Jump to content
yagodinac

Vesele panorame zalaska Sunca

Recommended Posts

Jeste, nebo je posle kiše - vidi se raspad Cb; pamtim da su me pojeli komarci za sve pare... :lol:

Što se tiče obrade, u pravu si, dosta lutam u pokušaju da nađem nešto što mi odgovara. Generalno problem je što ako primaknem levi levels slajder glavnini onda veliki deo fotke bude zacrnjen. Tačnije fotka je sa oštrim senkama i velikim rasponom pa onda pokušavam da nekako imitiram taj meki filmski look koji daje recimo Velvia. Naravno, to ide jako teško.

Dobra je fotka kolega, ipak ima propusta u obradi, recimo spoj izmedju neba i zemlje, ima nekog crnila koje prati ivice stena a nije mu tu mesto, trebao si to nekako da resis, i ne samo to, ovo crvenilo u tamnim partijam u prvom planu na stenama... To su neki nelogicni detalji... Kao da si izvlacio debelo podeksponiranu fotku, jos si nagazio obradu malo jace nego sto taj raw moze da podnese... Ipak ako to zanemarimo fotka ostavlja vise nego pozitivan utisak, i vuzuelno, i sadrzajeno :)

^

De si ti koga :)

Sta si ovo radio sunce ti poljubim zarko :P Mora ovo malo pedantnije da se odradi, spajanje neba i zemlje obradom ne vezano za to da li je obrada na jednoj fotografiji ili si je sastavio iz vise okspozicija, da to izgleda malo prirodnije, ovako ostavlja utisak kao da je sve na zamelji snimljeno par sati ranije sa nalepljenim nebom koje si snimio u vecernjim casovima, a i samo nebo izgleda kao da nije prizor sa ove planete, lici na nesto sto bi trebalo da bude ali nije to to.

Estetika kolega, estetika :) Svaka fotografija/slika ako je dobra na njoj moze da se vidi skladan raspored i smisleno uredjen odnos likovnih elementa, a kada se dobro ovlada likovnim elementima sve sto se nadje ispred kamere kroz rad na terenu do rada u obradi na kraju bude makar lepa, estetski dobra fotografija ;)

Daj neki portretic video sam da imas neke nove koje su fino ispale, i da vidimo sta kazu kolege sa zone ako ima raspolozenih za komentarisanje :)

Hvala...

Dobra je fotka kolega, ipak ima propusta u obradi, recimo spoj izmedju neba i zemlje, ima nekog crnila koje prati ivice stena a nije mu tu mesto, trebao si to nekako da resis, i ne samo to, ovo crvenilo u tamnim partijam u prvom planu na stenama... To su neki nelogicni detalji... Kao da si izvlacio debelo podeksponiranu fotku, jos si nagazio obradu malo jace nego sto taj raw moze da podnese... Ipak ako to zanemarimo fotka ostavlja vise nego pozitivan utisak, i vuzuelno, i sadrzajeno :)

Da, to je sklopljeno iz dve različite ekspozicije od po dva stopa razlike, nije neka razlika za čupanje ali dva stopa je tačno onoliko koliko mi je tamo falilo. A što se tiče spoja neba i zemlje, tu generalno nemam bolju ideju. Brišem ručno i izbegavam oštre selekcije jer se to tek vidi i ispada ružno, pa nekad ispadne bolje a nekad ne. Najbolje bi bilo da sam upotrebio blic da osvetlim prednji plan ali eto, nisam tad bio toliko promućuran. Bio sam lenština koja misli "to je C, to može da čupa fotone iz Velikog Praska".

Drugi put biće bolje ;)

ovo je vec daleko bolje. ja cak ne bih izvlacio ovoliko hajlajte. ako je atmosfera da gori nebo, nega ga nek gori donekle. probaj :)

Da, u pravu si; ovde su svetle partije daleko od pregorevanja minimum jedan stop ili više jer sam obrađivao na brzinu, nema ni gradijenata ni drugih fora...

^

Hteo sam da ti kazem isto ovo sto i Stevan, al reko da ne bude evo ga ovaj opet nesto kenja hehehe :P U svakom slucaju ovo je odlicno a ima mesta ako se jos malo potrudis da udesis odnos tamno svetlo, kolorit, da bude top :)

Neka tebe sa tim starim monitorom jos neko vreme jer kad budes uzeo nov toliko ces da poboljsas radove da ces prestati da se druzis sa nama :D