Jump to content

Malo portreta od mene...

Recommended Posts

• 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Evolucija sredjivanje fotki i percepcije estetike u digitalnom okruzenju u razmaku od 5god... Prva je sredjena pre skoro godinu i tako ostala na haradu, danas sam je doradio, druga pre 5god snimljena i sredjena istog dana.

Svetla ima sa svih strana, tako da je i to trebalo dosta da se pegla, sve u svemu za mene na pocetku ovo je bio veliki izazov i namerno sam pravio fotke u takvim uslovima svetla da bi me naterale da se sto bolje upoznam sa softverom.

327.

50327155012_383bf3a3ed_c.jpg... by Nenad Ristic, on Flickr

20107837021_9a924c8c9f_c.jpgUntitled by Nenad Ristic, on Flickr

^

Za ovih 40 dana napravio sam samo 4 fotke, te 4 fotke nisu nastale slucajno da je ona bas ovako na ovim fotkama nego posle promatranja kako najcesce spava, gde drzi ruke, nesto sto je bas karakteristicno a onda sam iz nekoliko pokusaja uhvatio te trenutke jer to je ona, njen portret... Svideo mi se ovaj visoko podignut bokserski garad, cesto ga drzi hehe... Bice jos jedna isto tako karakteristicna dok se hrani, a kroz naziv fotografija moze da se zakljuci kakav je moj dozivljaj, trudi cu se da pravim takve fotke, a bice i reziranih 🙂

• 4 weeks later...
3 hours ago, silvija.kocic said:

Čestitam Nenade! Sve najbolje! 

Zavirih posle 100 godina u dragu DZ kad ono lepe vesti.. 🙂

Hvala 🙂

Pa bilo je krajnje vreme nesto da uradimo po tom pitanju, i eto sad je tu jedna zivahna devojcica 🙂 Taman kad prodje ova korona, malo da ojaca pa krecemo na put oko sveta hehe 😛

------

Jos jedna koja oslikava njeno specificno ponasanje, izvodi neku magiju rukam dok ruca 😂 Brzo se menja, pokusvam da uhvatim te specificne momente 🙂

Freestyle feeding...

Freestyle feeding...

• Like 2

• 3 weeks later...

Jedam foto triptih po ugledu na naseg kolegu a mog zemljaka @yagodinac koji cesto ume da veze nekoliko fotki kako bi ispricao neku pricu, a kao inspiracija za ovakvu postvaku price posluzila je treca fotka, mada moze i svaka zasebno da se posmatra.

Snimci su nastala spontano od stane aktera a preve 2 fotke sam vrebao neko vreme da napravim posto su to scene koje se gotovo svakodnevno ponvaljaju a karakteristicne su za nasu bebu i njen odnos sa mamom dok spavaju, osmeh se desio slucajno u jednom do 10~20 snimaka koje sam pravio upravo iz tog razloga cekajuci neki gaf/izraz da napravi tokom sna, i eto nije moglo bolje da ispadne 🙂 Treca ja karakteristicna samo za bebu, to kriminalno fiksiranje pogledom u stranu kao da hoce nesto da kaze 😛, a nastala je kao proba podesvanja kamere u odnosu na svetlo, nekom drugom prilikom ponovu cu snimiti taj njen pogled sa drugacijim narativom 🙂

A mother's love...

A mother's love...

...is the only true love.

...is the only true love.

Help!!! Too much love...

Help!!! Too much love...

• Like 2

• 5 weeks later...