Jump to content

Knjiga za bas - đabe

Dr Bouz
 Share

Recommended Posts

Znači dragi druzite, situacija je sledeća: od sutra sjutra dakle 24. 04. 2015. - i u trajanju od pet dana, jedna fenomenalna knjiga biće za đabe. ono - odeš, i klikneš download (for free).

Knjiga je izuzetna, kao 20godišnji profesionalni svirač instrumenta zvanog bas, smatram sebe za pomalo kompetentnog. tim pre što sam knjigu vrlo detaljno proučio. zapravo - proučio sam je pošto sam je napis'o. uzgred, za pedesetak dana, već sam se i razbio od para, kontam da sam jedno 26 dolara do sada zaradio. pa malo li je na ovu bedu i skupoću. :D

dakle ko oće da nauči da svira bas - nek uzme -dobro je. u principu je ce dur skala, i pozicije i prstored/prstomet. na maternjem jeziku edgara alana poe-a, a njegova keva i moja baba bile su što se kaže dobre, pa da ukažem eto poštovanje prijateljskoj familiji :)

http://www.amazon.com/dp/B00TX70U1U/ref=rdr_kindle_ext_tmb

naravno -ako neko nađe za da se slaže s ovim što sam rek'o - nek mi tamo da plusiće i nek napiše da je knjiga dobra. a ako ne misli tako - pa ono... ne mora baš da mi zabode kečinu i da i to napiše :)

znači od sutra do utorka - đaba. navali narode. nije alva, al kad je džabe...

• Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

e, pa nemam je u pdf-u imam samo u wordu i amazon je konvertuje u kindl neki bla bla.

al ima na torentu (tipa istog momenta kad je bila online ) - neki bulgari ili rumuni podigli. kucas onaj naslov i torrent i baca ti prvi pogodak. pa skini tamo :)

ako bas ocete i da budete od pomoci - onda kucnite tamo u searcu par kljucnih reci ili ime - da vas ponovo odvede na knjigu - onda ce pretrazivac amazonov da je gurne napred posto ce da konta da sam stavio dobre kljucne reci te kao takva knjiga zasluzuje da je se gurne napred.

*napisacu - ne znam jos da li ima taj podatak tamo na statistici - ali ako ima - napisacu.

eno ga. navali narode. djabe, nikad djabije. jos malo pa ima jos malo, a onda ima jos.... bolje od alve, malo losije od piva. naaavaaaliiiii. huraaaaaa!!!

aj' sad stvarno> pazi kad se osecam do jaja dobro jerbo cu da dam ljudima nesto za dzhabe - a platio sam to i vremenom i novcima :) :)

.... kad malo bolje razmislim.... pocinjem da verujem da sam dobra osoba...

i ja sam skinuo, tj. poslao sebi na kindle iako nemam pojma o sviranju bilo cega, osim... :) jer me zanimalo kako izgleda automatska konverzija iz worda u azw, tj. mobi format.

ne izgleda :) nisam jos otvorio knjigu u sigilu, da bih pogledao tagove, ali nisam impresioniran konverzijom.

sa druge strane, kapiram da si knjigu radio za svoju dusu i da ti je bitno da je izasla i da ljudi mogu da je procitaju i nesto nauce, a to je najvaznije.

ziveli! :)

meni na kindlu izgleda dobro knjiga. nisam probao na komp, nemam cak ni instaliran onaj kindle plug za kompove.

eno imam i jedan pozitivan rivju - al ljudi ako stavite review, molim vas da budete realni. znaci nemojte bas sad da napisete - u je - ovo prosviras i sviras u level 42 -jer je to onda misleading :)

na brzinu...

pasus moze da bude uvucen ili da se ostavi razmak izmedju 2 pasusa. ne moze i jedno i drugo. za ovu vrstu knjige je preporuka da se ne uvlaci.

naslov se nikada ne poravnava sa desne strane.

video sam najmanje 3 razlicita nacina na koje pocinjes "For four string guitar:"

bold u sred teksta se izbegava - koristi se italik.

zanimljivo je da je amazon konvertovao word u jedan html iako je praksa da se poglavlja izdvajaju u posebne fajlove jer je to jedini garantovan nacin da naslov poglavlja uvek bude na vrhu strane. nemam kindle fire, ali ako neko ima nek proveri da li knjiga izgleda isto kao kad se u kindle previeweru ukljuci kindle fire preview.

takodje na par mesta na kindlu i u kindle previeweru se pojavljuje uzvicnik u pravougaoniku.

to u kodu izgleda ovako:

<span style=" font-size:1.0rem ;letter-spacing:0.25rem"></span><span style=" font-size:1.0rem">.</span>

skoro svaki pasus pocinje sa:

<p style="margin:0.00% 0.00% 1.54%; text-indent:1.2em; line-height:115%; "><span style=" font-size:1.0rem">

kapiram da su to problemi automatske konverzije iz word formata.

bez obzira na sve (vecina stvari su ionako sitnice koje primecuju dtp frikovi) cestitam autoru objavljivanje knjige.

moja preporuka je da se za pripremu knjiga za amazon i ostale digitalne izdavace, kada se radi o klasicnom formatu knjige (ne o onome sto spada pod epub3 format), dakle, da se koristi program sigil*. minimalno vreme ulozenu u savladavanje ovog jednostavnog programa ucinice da knjige izgledaju kako bi trebalo.

vise o programu, a i o digitalnim knjigama na http://www.mobileread.com/

* sigil je zapoceo, pa posao prepustio drugima, covek koji se zove Strahinja Marković. eto :)

meni na mom kindlu izgleda sve o.k.

