Jump to content

Sajt za udruzenje za zastitu zivotinja - misljenja

April Ethereal
 Share

Recommended Posts

Da bi mogli da ti kažemo nešto konkretno ne bi bilo loše da si ostavio i informacije o rokovima koji su ti bili dati, budžetu i da li je bilo nekih izričitih zahteva klijenta. Ovako samo možemo da ti napišemo neke uopštene utiske.

1. Informacije su pregledno izložene i sajt će završiti posao ali...

2. Sve deluje hladno i sterilno. Kolor šema, čiste vertikalne i horizontalne linije i dr. sve deluje sterilno i kompjuterski pravilno. Sajt o ljubimcima, po meni, ne bi trebalo da deluje sterilno već prirodnije, opuštenije i da budi emocije.

3. Dizajn ima dosta nedoslednosti:

- Koristio si previše različitih fontova. Ne znam tačno koliko, ali utisak je bar 4-5. Neke izbaci.

- duži tekst nikako ne bi trebalo da bude kurziv (italic) jer se on jako teško čita.

- Samo na naslovnoj strani tekst je u 5 boja. Nema razloga za tim.

- tekst je ispisan na beloj, sivoj, zelenoj, šarenoj podlozi i sa efektima i bez njih. Pojednostavi to, izgleda prešareno.

- na sajtu su praktično, sve slike pravougaonog oblika, samo na strani POMOĆ su frajštandovane, ne vidim razlog zašto.

- "Čitaj dalje" negde ima strelice a negde nema

- Strelica, tj. znakova veće od, ima čas 1, čas 3, čas 4. Pojednostavi to

- "Zdravlje životinja" je, generalno, loše složena stranica gde nisu ispoštovana neka od bazičnih pravila sloga.

Sve u svemu, meni deluje kao template sa engleskog govornog područja koji je malo prilagođen vašim potrebama i više kao da je u pitanju radna verzija a ne gotov proizvod. Treba to sve još dotegnuti i biće pristojno, na žalost, ništa više od toga, iako je tema vrlo zahvalna.

E sad... Možda nisi imao više vremena da se baviš sajtom ili si radio za dž. ili neku malu kintu, pa je to razlog zašto sajt izgleda nedovršeno, ali ništa o tome nisi napisao, pa samo možemo da nagađamo pravi razlog...

Pozdrav.

2. Sve deluje hladno i sterilno. Kolor šema, čiste vertikalne i horizontalne linije i dr. sve deluje sterilno i kompjuterski pravilno. Sajt o ljubimcima, po meni, ne bi trebalo da deluje sterilno već prirodnije, opuštenije i da budi emocije.

U principu se slazem i sa ostalim primedbama, ali ova je najbitnija.

Hvala vam ljudi na odgovorima!

Ja sam jos uvek sitna riba u UI/UX dizajnu(ili front end-u,malo mi je nejasno da li sam u tim ili u ovim drugim vodama).

Pravim portfolio jos uvek,ovo mi je tek drugi aktivni sajt.

Sajt sam radio bez budzeta, na dobrovoljnoj bazi.Inace je i responsive,to zaboravih :)

Nisam imao rok,ali su zato devojke iz udruzenja imale jako cudan stav po celom pitanju.

Prvo su bile su odusevljene sto sam im ponudio besplatan sajt a posle sam morao danima da ih jurim da im trazim fotografije da imam sta da stavim na sajt.

Jedva su izdvojile vreme da mi napisu par recenica o udruzenju i nekoj njihovoj prici.Sve kao nemaju vremena.

Totalna nezainteresovanost sa njihove strane.A meni je bio preko potreban neki uradak za portfolio i nisam imao sad nekog izbora.

Pre njih sam startovao preko 30 azila i udruzenja i nudio im besplatan sajt,jedva sam na ove naleteo.Ne znam, mozda nemam dobar pristup svemu,otkud znam.

I posle nekog vremena razvlacenja i gnjavaze zavrsih sajt.

