Jump to content

Sta mi preporucujete?

milan89
 Share

Recommended Posts

Ako nisi pročitao nijednu knjigu o fotografiji i totalni si početnik u tom pogledu, onda bi ti preporučio da gledaš malo bolji kompakt.

I taj hobi moze brzo da ti dosadi sa dslrom zbog glomaznost, osim 100D

I znaj da si osudjen da trošiš novac u nove objektive kad kad savladas 18-55

Hvala svimana odvovorima... O pentaxu nema mnogo na netu... Da li je k50 bolji izbor od nikona d3300? Koji napredan kompakt predlazete do 500 evra? Da li je za mene kao hobistu bolji kompakt od entry level dslr-a?

Hvala svimana odvovorima... O pentaxu nema mnogo na netu... Da li je k50 bolji izbor od nikona d3300? Koji napredan kompakt predlazete do 500 evra? Da li je za mene kao hobistu bolji kompakt od entry level dslr-a?

DSLR će ti pružiti mnogo više mogućnosti ali će isto tako zahtevati mnogo više znanja. Što se konkretnog modela tiče, najbolje je da svratiš negde i pogledaš i jedan i drugi, probaš i opališ par fotki i odabereš aparat nakon toga. Uvek je na forumima nezgodno pitati šta da se uzme jer svi imaju različita mišljenja a što je najgore svi su i u pravu do neke mere, pa kako god da ti to zvuči :D

Tako da kupi mašinu koju ti odabereš i spremi se za jednu lepu i skupu pustolovinu :D

Cao svima, zovem se Milan. Vec duze vreme gledam DSLR, pa bih kupio neki, zbog hobija pre svega. Za oko su mi zapali Pentax K50, Nikon d3300 i Canon 100D.... Sta smatrate za najbolji izbor?

Ja sam zelen ali sam ispucao 2000 okidanja i na desetine video klipova od Nove godine sa Canon 700D koji je za par desetina evra skuplji od Canon 100. U pravu su da je skup sport iako sam pocetnik imam i cetiri objektiva i opet moram da se izpruzim i za peti jer nemam sirine kod fotografija. Kolege ti savetuju za napredniji kompakt ja ti kazem da ides na dslr jer ako volis fotografiju neces ga ispustati iz ruke. Ako vec biras onda Canon 700D ili Nikon 3300. Sve zavisi da li zelis novo ili polovno. Kod polovnih stvari stvarno mozes dobro da prodjes.

Znaš kako, ovde če uvek da se zavrsi sa "kupi D4 ili 1Dx". U najboljem slučaju D800 ili 5DmkIII. Kupi ono za šta imaš pare pa se igraj i zabavljaj. Najozbiljnije.

Mislim da je ovo jedini pravi odgovor. Uzmi ono što ti srce ište i što ti se sviđa. Ne budi stipsa i jajara, nemoj prodati snove porad 100 eurića. I uživaj u fotografiji. Ionako nemaš namjeru od toga živjeti. bar za sada.

Ja sam zelen ali sam ispucao 2000 okidanja i na desetine video klipova od Nove godine sa Canon 700D koji je za par desetina evra skuplji od Canon 100. U pravu su da je skup sport iako sam pocetnik imam i cetiri objektiva i opet moram da se izpruzim i za peti jer nemam sirine kod fotografija. Kolege ti savetuju za napredniji kompakt ja ti kazem da ides na dslr jer ako volis fotografiju neces ga ispustati iz ruke. Ako vec biras onda Canon 700D ili Nikon 3300. Sve zavisi da li zelis novo ili polovno. Kod polovnih stvari stvarno mozes dobro da prodjes.

2000 fotki i već treba peti objektiv? napredno, napredno! nema šta!!!

Na kupujemprodajem ima dobrih ponuda, novi foto aparati... Iz Subotice.. Koliko je to pouzdano? Moze li neko da mi posalje na pp nekog prodavca sa kupujemprodajem ali ko nije varalica.... Novi foto aparati me zanimaju..... U spurtonom kupicu u nekoj prodavnici, ali koliko vidim na kupujemprodajem su po 10 000 jeftiniji..

Sasvim je pouzdano, ukoliko obratis paznju da ne uzimas od nekog novog i nekog ko nema puno oglasa i puno cena. Ima ih nekoliko, imas po lokacijama Temerin/Subotica, to su provereni prodavci. Naravno nece tamo da se imenuju zbog potencijalnih problema. U principu imas i sistem ocena, ako neko ima par stotina pozitivnih i nijednu negativnu, to ti je sasvim dovoljna indikacija da je to ok.

