Jump to content

Malo portreta od mene...

Recommended Posts

• 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Fotka nastala spontano na nekom fitnes takmicenju, fotkano iz publike sa 100-400 II na 400mm... Dva okidanje, jedan jedini kadar koji sam napravio lovio i odmeravao nekih 2~3min koliko je trajao nastup ove mlade dame... Ostali ucesnici nisu bili inspirativni za fotkanje, nisu imali harizme, drzanje, nista sto je bilo vredno zableziti sem u neke dokumentarne svrhe a tako nesto niti me zanima niti mi treba :P

RAW + LR obrada + gotova fotka nakon PS obrade...

http://proflashstudio.com/community/forum/...;p=20700#p20700

237.

25128980817_b461f0d558_c.jpgBracelet... by Nenad Ristic, on Flickr

^

Hvala kolega :)

Uz uvek dobro svetlo jpg najcesce je dvoljno dobar, pa cak i jpg fotka prolazi kroz neku obrdu u kameri... Sumnjam da Fuji ima neki svemirski senzor koji bolje belezi to sto vidimo od ostalih brendova... Mada meni je sve to nebitno, uvek volim malo da doslikam i doteram obradom kako to mom oku prija, pa makar minimalno da korigujem nedostatke ambijentalnog svetla kao recimo na ovoj fotografiji.

• 2 weeks later...

^

Hvala :) To je jedini sto radim, uzivam :) a pored toga fokus na fotkanje i posvecenost fotografiji dobro utice na zivce, sto je meni sa tankim zivcima vise nego potrebeno :P Opusta sve, i rad na terenu, i rad u obradi, takav je i prsitup opusten, ali sa fokusom i teznjom da svaka fotografija bude dobra i najabolja koliko ja to umem da vidim i realizujem :P

Svakao sve su tu, izlozene kometarima, znaci nema selektivnog postavljanja, nema skrivenih, a mozda sam 3~5 obrisao zato sto sam ih tehnicki bas lose zabelezio da ni obradom ne mogu da ih sredim na zadovoljavajuci nacin :P

Svaki kadar koji sam napravio bilo da je los, dobar, ili odlican, moze da se vidi ovde na forumi i na mom flickr profilu, a svaki kometar na postavljene fotografije koristan je za zajednicu sve dok je pristojan i sa uvazavanjem, kada se predje ta granica i na to reagujem bez pardona.

Jos uvek je sve sto moze da se vidi samo produkt posvecenosti i rada uz nesto opsteg znanja na temu teorije umetnosti i prakse u slikarstvu, sa 0 edukacije na temu fotografije, i sa 0 edukecije na temu obrade...

Pa dobro sad...nije baš 0 edukacije iz fotografije i obrade. Sve se računa.

Internet edukacija je vrlo moćna u današnje vreme.

Ja je rado koristim i jednako je vrednujem, kao da sam išla na neki skupi kurs, a nisam.

A najveća škola je rad i učenje kroz svoje greške.

I kad se sve uzme u obzir, ti se sasvim dobro edukovan i to se vidi!

;)

^

Sto se tice obrade tu je bas 0 edukacije, sem kako da napravim FS postavku :P Edukovao sam se na vreme tokom odrastanja i skolovanja, edukovao i prakticno bavio svim elementima koji su jednako bitni za slikarstvo i umetnosti kao i za fotografiju, jer i fotografija je umetnost... Sustinski sve se vrti oko teznje da se na sto bolji nacin formom donese sustina, to je prvo o cemu se razmislja, misao od koje sve pocinje :)

• 2 weeks later...