Jump to content

Olympus AIR

dzonivajsmiler
 Share

Recommended Posts

Olympus air

Da li da proglasimo ovo za MILC kilera? :)

Ajd, da ne bude shvaćeno kao flejm - ali ako ispratimo tendenciju korisnika MILCeva da je manje bolje, gde ćeš manje i lakše od ovoga - bezogledalac, a bogme i beztelac - ostala samo zavesica i okidač, sve ostalo preko telefona.

Pašu m4/3 objektivi, AF će kroz nekoliko iteracija da oprave da bude ko na 1Dx... MIL©ina

Glupost. Rekoše gore da to Sony ima odavno.

Aktuelne Alphe su toliko male, a pravi aparati su, da ovakav uređaj nema nikakav smisao. Sony je malo ispitao tržište, sigurno nisu nikakve značajne troškove imali oko razvoja jer su stavili tehnologije koje imaju, ništa novo. Olympus je po običaju okasnio. Debelo.

Pa i ovde je Oly metuo ono što je imao - ćapili su nekog PEN-a pre nego što su mu montirali kućište, iskasapili ga brusalicom i to je to. Prelemili žice za okidač i za par dugmića... Cijena u JP 300$. Cijena za SRB 1300€ u švajcarcima :)

Objektivi su već postojeći, tu ništa nisu razvijali novo. Ili neće razvijati posebno za sistem.

Ono što piše je da je API open source te da svako može da brlja i da pravi svoju aplikaciju za kontrolu, hmmm, modula? Sokoćala? Nema potrebe da se hakuje, kao momci iz Magic Lanterna.

No, bezogledalci napreduju stalno, ovo, iako će se verovatno ispostaviti da je ovo isto tako bagovito i kršovito kao i Sonijeva džidžabidža, ja ovo vidim kao dokaz da CEO fotoaparat može da se spakuje u ... pa ... zadnji poklopac objektiva?

Pa onda dodaju jedan grip za ovo sa EVFom i setom dugmića i točkića, pa poneseš šta ti je volja - fotoaparat u fulu ili samo sokoćalo.

No, zanimljiva i nadasve nepotrebna spravica u ovom momentu u svakom slučaju... Fotograf, pa i napredni amater će da koristi fotoaparat, ostali su zadovoljni i mobitelom...

Čekaj, objektivima ništa ne fali - Rumun ih kuje u zvezde. Šalu na stranu, ima ok objektiva, samo ih cenovni razred ubi. Doduše, neki i koštaju kao da su ih napravili od zvezdanog materijala...

Beše li Amomčil reče da mu je jeftinija m4/3 45/1.8 od EF 85/1.8. Ja mu nisam poverovao pa sam proverio kod braće Amerikanera, i jeste stvarno - jevtiniji dvajes dolara...

Šteta samo što za objektive i dalje važe isti zakoni fizike kao poslednjih 13,8 milijardi godina, ma koje (lažne) blende i milimetre neki na njima pisali :D...

Hm! Mislim da je ovo stvarno nepotreban post, posle svih beskonačnih tema veliki senzor vs još veći senzor, i da će gore citirani post odvesti temu u besmisao.

Za takve komentare imaš ovu temu: http://www.dizajnzona.com/forums/index.php...04905&st=60

Šteta samo što za objektive i dalje važe isti zakoni fizike kao poslednjih 13,8 milijardi godina, ma koje (lažne) blende i milimetre neki na njima pisali :D...

Ne razumem.

Da li to znaci da 100mm f/4 za medium frame treba da se zove u stvari f/2 ?

Ali ne vredi da se poteramo opet - doci ce @work i onda je gotovo.

Elem - Mene interesuje kome ovo treba ?

Ja nešto ne znam o ovoj Sony varijanti ali meni prilično interesantno deluje priča u kojoj su "telo" i objektiv aparata razdvojeni. U trenutku mogu da se setim bar 5 stvari koje mogu ekstra da se odrade u varijanti gde je aparat na tripodu, sakriven ili u drugoj ruci a sve radiš preko telefona. Ako je nekome ikada zatreblo da snimi fotku bez da iko provali da snima fotku - kud ćeš bolje od ovoga.

Al' jbga nije FF i lažu za blendu ovi mangupi što ga napraviše.

:P

Ja nešto ne znam o ovoj Sony varijanti...

Na ovo idu svi NEX objektivi:

http://www.sony.rs/electronics/izmenjivi-o...ce-qx1-body-kit

http://www.dpreview.com/products/sony/compacts/sony_ilceqx1

Predstavljeno još davno prošle godine.

Ima ih i u "kompakt" varijanti, ono, mali senzor i objektiv "zalepljen" za "telo", a predstavljeni su još tokom 2013: http://www.sony.rs/electronics/pricvrsni-o...yle-fotoaparati

Ove jeftinije imaš za probu u Sony prodavnicama. POneseš svoj telefon i igraš se. Bar ima ova u BIG centru u NS.

Malo sam se igrao, i nekako, nije baš praktično jer ti treba dve ruke da držiš jednom telefon, a drugom to čudo. Ima opcija da se prikače jedno na drugo, ali onda sve postaje nezgrapno i pomalo klimavo.

Nedavno se jedan neraspakovan, ovaj sa 10x zoomom, na Bench-u prodavao za 80 eur. :P

http://www.43rumors.com/olympus-shows-cool...-and-300mm-pro/

Čoveče, kradu mi ideje .... :)

08-700x525.jpg

@NShappy - zanimljivo, taj Soni niko nije ni probao. Bila je onolika halabuka oko ovih sa neizmenjivim objektivima, a ovo kao da nisu izbacili. E sad, koliko vidim, osim za telo osakatili su ih i za funkcije, pa nemaš baš nešto kontrolu nad parametrima...

Ako to urade i sa Olyjem, čemu onda izmenjivi objektivi, velki senzor, kad imaš samo zeleni pravougaonik...

Pa to "šta imaš" je opcija softvera na telefonu, a ne tog poklopca za objektiv. E sada, ovaj sa E mount-om i APS-C senzorom zaista nisam probao, niti sam se majao da izučavam šta ima, i koji sve softveri postoje. Koliko se sećam, Sony je dozvolio trti parti softvere da se koriste uz ovo. Ali ne znam šta je sve izdato za njih.

Sve u svemu, ja se ipak dojmim da je bilo koje NEX telo praktičnije nego ovo, pa nisam proučavao.