@artfocus....Kraceg roka ako kupis Nikon kome i ovde vazi ta jednogodisnja world-wide garancija, njihova garancija (ako nosis tamo normalno) i dalje vazi 2 godine, koliko sam ja upucen.

ok, kod nekoliko prodavaca koje sam gledao sad nedavno, pise garantni rok do 3 godine, u zavisnosti od proizvoda. Ne znam kad si kupovao, i da li su se zakoni u Evropi menjali, jer i kod nas je koliko znam sada na tehnicku robu 2 godine garancije minimum, za iole ozbiljnije stvari. Nesto sumnjam da je tamo (u Madjarskoj) zakon losiji po tom pitanju. Ako garantni rok nije u skladu sa onim sto je zakonski predvidjeno, onda te radnje muljaju. Ali ogradjujem se, nisam dovoljno informisan. Pise lepo u oglasu uostalom, a i proveri se pre kupovine. Ako je tebe neko zavrnuo naknadno, to onda zaista nije u redu.

naš servis obično priznaje garanciju godinu dana za uređaje koji nisu kupljeni u Srbiji, ako kupiš uređaj koji ima npr mađarsku garanciju možeš ga servisirati u Mađarskoj i tu važi garancija koja je na garantnom listu, obično navedeni prodavci ti odrade sve što treba, samo moraš računati da će to trajati, znači niko ti neće istog dana odneti pokvaren aparat za Mađarsku i moraš računati da će neko vreme biti u servisu, pa dok se ne organizuje povrat.... Ako ne živiš od fotkanja ništa to nije strašno može se sačekati ali sa druge strane ova zemlja je poznata toleranciji i stpljenju

Da živimo na nekom drugom mestu toplo bih ti preporučio Pentax k50 i to sa 18-55WR objektivom. Zaptiveno telo i objektiv za manje pare nećeš naći (420€ novo iz Mađarske) i to mu je jedina ozbiljnija prednost u odnosu na druga dva aparata. Kod nas za Pentax nećeš naći skoro ništa. P-TTL blic se u zadnjih 5 godina u oglasima pojavio svega 3 puta, a sa objektivima je situacija još lošija. Servisna podrška ne postoji.

Savetujem ti da uzmeš nešto drugo za šta postoji logistička podrška.

Što se tiče ostvarivanja prava na servis za robu iz Mađarske pisao sam pre izvesnog vremena nešto o tome. Prošle godine garancija je bila godinu dana. Nemojte da vas začudi ako vam za ostvarenje prava na servis zatraže da pošaljete kompletan neoštećen proizvod u originalnoj i neoštećenoj ambalaži. Jedino je sigurno da ćete dugo čekati.

To za ambalazu mogu da se slikaju samo...

To ne postoji u opstim uslovima garancije, te predstavlja izmisljotinu prodavaca/servisera, koji traze ambalazu da se ne bi cimali mnogo kada pakuju pokvaren proizvod za slanje uvozniku/proizvodjacu. Vise puta sam u praksi oborio taj glupi zahtev, istina kod domacih prodavaca, cenim da ni u Madjarskoj nista slicno ne postoji.

Pre godinu dana sam kupio preko oglasa pentax k500. Uvoz iz Mađarske i garancija važi preko uvoznika godinu dana jer je to propis za Mađarsku. Letos se pokvari punjač. Nazovem čoveka i on mi kaže da mu pošaljem punjač, račun i garanciju koju sam dobio i ja tako i uradim. Posle više od mesec dana nema nikakvog odgovora i ja zovem čoveka da vidim šta se dešava i on mi kaže da mu punjač još nije vraćen iz Mađarske. Sačekam još dve nedelje i ponovo zovem i čovek mi kaže da je pre neki dan dobio nazad punjač i pismo iz prodavnice u kom stoji da ako mislim da ostvarim uslugu servisa moram da pošaljem i aparat sa sve kutijom i dokumentacijom. Znači i kesice i žičice i ko zna šta još. Vidim ja da je to vaćarenje isto kao i kod nas, a možda i malo gore i kažem tipu da mi vrati punjač. Čovek mi poslao i pismo koje je dobio iz servisa i izvinjava se i kaže da ni on nije znao za taj "propis".

Punjač mi popravio drug pre nego što je provrila voda za kafu. Objasnio mi je da je najverovatnije grom ubio tamo neki deo.

Kasnije mi Junior priznao da je na Durmitoru punio bateriju dok je Sveti Ilija ganjao kočije po nebu.