Jump to content

Android telefon jede kredit

Recommended Posts

Nadam se da nisam omasila pod-forum i da mogu ovde da pitam. Od skoro imam "pametni" android telefon - inace sam na mts prepaidu, i trosim bas jako malo kredita.. uplatim mozda 200 ili 400 dinara mesecno.. saljem samo sms-ove i to mi je sasvim dovoljno. Problem je sto ovaj novi telefon pojede taj kredit ocas. E sad, sta sam vec odradila u pokusaju da to "saniram":

- settings > data usage > Mobila data trafic > OFF

- Auto sync > OFF

- Google playstore > Settings > Do not auto-update apps

- instalirala aplikaciju "NoRoot Firewall" > zabranila SVIM aplikacijama prostup preko mreze (osim aplikacija za sms i pozive) i stavila da sve mogu pristupiti samo kad sam konektovana na Wi-Fi

i nakon svega ovoga i dalje se trosi kredit (ode oko 40 din dnevno)... ali na sta... ne razumem?

Pre nego sto batalim ovaj "pametni" telefon i vratim sim karticu u neki prastari reko ajde da probam jos ovde da pitam, mozda neko moze da pomogne savetom, sta sam i gde propustila da podesim da sprecim dalji odliv kredita :(

pazi, telefon uglavnom potrosi nesto para kada telefoniras

ne, ozbiljno, ja sam izvalio da mi trosi kredit kada telefoniram ili saljem sms... :D

trazi bolje njima objasnjenje nego ovde na forumu. Moraju da ti daju tacan listing sa svakom parom koju si potrosila taksativno.

tako ces najbolje videti gde ti curi.

Vec sam bila juce do poslovnice mts-a i rekli su mi da nemaju podatke za prepaid brojeve?!? Onda je uzeo moj telefon pogledao settingse i rekao mi da iskljucim ovo - settings > data usage > Mobila data trafic > OFF... ali od juce do danas i dalje nestaje kredit. Od sinoc potroseno oko 12 dinara a nit me ko zvao, niti sam ja ikoga zvala, ni sms nisam slala... :-/

Ako si isključila prenos podataka nikako mi nije jasno gde flisuje...

Najbolje je da odeš do operatera i tražiš listing. Pre toga idi u settings pa data usage, gore desno vidiš da li je data usage on ili off. Skroluj pa vidi šta od aplikacija eventualno koristi prenos podataka u pozadini, tu svaku od njih možeš da otvoriš i izabereš u podešavanjima "restrict background data".

android...

negde ti nesto pretpostavljam trosi 3G na primer.

mada bi to data trafic off trebalo da resi. medjutim ne znam kako android to radi. iPhone kada mu kazes NE to znaci NE. a ovde je vrlo moguce da neka aplikacija/ proces i dalje uspeva da srche malo interneta.

pogledaj ako ima neko setovanje koje aplikacije ipak imaju pristup internetu. Ali ne wifi. nego 3G tj mobile data.

i nemoj da razmisljas opet o nekoj tarabi, mislim to ne sme da ti se desava, i bio bi glup razlog prelaska na neki matori telefon.

jedini dobar razlog prelaska sa smart telefona na nesto drugo je kuckanje sa rukom na menjacu dok vozis i pratis saobracaj. :D

Ako ne želiš da koristiš nikakav prenos podataka osim putem WiFi-ja, možda je najpametnije da potpuno isključiš 3G.

Idi u settings pa More pa onda Mobile networks i na kraju Network mode. Tu izaberi GSM only.

Haha Bamby... jeste da, super tu opcija ima za sve uzraste.. ma samo kad sam ja njega (telefon) obuzdala da mi ne zdere kredit vise. Evo od juce do danas, ni dinara nije pojeo. Izgleda da je konacno sve pod kontrolom :D Woohoo! Hvala jos jednom svima na savetima!

Telefon sam dobila na poklon, a na prepaidu sam jer sam nezaposlena i nemam love za neki skuplji paket... al sve jedno telefon je extra i koristim ga za razno-razne stvari, a na net se kacim samo preko Wi-Fi i to mi je sasvim dovoljno.