Isto sam im na pocetku obecao da cu vremenom sajt da prebacim u Wordpress,ali mislim da ne bih imao zivaca to da im odradim.Ne zbog malo veceg posla,vec zbog njih samih.

E sad sve ovo nije izgovor sto sam ispromasivao niz stvari na sajtu koje je jovbranko naveo,nego eto,reko da podelim muku sa vama.

Da ne davim vise,hvala vam mnogo na kritikama,uzasno mnogo mi znace.

devojke iz udruzenja imale jako cudan stav po celom pitanju.

...a posle sam morao danima da ih jurim da im trazim fotografije da imam sta da stavim na sajt.

Jedva su izdvojile vreme da mi napisu par recenica o udruzenju i nekoj njihovoj prici.Sve kao nemaju vremena.

Totalna nezainteresovanost sa njihove strane.

...

I posle nekog vremena razvlacenja i gnjavaze zavrsih sajt.

Dobro dosao u divni svet web dizajna/developmenta :D

Ne znam, mozda nemam dobar pristup svemu,otkud znam.

Ne brini, nije do tebe... do ove zemlje je ;)

• 2 weeks later...

Je li dizajn tvoj ili si skinuo temu?

Responsive ti ne radi kako treba...

Vidim da si dosta stvari promijenio koje ti je sugerisao jovbranko > osim "zdravlje zivotinja" >> slozi drugacije nekako definitivno - ubija..

Linkuj logo na pocetnu stranicu obavezno...

Footer mi se svidja (sms ova monolit fora sa cikoom i psom) :)

Ali rezimirano nije lose > al treba da raaaadiis i raaadis i raaadis i radddis... i tek ce onda sve da bude ok

Niko se nije naucen rodio

p.s sto bi rekao zli poručnik - dobrodosao u svet web dizajna...

Nemas pojma sa kakvim ces sve, da ih ne uvrijedim, idiotima da imas posla...

Ove cure batali ali napravi sajt skroooz funkcionalan i da bude sto je moguce bolji jer ti je za portfolio...

Drugo - nemoj za dz da radis nikad nista jer ce te samo kao budalu gledati - da si im ga naplatio zvale bi te za sadrzaj svaki dan.. Ali kad ga vec nijesi naplatio ne potpisuj se na njega... jer iako kazu nekom za tebe budi siguran da ce naglasiti da je "Milos za nas odradio sajt BESPLATNO"... takva nacija...

Radi sajtove... smisljaj firme ili nesto bzvz samo da super izgledaju, samo ne radi za dzabe ni za male pare, ali ako radis radi profesionalno...

Naveo sam i u temi inad :D posjeti i iscitaj blog Link dosta ce ti pomoci...

Pola klasa su ti na srpskom pola na engleskom, predpostavljam da si downoadovao temu??? Ako jesi nemoj to da radis... bas je lose u vremenu kad ucis - kasnije mogu biti dobre da ti ubrzaju vrijeme - ali uvijek vodi racuna da linkujes autora..

Vidi neki frejmvork za html/css...

Pozdrav druze!

Hvala mnogo na odgovoru!

Taj blog je sjajan i bukmarkovan je!

Dizajn je da kazem 90% moj.Jedino sam skinuo responsive menu i prilagodio ga sajtu.

Imam ruznu naviku da mi je sve zivo u klasama i umaralo me davanje imena istih stvari svaki put pa onda predjem na srpski.

Ta se praksa za sledeci sajt menja.

A nisam od sajta nista dirao u medjuvremenu,nesto ti se ucinilo sigurno :)

A sto se tice frejmvorka,planirao sam Bootstrap,ali sam hteo da vidim dokle trenutno mogu da idem kad krenem od nule.

Ne znam iskreno zasto to radim,al mozda je i dobro.Ili nije.Ne znam :)

Menjacu ga definitivno u neko dogledno vreme,trenutno se igram sa javaskriptom.

Sajt je dobar, dobre boje i sve, samo je mnogo prost.

Prosta je ta pocetna stranica (prva slika o sajtu), jos slika, zanimljivijih, neki linkovi, smanji malo height navigacije da bi se videlo i ono kuce ispod, takodje obavezno smanji to kuce jer je mnogo mutno ovako.

