Jump to content

Malo portreta od mene...

Recommended Posts

• 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

^

Ne mogu da zamislim bolje staklo u rangu 85mm od Canon EF 85mm f/1.4L IS, ne vidim sta bi neko potencijalno bolje staklo moglo da ponudi, narocito za ljude poput mene koji sve fotkaju u raw i ne koriste rasvetu... Ostrina odlicna, malo fali da bude na nivou Canon EF 35mm f/1.4L II, moze iz ruke ako ima potrebe i sa 1/50, uspeo sam i sa 1/05 da uhvatim ostru fotku... Prva fotka na predhodnoj strani nastala je sa 1/40 dok se supruga cesljala... Fokusira mnogo brze od 85 1.2 II, jednako brzo kao i bilo koji drugi L objektiv.

Sve ostalo vise je subjektivno, da ne kazem tripovanje da li je bolje ili losije u odnosu na 85 1.2 II.

probaj da izadjes iz "comfort zone" sa 85mm pa ces da vidis razliku izmedju 1.2 i 1.4. Imaj punu figuru (plus jos malo) u kadru recimo... da ne kazem to sve isto samo horizontalno... ;)

Dakle pricam o punini i opasnoći... ne o tehničkim karakteristikama, brzini fokusa i ostalim mambo-džambo stvarima.

^

To subjektivno... Pored toga premalo sam fotki napravio sa oba objektiva da bi dao neku ocenu tog tipa... Sve kada se sabere za ove 3god nemam 3~4 meseca aktivnog fotkanja, mozda ni toliko, tako da nisam bas kvalifikovan da pravim poredjenje koja su subjektivna, opasinine itd :P

Meni su za sad raw fajlovi bolji, a nema sumnje da sa oba objektiva mogu da se napravi magicne fotke kada se dobro postavi model u odnosu na pozadinu/ambijent... Samo i za te uvek odlicne fotke, odlicne u svakom smislu, mora bi mnogo vise da se posvetim fotkanju, i malo cesce da biram kadar prema svetlu, a ne da fotkam gde se zateknemo ako vidim zanimljiv kadar, ili ako je draga raspolozena za fotkanje :P

• 4 weeks later...