Jump to content
Sign in to follow this  
MaliRadojica

Za koji je Canon ovo mat staklo?

Recommended Posts

Ne može, na žalost.

Na plastičnoj kutiji koja se vidi na prvoj fotki nema oznaka.

Kartonska kutija u kojoj je bilo sve ovo i na kojoj stoji oznaka je bačena (eh, ne bih postavljao temu da je imam :) ).

Kad sam malo bolje pogledao po netu, čini mi se da su u identične kutije sa oznakom "Canon" pakovali i mat stakla za druge marke aparata. Možda je ovo za neki Nikon ili Pentax, na kraju... Mislio sam da je sigurno za Canon, a malo je karakteristino po obrađenim uglovima i rastojanjem između dve "nožice" (3. slika, leva ivica). Viiše su razmaknute nego za 5DC, a možda je neko menjao isto staklo na svome aparatu...

Da li ovo nesto pomaze?

http://learn.usa.canon.com/app/pdfs/quickg..._QuickGuide.pdf

Ja sam svojevremeno menjao fokusno staklo na mom EOS aparatu. Sad, ne bih da tvrdim, ali mi se cini da je kod EOS sistema karakteristicno da ti zamenski ekrani imaju, nazovimo to tako, jedno perce koje olaksava postavljanje i skidanje stakla (kako se i vidi na predlozenom pdfu). Ovde ga ne vidim.

Da nije za stare Canone?

db

Da, i meni deluje da su drugaciji. Da li znas mozda istoriju ovog ekrana? Da li je mozda neko postojeci prepravljao za Canon? Meni to tako deluje.

db

EDIT: sad sam se setio da sam ja imao samo staklo. Ovaj metalni okvir nije bio deo paketa. Ovo mi zato deluje kao nesto iz FD perioda, ili prosto nesto sto se zateklo u Canon kutiji. Pretpostavljam da ovde ima nekoga ko ovo ipak bolje zna.

http://www.mir.com.my/rb/photography/hardw.../allscreens.htm

db