Meni se iskreno ne svidja sto se taj slajder na pocetnoj vuce do kraja ekrana(sa obe strane), ajde i da se vuce do kraja, ali ja bih priblizio strelice ka sredini malo. Ja bukvalno imam osecaj kao da sam zumirao window i da ima jos i sa jedne i sa druge strane nesto.

Jos imam 24inch ekran i bukvalno mi slajder prekrije sve, i ne vidim nista drugo od njega.

Neka preporuka da uradis neke sidebarove ispod slajdera za neke novosti o udomljivanju itd..

Navigaciju mozes staviti fixiranu da uvek bude na vrhu stranice.

Mogu da kazem neku rec jer sam imao dva sopstvena sajta jedan za firmu koja je propala i jedan davne 2008 na kojoj su bile fotografije koje sam uslikavao sa kompakt Canon A550. Tad ni oni koji su imali vrhunsku opremu nisu imali sajt a ja jesam i sa kompaktom. Uskoro ce biti treca sreca.

Dakle tvoj sajt deluje ko da vam je najbitnije da neko da pare i usvoji zivotinju. To jeste najbitnije ali ne na prvu loptu. Prvo kako ste nastali? Ko je dao ideju za to udruzenje? Koji su vam ciljevi? Nacin funkcionisanja... pa tek ponuda za usvojenje i doniranje koje potencijalni donori podrazumevaju ali pre toga zele da vide da li ste ozbiljni za taj posao. Donacija ne treba da bude samo u parama vec i u hrani, lekovima i drugim potrebama za zivotinje. Cak i u sporednim stvarima poput kancelarijskog namestaja i potrosnog materijala.

Ovo su dobronamerne kritike jer i ja u kuci ne u dvoristu drzim tri psa.

@shapic94

Havala druze na opservaciji.

Istina,jeste malo glomazan slajder.

Nece biti sekcije "novosti" na tom sajtu,posto sam odustao da im prebacujem to u wordpress.Kao sto rekoh gore,devojke iz organizacije su se ponasale polu-nezainteresovano u vezi ove price.Sve vreme su tvrdile kako nemaju vremena da sede ispred kompa ni pola sata.

@todos

Hvala sto si izdvoji vreme :)

Ako si citao moj post od malo pre,primetio bi sa kakvim klijentima sam imao posla.Na prvu loptu su bili odusevljeni,a posle sam im klestima morao izvlaciti recenice,da bi saznao nesto malo vise o njima.Jako cudna situacija.A neki uradak mi je preko potreban zbog portfolia.

Ali si u pravu,sajtu definitivno treba redizajn.Uzecu to sto si naveo u obzir.

Doteracu ga sigurno,ali bez njih,jer im je ocigledno opalo interesovanje za celu pricu,pa nemam nameru vise da ih uznemiravam.

• 2 months later...

Izivini ne dopada mi se. Ovo moze biti najsavrseniji dizajn ikada, ali meni izgledao tako genericki. Kao i vecina onoga sto se danas moze videti na netu, tako vec vidjeno, tako sablonski, tako genericki, tako me ne radi. Izvini, to je moje misljenje koje naravno da moze da ne bude ispravno i voleo bih da nije.

• 5 weeks later...

Kao i značajna većina novijih rešenja koja su responsive, preuzet i prerađen šablon. Nema u tome ništa loše, ali ovaj predlog je kao zamrznuta slika. Slažem se sa nekim pogledima ' ubija ta ledenost. Ovakav sajt mora biti sa dušom, da udara na emocije.

Praviti danas statičke sajtove poput ovog je ipak početnički, pa bez obzira što ne poznaješ programiranje, moglo se malo poraditi na nekim dinamičkim stranama pšoput bloga, komentara ili izjava posetilaca. Ali, za početak, drugi su ti puno rekli. Naravno, ako i kada dođeš do zahteva i za optimizaciju sajta, ponešto možeš naći i ovde.