Jump to content

Analogne Fotografije

Recommended Posts

• Replies 184
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Decembar 2003. godine. Prvi dan suđenja za atentat na Đinđića, ajmo, ko prepoznaje legendu sa slike? :)

2003-12-23_14-57-29_zpsq9nsnxct.jpg

Katastrofalno "crveno" skeniranje, slikano kroz zaštitno staklo, ja mislim da je Nikon F4, 80-200/2.8 i Superia 400.

Mada, s obzirom da je prvi red i da su bili pola metra od nas... možda je i 35-70/2.8

• 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Jedan od najdrljavijih negativa koje sam imao prilike da vidim, steta sto je moj :)

Pojma nemam sta mu se desilo, ali ova stroka definitivno nije "feature"...

Inace, samo poslednjih nekoliko snimaka ima ove mrlje, s tim da je ovaj, 36., ubedljivo najgori, nisam ni pokusavao da cistim. Ima li neko neku ideju sta bi moglo da bude u pitanju?

Elem, Pentax Spotmatic/Helios 44-2+CPL/Kodak Portra 400

Razvijen u BG Elitu, skeniran "rucno" na CanoScan 4200f (Elitov sken, koliko god da je stroka bila pociscena, nije izgledao bogznakako...)

17171712731_0294a6fa6c.jpg

Eastern City Gate, Belgrade by analog_m0nkey, on Flickr

Sve fotografije su izvanredne, to je taj filing kada se o fotografiji razmišlja na neopterećujući način (u tehnicističkom smislu)... Imam mali predlog - bilo bi zanimljivo ako bismo napravili jednu galeriju fotografija koje su usnimili članovi naših porodica i mi sami u analogno dobra, jednostavno fotografisati-fotografiju i postaviti ovde... Ako bih birao fotografiju decenije (ili bar perioda od kada sam član zone) onda bi to bila fotografija objavljena u postu broj #29, druga @hiperbolickipara...