Jump to content
Sign in to follow this  
djordje.mitic

3D printeri u kucnoj upotrebi

Recommended Posts

Koristim XYZ 3D printer prilikom dizajna LED sijalica! Ovo je FDM 3D printer!

Ima li nekog da koristi nesto slicno? Koji su 3D printeri dostupni za dizajnere u Srbiji?

Mozemo li izmenjati iskustva?

Pozdrav iz Kine!

video sam nekoliko klipova bas za XYZ Da Vinci 1 i modeli koje isprinta su prilicno jaggy, kako se radi polish,smirglanje( i da li se radi) posto je plastika u pitanju?

video sam nekoliko klipova bas za XYZ Da Vinci 1 i modeli koje isprinta su prilicno jaggy, kako se radi polish,smirglanje( i da li se radi) posto je plastika u pitanju?

Nemam preveliku potrebu za shmirglanjem... poliranjem!

Probao sam sa acetonom i "hot-dog mashinom" . Radi odlicno! Stvarno ga napravi ko lakirano! Treba malo vremena dok uhvatish ruku!

Hot dog mashina je u stvari ringla sa cilindrom od stakle gde se virshe "pare" ... Zamena za obicnu teglu od vatrostalnog stakla. Princip je da zagrevash aceton koji polako isparava i tako parom lakirash-polirash model od ABS-a na primer! Ima par korisnih eksperimenata na youtube-u. Naravno umesto virshli stavljam model od plastike...jelte

Moji modeli su vishe funkcionalni. Napravim 3d sliku stampane plocice i vidim unapred dal pasuje u kuciste uredjaja. Ili napravim holder ili balon za sijalicu da vidim kako pasuje. Za preciznije stvari i bolji finish uskoro kupujem XZY spavu Nobel 1.0...kad se pojavi u slobodnoj prodaji!i

Malo sam zardjao... postavio bih slike onoga sta sam odradio al neznam kako... za direktni zahtev je ok i moj Skype: djordje.mitic

http://us.xyzprinting.com/us_en/Product/Nobel-1.0

post-5570-1429662279_thumb.jpg

post-5570-1429662296_thumb.jpg

post-5570-1429662374_thumb.jpg