Jump to content

Recommended Posts

• Replies 928
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

336. In mommy's jumpsuit on daddy's blanket...  

Nakon nesto vise od 5god bavljenja fotografijom iskljucivo iz hobija, pored moje supruge koja je prvi i jedan od dva razloga zasto sam poceo da se bavim fotografijom evo i fotki naslednice sto je u to

I 2 fotke informativnog karaktera hehehe 🙂 novi model stize za par meseci tako da pojedinci vise ne mogu da mi prigovaraju kako fotkam samo svoju zenu 😛   320. I'm here... I'm

Posted Images

citat: @djoledj

Tehnicki odlicna, ali aj pokusaj da je fotkas izmedju njenog namestanja...

i meni je to ovde privuklo pažnju...

Ne shvati me pogrešno , ti kao ti- tehnički fotkaš sve bolje ali nije sad to poenta...

Ako pogledaš zadnje tri fotke primetićeš gotovo isti izraz lica kod modela...(i ako znam da ti je supruga, nebitno)

Slično je i sa fotkama 140 i 141...

To govori o izvežbanom ili nameštanom izrazu (samostalno ili uz nečiju pomoć), a to ni jedan model amater ne ume dobro da iznese.

Po mom mišljenju osoba ovog tipa će najbolje ispasti ako po svaku cenu bude ono što jeste... Ali ozbiljno, baš po svaku...

Moguće da ćeš ispočetka imati mnogo fotki kojim nećeš biti zadovoljan, medjutim ako vas u medjuvremenu ne izda strpljenje siguran sam u popriličan napredak...

@djoledj

@Jo Husafet

@Argon_

Hvala na savetima i kometarima :)

Jo, nekako imam osecaj kao da je kadar previse sabijen ako secnem vise nego sto se vidi na fotkama, to je kod ovih 16:9 a u normalnom formatu retko kad nesto secem, pored toga tezim da ostane sto vise pozadine pa iz tih razloga mozda ne umem da nadjem pravu meru...

Djokovicu & Argon, znam sta hoces da mi kazes sve sam probao, ali to je ona, ili osmeh od uva do uva :P ili neki neutralni po nekad setni izraz lica, nema tu glume i nekog namestanja, jednostano je takva :) Inace ove ko za licnu kartu nesto i ne volim, al mi ova nesto zanimljiva zbog svetla i par detalja na njoj pa sam je sacuvao od Avgusta sve do sad posto tad nisam znao kako u obradi da je sredim na zadovoljavajuci nacin... Bilo je bas lepo svetlo te veceri kod Ckve Svetog Marka, ova B&W je nastala par mninuta kasnije...

20440942009_af73ee87f7_c.jpgMagic eyes... by Nenad Ristic, on Flickr

@puckons

Hvala druze...

@djoledj

@Argon_

Ili ovako nesto :) Nastale istu noc, samo je ova 146 sacekala do pre par dana na obradu, nisam ranije znao kako da je sredim na zadovoljavajucin nacin... Ma opustena je ona na svim fotkama nema tu ni namstanja ni nekog posebnog poziranja, kako je njoj lepo i kako ona zeli, ja veoma malo utice, to je jednostavno ona...

146.

24365236169_501f35a493_c.jpgSmile :) by Nenad Ristic, on Flickr

20616122989_3c45bbb878_c.jpgUntitled by Nenad Ristic, on Flickr

• 2 weeks later...

Good. Al posto ja uvek zakeram, znam da se na moru moze i ovako pocrneti, al previse je, meni licno ton koze ne prija a jos kad je deo koze u senci - pogledaj levu nogu i desni kuk. Drugo sta ce ti ovo kamenje u prednjem planu i ovo desno ko sekirom odseceno. Pa jasno je meni koga si ti gledao i fotografisao, ali moras vise obratiti paznje i na okolinu. Nadji dobar krop ukloni i onaj piramidalni kamen iz centra i imaces gotovo perfektnu fotku.

Edit:

Hmm evo sad gledam jos duze i njena peta u pozadini mi je ko neki elien. Ja mora da sam lud kad ovoliko preanaliziram fotku al ovde si stvarno imao priliku za vrhunski rezultat.

Meni baš to kamenje upotpunjuje ambijent, nešto slično i ja često radim... nekako gledam da tu budu i model (moja supruga ili ćerkica, ne mislim na prave modele :D) , ali i elementi turističke fotke, znači da se malo vidi i okolina...

Baš mi se sviđa kako je odrađeno...