Jump to content

Recommended Posts

• 2 years later...

Ona je malo vise nagnuta na prema pozadi, jos malo i pade :P Neki naredni put ocesljaj modela, skupi kosu da je nema bas svuda ovako parcijalno, nesto uradi po tom pitanju... Sve ostalo pocev od svetla do kolorita meni je dobro, prija oku :)

Predhodni pokusaj spontano uslikanog portreta nije uspeo, tako da kada imas nekog pred kamerom ko je tu da bi bio uslikan zaboravi na totalnu spontanost i one suplje price da fotografises nekog da te ne vidi, dok ne gleda, tako nesto sto umeju pojedini da posavetuju... Moze da te ne vidi sipred kamere jedino ako je corav :P Nego lepo postavi modela u odnosu na kadar i svetlo onako kako vidis da je dobro, a lovi spontan, prirodan izraz lica kroz vise okidanja istog kadra, jer sa modelima koji nisu profi modeli to je najveci problem... Ja to tako radim, pa reko da podelim sa tobom mozda ti bude od koristi :)

Sve zavisi sa cijim zenama :lol: Posto fotkam uglavnom svoju to je mnogo jednostavno... Dok ne skine taj instagram izraz sa lica ostajemo tu gde sam zamislio da napravim fotografiju, na kraju mora da popusti :P Zato kazem vise okidanja na isti kadar sve dok ne dobijes to sto treba :P

Mada vise joj se i ne svidjaju te njene selfi instagram, sad vise voli negde da je uslikam kako valja :)

• 1 month later...

Jos uvek nikako da skontam kroz trazilo i sa display-a kako ce ispasti fotka, tek na kompu vidim sve mane i nedostatke :D

Nego kako vama koji imate (bar donekle :)) kalibrisane monitore ispada ovo sto se tice blacks/shadows/whites/highlights/contrast? Na monitoru na poslu mi je black svuceno dole i sve potonulo (ne koristim ga za obradu, samo sam primetio), sad gledam na skroz trecem monitoru pregorelo lice...

^

Imam monitor koji je perfektan, fotka je odlicna... Kod ove fotke nije dobra ova horizontala po sred kadra... Horizontale su opasne linije :P Razlog zasto vecina portretnih fotki po sumama i gorama ne ispadnu bas najbolje, zapravo razlog je fotograf koji ne vidi te horizontale, i ne ume da ih uklopi lepo u celinu, kao sto ti nisi video ovu :P