Jump to content

Kao putujemo...

Dr Bouz
 Share

Recommended Posts

a dobro, ja ispipam guglicu - zemlju i guglicu mape. boljije od toga u principu teško da treba.

mada, kad sam bio u tajlandiji 4 x sam pokušao da nabodem "tweechol botanical garden" (ili tako nekako) - na autoputu chiang mai / doi saket - chiang rai, a na osnovu guglica mapica. recimo treći put sam došao u 30m od tip-pointa - i - jbg - nema. i 4. x sam tek nabo :) -kapidžik - pa ono dooobrih 4m je širok, i ni na koji način upadljiv - čak i kad stojiš pred njim :)

To me podseti na naše traganje za Mikenskim grobljem na Zakintosu. Niko ne zna, niko nije ni čuo. Na kartama ga ima, ali aj probaj da se snađeš sa puteljcima na kojima se quad jedva provuče bez prevrtanja :) Na kraju smo ga našli, žena zavikala "E, vrati se, vrati se"! Vratiš se i opet ništa... aaaaaaaaa.... gle izbledela polomljena tabla... E onda se skotrljaš pešaka 10-tak metara niz kamenjar i tu si :D

Pre puta, ovo što svi kažu. Trip Advisor, Lonely Planet, pomalo i Mishelin. Ako se ima vremena, i skitnja Street View-om zna da pomogne.

Po dolasku, višednevna karta za javni prevoz, ili još bolje, to ima svaki ozbiljan turistički grad, tu neku karticu, tipa Budapest Card, Wienna Card, Venice Card il' gde ste već. Obično podrazumeva par dana neograničenog korišćenja javnog prevoza, i popuste ili čak free ulaze u raznorazne znamenitosti.

Ja uradim domaći, tj. pročim geografiju i znamenitosti, proučim mape, koliko je moguće, a kada stignem tamo prvo što uradim je da kupim dobru kartu. JEsam dosadan sa kartama :) ali ako si proučio malo lokalitet gde ideš, ništa više od karte ti ni ne treba.

+1

To me podseti na naše traganje za Mikenskim grobljem na Zakintosu. Niko ne zna, niko nije ni čuo. Na kartama ga ima, ali aj probaj da se snađeš sa puteljcima na kojima se quad jedva provuče bez prevrtanja :) Na kraju smo ga našli, žena zavikala "E, vrati se, vrati se"! Vratiš se i opet ništa... aaaaaaaaa.... gle izbledela polomljena tabla... E onda se skotrljaš pešaka 10-tak metara niz kamenjar i tu si :D

Eto vidiš. Ja obišao cijeli Zakintos, uzduž i poprijeko, ali to nisam vidio. Gdje je bilo, na kraju?

Doduše, meni su i prirodni bazeni na Porto Roxi bili ispred nosa, ali ih nisam vidio zbog prirodnog naglog pada kamenja prema moru.

Eto vidiš. Ja obišao cijeli Zakintos, uzduž i poprijeko, ali to nisam vidio. Gdje je bilo, na kraju?

Doduše, meni su i prirodni bazeni na Porto Roxi bili ispred nosa, ali ih nisam vidio zbog prirodnog naglog pada kamenja prema moru.

Ne pričaj mi o obilaženju - više od 500km za 7 dana na quadu, od toga 40+ kilometara od Volimesa do Laganasa preko Zantea po najgoroj mogućoj kiši i olujčini. Noću. Mogli smo i preko Argasija u Laganas kako nam je krenulo tada :D

Pa ostajanje bez goriva noću negde o okolini Exo Chore, a pumpa na 5km :D

Nego Mikensko... Kad se prođe Kampi, baš je zabačeno... Evo ovde ga fino lociraju.

Kartu 1:5000 sa označenim prodavnicama, ren-a-car_ovima, restoranima, kulturnim znamenitostima, policijom, poštom i tako time, sve ono što jednom padobrancu može da zatreba.

nije bas ta razmera, mozda sa dve nule, i ono vektorizovana shema grackog saobracaja, ali hrabim logickim zakljucivanjem, i odlucnom akcijom bez oklevanja, poveo sam nasu ekipu u nove pobede i ustedeo nam novce vrijeme i predjeni put :) nismo primetili neprijateljske snage uz put, neprijatelj se povukao dubinski :D

• 1 month later...
  • 4 months later...

Mene ovo moje sluzi super... Vec prilicno dugo.. Ne koristim original softver nego IGo8 (imam i neke Mireo, Garmin itd ali samo iGo koristim) i sve frcera ful.. nije me nikad nigde zeznuo da sam vozio okolo ili za dzaba 200km isl. Jednom kad sam na more vozio, stavio sam 2 mape razlicite i nije sastavio granice (put sa jedne mape se nije gadjao na drugu pa je mislio da ne moze tuda) pa je pokusao da obidje ali sam znao na koji prelaz idem pa sam kucao do prelaza i od prelaza i to je sve bilo super...

Ali je neuporedivo bolje nego recimo ista stvar na iPhone.. Prvo sto na telefonu vuce bateriju toliko da ni 300km nebih sastavio da je ukljucen sve vreme, a drugo nekako ovo je prava stvar, za to namenjena i radi vrhunski.. Cak imam i plejere neke pa moze pusta film (sve sa titlom), imam cak i warcraft1 na njemu i radi i jos brdo tako nekih igrica, file manager isl itd... :)

Definitivno vredi puno vise nego sto sam platio (dobio sam na poklon + malo doplatio)...

k4Z2GX5.jpg

E sad.. ima tu i ono restorani, pumpe, panduri isl. Ali obicno te stvari se raspitam na licu mesta kod ljudi koji rade (hotel, apartman isl.).. Oni obicno kazu gde su prave stvari, gde ima sta da se jede najs isl.. Ne znam.. obicno mi nista vise ne treba od ovoga.. Nekad recimo kad je ostvo pa plaze, obicno gledam google earth pa posle "zabodem prstom" na navigaciji gde bih da idem..