znaci oni heading-zi -idu dobro.

stranice ne postoje na kindlu, zbog promenljivosti velicine fonta. znaci samo kad si na kraju nekog pasusa, onda opalis page break (u wordu).

kad odem na table of contents i bocnem bilo sta, kindl me baca bas na to. to sam bas isproveravao sve pojedinacno pre nego sto sam uploadovao knjigicu, i onaj njihov automatski korektor/konvertor mi je rekao bio da imam nula gresaka. (ali naravno daleko od toga da ja tvrdim da nema. recimo sa gramatikom i dalje nisam ponekad bas siguran da li ide ovako ili onako... bas jednom prilikom pricam ja sa jednom tajlandezom (oni uce nase /zapadne jezike kao kad narodnjakusa pevacica nauci abba pesnmu - ono napamet kako zvuci, a ne fundamentalno sta to znaci, i onda je imala poteskoca da me razume, posto mene namerno bole uvo da pricam knjizevno engleski (i ono koliko znam). uglavnom, tajlandeza i amer, i pricamo - i ja kazem - o.k. - ali nemam sumnji da me amer razume sve - jel me razumes? - i kaze amer - da bre, sve te kontam savrseno, zapravo kontam da nisi native english speaker ne ni zbog akcenta ni zbog sto ti fale reci, nego zbog konstrukcije recenica (rasporeda reci u recenici). verovatno njemu zvuci tipa - ej objavio ja ljudi kindl dhzaba knjigicu sam uzmite. :D

bacicu oko na ovo iznad kad se malo rastreznim, posto sam sad nesto pripit :)

nikad nisam uspeo da skontam zašto se žene trpaju da rade ono baš baš muške poslove. tipa vozim kamiončinu, ili vozim avion, ili vozim auto, ili vozim išta jbt... :lol: :lol: .. ili sviram muški instrument... -jbt... kao da nema dovoljno belih papira, i rozih tempera na ovome svetu :lol:

mislim ovo dete ono.. lepuškasto jes' -tako da kontam da kako god i bude sviralo - a pozivajući se na rimsku mudroliju, koja glasi "lepo lice devojku udaje" ... ne brinem se za nju :D

pa pazi, ti si verovatno ono što se kaže "laik". -ono ne sviraš bas, i ne sviraš bas u ekipi (jer je kolektivni instrument u osnovi).

i sad, kad je čovek laik - to je slično kao i sa fotografijama recimo - laiku možeš da prodaš tehničku priču neretko. zapravo, mislim da to može u bilo kojoj umjetnosti ili pak vještini (pošto realno, neke neponovljive stvari su proglašene za umetnost, ali neke druge neponovljive ljudske aktivnosti - nisu ...).

no, ono što sam hteo reći glede mlade lepe dame, - ona je dakle odsvirala tačno i precizno, pri tom to što je odsvirala zahteva i nešto malo treninga. znači samo da pogodiš sve tonove -ono da ih smestiš (vremenski) na njihova mesta - zahteva neki trening. -prilično ne možeš recimo da pročitaš ovu moju knjigicu, i kupiš danas bas, i za nedelju dana to da odsviraš. -znači samo tonove-no way. teško je. međutim, tu neretko nije dovoljno. zapravo nije nikada dovoljno. evo možeš mene da klikneš, i klikni teme, i poslednja fotografija koju sam stavio - ima tri komentara, i ne znam koliko pregleda, a fotografija je izuzetna. i na knjizi lica moji prijatelji, mahom muzikanti i fotografi, i poneko iz "preostalog života" :lol: - su je sviđovali u tamo nekom broju. međutim neku drugu - koja ništa ne priča, koja ništa ne pita, koja je samo lepa i šarena - ona dobije više sviđeva. i što je slika "lepša" (iako je isprazna) - ona dobije više sviđeva. prosto - laici. ono nisu ljudi iz branše. ne znaju. kad si recimo šeik tamo negde dole u pustinji, i gekne ti bojler - majstor električar koji ti promeni grejač je ... koji crni majstor - teslina reinkarnacija bre... (jer eto - bojler ponovo radi). ali realno - to je samo zanatlija.

dakle ovo dete je još na stadijumu da "svira ravno".

-koleginica je na nivou 10-11. više na 11. ali avaj... (ako me razume svako ko me razume :) ).

za Duha sa sikirom - pitao je koliko je fri knjiga:

prvi dan - kad sam smarao i sve drugare po forumima : 55 knjigica, drugi dan: 32, treći 23, četvrti 17, i juče 21. znači sve skupa za pet dana tipa 148 građana je skinulo knjigu za džabe.

ondak, skinuo je fejsbuk onu stranicu što je imala moju knjigicu. naravno sa fb - a moja knjigica ima i dalje tamo :)

pri tom me je fb otkačio opušteno - tipa - možeš da podesiš da nikad ne vidiš ništa od te stranice - (to je ono ja urlam i prstom pokazujem pandurima - looopoooov, -a pandur mi odgovori, okreni brzo glavu na drugu stranu pa nećeš više gledati u lopova. (možda su po ip-u znali da sam iz srbije, a znaju da je to ovde tu i tamo praksa? :lol: :lol: ))

i onda sam ja na nekoj grupi komentarisao, a na temu dekranja/pirata/yutjubovanja i t.d. da sam qkao fb-u i da su me oladili - i juče -hop -e, re-pogledali smo tvoj claim, i u pravu si - evo skinuli smo stranicu. (dakle jok i ne prate šta se priča, a? :) :) ).