Jump to content
caniky

Konj - prvi digitalni crtez

Recommended Posts

Svaka cast (ako ti to znaci od nekog ko jedva deformisanog cica Glisu ume da nacrta :) ).

hehehe nema veze, neznam ni ja da kalibrisem monitore pa nista :)

Hvala puno! :)

lepo si ga omalao :)

Zanima me kakav je taj surface pro za rad.... u poredjenju sa Wacom Cinteq ili nekom slicnom tablom za crtanje, ako imas takva iskustva. To bi trebao da je neka vrsta tableta, univerzalna stvarcica, ne znam kakav je bas za crtanje glede osetljivosti na pritisak, laga i tako.

lepo si ga omalao :)

Zanima me kakav je taj surface pro za rad.... u poredjenju sa Wacom Cinteq ili nekom slicnom tablom za crtanje, ako imas takva iskustva. To bi trebao da je neka vrsta tableta, univerzalna stvarcica, ne znam kakav je bas za crtanje glede osetljivosti na pritisak, laga i tako.

Hvala!

Pa sta znam, Cintiq je verovatno bolji za crtanje. Cintiq ima preko 2000 nivoa osetljivosti a Surface pro 3 samo 256. Medjutim Surface olovka ima neke silne baterije unutra i valjda radi na drugacijem principu.. otkud znam, ali meni je bilo dovoljno da crtam s tim. Sto se osecaja tice, probao sam i Cintiq i meni to izgleda slicno iskreno da kazem.

Laga ima malo ali mi to nikako nije smetalo dok sam crtao.

Za manje kinte sam mogao da uzmem Cintiq medjutim u pitanju je samo ekran/tabla koju povezes na komp i tu moras da sedis. Surface je komp za sebe i mozes gde hoces da radis. Naravno postoji i Cintig companion koji je masina za sebe ali sam citao rivjue da se greje, bucan je, veci je a manji ekran, kratko traje baterija itd.. medjutim neki ovde mi kazu da mu ipak baterija traje oko 5h sto je OK.. Ovaj moj Surface je slican sto se tice baterije jer ima i7 procesor, 256 SSD i Intel 5000.

Neki lik na netu rece da je Surface pro 3 bolji u Zbrushu od Cintiq companiona, pa sam zato i odlucio da uzmem Surface.

Problem je samo sto je ekran dosta reflektivan i napolju ne moze da se koristi zbog toga. Nista se ne vidi. A ja sam bas to hteo da radim :)

Eto nadam se da sam malo pomogao.

hvala na odgovoru, pitam doduse iz radoznalosti... ne postizavam ni za obicnu tablu a kamoli za ne sto drugo. Jos jedno pitanje, to je 12" ekran? Kako god meni to malo.... kad razvijes menije u Zbrusu, kuku, ne pomaze ni da ga drzis uspravno ^_^

Ladno pocni da radis ,,speed up" crtanje, kacaj snimke na yt, kacaj slike na 500px, uplali zaradu na yt, u opis ispod videa stavljaj link slike i uzivaj u kesu :) (eto mojih 1%) :D hah