Jump to content

Šta kupiti: Canon 550D polovan ili novi 1200D

Recommended Posts

Pa neki ih kupuju i za posao mada im to nije namena. Entry level MILC aparati pate od nedostatka direktnih kontrola. Mora se mnogo čačkati po raznim menijima što može biti prepreka za zahtevnije amatersko fotkanje, ali za usputno/na odmoru fotkanje su dušu dali zbog svoje kompaktnosti. To je bila poenta moje preporuke.

E taj koji kupuje trocifrene i četvorocifrene za posao, alal mu izbor.

Veoma bitna je priča oko objektiva, dostupnosti i cene istih. Osim toga, čovek je verovatno s razlogom pitao za donju klasu EOS aparata.

S druge strane, ja nisam merodavan: radije bih izabrao high-end kompakt nego neki MILC, ako je zezanje u pitanju.

Nesto trece, polovan 600D, cena je slicna kao 550 a ima odredjenih prednosti.

Kojih?

1200D mogu da dobijem nov za OK cenu.

550D mogu da kupim od poznatog lika, sa nekih 8-10 000 okidanja, opet za neku OK cenu. (gledajući oglase)

Imam i par M42 objektiva koje bih mogao da kačim sa adapterom na Canona.

Eto, da malo objadnim bliže.

"na papiru" mi deluju isto maltene, 550D stariji model, 1200 mladji, isti senzor, 1200D nema spoljni mikrofon, i tako ....

Neam pojma . :) :)

ajde sto nije iskljucio echo na tastaturi pa je sve duplo, sto je napisao nebulozan tekst, sto je na slikama svasta nesto, a on prodaje samo aparat, ali sto legenda pod istim nick-om da oglas da prodaje aparat kojim su slikana deca, ispucao 5000, a servisiran!!!, a u drugom oglasu se reklamira da snima svadbe :lol: :lol: :lol:

ajde sto nije iskljucio echo na tastaturi pa je sve duplo, sto je napisao nebulozan tekst, sto je na slikama svasta nesto, a on prodaje samo aparat, ali sto legenda pod istim nick-om da oglas da prodaje aparat kojim su slikana deca, ispucao 5000, a servisiran!!!, a u drugom oglasu se reklamira da snima svadbe :lol: :lol: :lol:

eee,pa moyda je ispucao 5000 video snimaka,pa je malo odservisiran :D :D :D ...

Hvala svima ...

Uh, zavidim ti na osecaju...

Pamti, nece se ponoviti istim intenzitetom ;)

Nažalost, neki drugi događaji su dosta shebali feeling, nevezano za ovo, desili se pre dolaska makine, i onda je bilo :

"E, stigao aparat, pa dobro... otvoriću ga kasnije" ... I tako i bi ... :( :(

Inače se mnogo radujem novim stvarima.

Zonerica je stigla uz ona tri filtera, dokupljeni, jer samo hteo "iz odma" da stavim UV filter kao zaštitu objektiva, znam sebe....

Ima još dva, tamniji... videćem kakvi su.

KIT je 18-55 IS II .... Bila je i varijanta 18-55 III + 50 1,8 u setu, ali sam ipak prelomio za stabilizaciju, a fiksni, nekad, možda u bližoj ili daljoj budućnosti... Imam M42 adapter, i 3-4 objektiva, helios, practica 50 1,8 practica 28 , yashika 50 2,0 pa će poslužiti za prvo vreme...