To je ono što je naopako kod mobilnih operatera.

Ako si na postpaidu, prvo trošiš pa im onda plaćaš, oni kreditiraju tebe.

Kod prepaida, prvo daš pare pa trošiš, ti kreditiraš njih.

Iz nekog razloga je skuplje da ti njih kreditiraš i još to terminološki predstavljaju kao da si ti uzeo kredit od njih.

S obzirom na tu anomaliju, čim uzmogneš pređi na neki postpaid, jeftinije je.

Po mogućnosti sa neograničenim internetom (u stvari, većina normalnih paketa ima ograničenje da je do određene količine podataka brzina maksimalna moguća za uspostavljenu vezu, a kad se to potroši brzina je ograničena).

Međutim, meni u 90% slučajeva prenos podataka ili ne radi ili radi očajno.

Hajde kad odem u neku zabit pa je slab signal, ali u gradu često pokazuje 3G ili E, a otvaranje bilo čega ide lepo do 80% ili 90% i onda zakuca.

Da li provajderi namerno ovo rade ili je neki drugi problem ne znam, ali znam da nije normalno da u jednom normalnom gradu gde možete u suterenu ili podrumu imati signal za pozive, ne možete imati normalan prenos podataka ni na 2. spratu na balkonu!

Poenta je što su operateri smanjili broj baznih stanica a povećali njihovu snagu (umesto da rade obrnuto, ali u ovoj državi sve može, jer ko uopšte i meri snagu zračenja tih stanica, papiri se lako naprave za protivuslugu), i zbog toga je problem sa prenosom podataka u ogromnoj većini slučajeva čak i u gradovima.

Ja nikada nisam imao problem sa prenosom podataka (Vip je u pitanju). Bilo je problema u godinama dok sam koristio Android (koji se pokazao kao sve osim kao pouzdan), nakon prelaska na Windows Phone sve šljaka kako valja. Žena i dalje ima problema na androidu, slične kao i ja do prelaska.

Treba biti svestan da nijedan mobilni operater nije pružalac internet usluga. To rade drugi.

Meni mnogo više od toga smeta pljačka u romingu. Bilo gde da si, bilo odakle da si. To je kriminalno i to su se tako fino međusobno dogovori da nama ostaje samo da se pušimo.

@sboris već si na polju ekonomije. Uvek će i svuda biti jeftinije kada si postpaid korisnik vezan nekim ugovorom, nego prepaid padobranac kod koga nemaju "nikakve garancije". To je potpuno logično i ne razumem šta tebe zbunjuje?

• 2 weeks later...
...

Međutim, meni u 90% slučajeva prenos podataka ili ne radi ili radi očajno.

Hajde kad odem u neku zabit pa je slab signal, ali u gradu često pokazuje 3G ili E, a otvaranje bilo čega ide lepo do 80% ili 90% i onda zakuca.

Da li provajderi namerno ovo rade ili je neki drugi problem ne znam, ali znam da nije normalno da u jednom normalnom gradu gde možete u suterenu ili podrumu imati signal za pozive, ne možete imati normalan prenos podataka ni na 2. spratu na balkonu!

...

Ako si na Telenoru vidi da ti nekako nisu uvalili da ideš preko proxija. Samo ga skloni (u settings) i poleteće ti protok.

Meni je juče DL bio 45Mbps a UL skoro 16Mbps :) Valjda sam bio jedini sa LTE na stanici.

• 1 month later...

Zaista prvi put čujem za ovakav slučaj. Od prvog dana sam pouključivao sve moguće sinhronizacije, nikada ne ograničavam ni jednu aplikaciju ponaosob itd. i do sada mi ni jedna para nije skinuta kada nisam povezan na WiFi. Naravno, jedino što mi je isključeno je Mobile Data usage (izveo shortcut na neki levi desktop) koji zapravo kontroliše Data opciju pod Networks i to je to. Pod Mobile Data imaš grafikon sa potrošnjom, kao i klizače tj. opcije upozorenja i ograničenja potrošnje, mada je nepraktično da tako ograničavaš protok jer ti autmatski blokira saobraćaj kad dostigneš granicu.