Jump to content
hellenic

Analogne Fotografije

Recommended Posts

Ok. Dobrano pregledah forum tragajuci za temom gde mozemo postavljati svoje analogne fotografije i ne nadjoh. Ako ipak postoji, neka neko prebaci ovu tamo da se ne rasplinjujemo.

Tema je otvorena za sve clanove, ako jos neko hoce ubacivati svoje fotke. Ja sam inace totalni pocetnik i ovo mi je prvi film koji sam izarchio na Nikonu FG. Slao sam film na razvijanje i dobio male slike, CD sa slikama i negative.

Ono sto mozemo uraditi je da pored slike napisemo kojim je filmom slikano, i ako se ko seca ostalih parametara.

Mozda nije lose samo malo napomenuti sta je i da li je nesto kasnije u kompu obradjivano na slici.

Ovde sam koristio neki ( nisam dobio kutijicu a ko zna kad mu je istekao rok :) ) fuji-jev film u boji od ISO 200.

Na ovim slikama nema, takoreci nikakve obade ( nista u slajderima nije pipnuto), samo malo kloniranja nekih crnih tackica, i samo sam malo cetkicom sa smanjenim clariti presao donji deo slike.

16165405277_a375324734_c.jpg

16169663927_44ff8b0589_c.jpg

Dobra ideja.

Asahi Opt. Pentax SP1000 / CZJ Tessar 2/50 srebrni / 4/125 / Konica VX super 100/64 / ćošak na ulazu pijace Zeleni Venac /

Dvadesetak metara dalje uz stepenice na koje je upućuje stub, godinu i nešto ranije sam kupio taj aparat kod Miše.

Razvijen i skeniran (standard) u BG Elite foto radnji. Ubačen u Ps i auto tone contrast i color. Rok za razvijanje je istekao nejverovatnije sredinom prve decenije 21. veka.

zeleni-venac.jpg

Prvo sam zapisivao u beležnicu, pa u telefon slovo po slovo a onda sam saznao za Exif 4 Film (Misko78) i neprekidno ga koristim. Sam beleži vreme i datum, pamti opremu i podešavanja, plus se može upisati motiv/tema, blic itd. Upisuje i lokaciju ali to još nisam ispitivao, jer sam beležim i pamtim. Ušteda vremena, ali ne zato što je upisivanje dosadno nego obično smeta saputniku koji je najčešće saputnica.

Senzori na mojim fotoaparatima daju analogni izlaz koji se uz pomoć A/D konvertora pretvara u digitalni zapis, je l' se računaju i fotke tim aparatima?

Pa crno-beli snimak na filmu je masa zrna na koje je neke od njih palo svetlo a na one druge nije. Kad lepo to uveličaš se vidi. I kad prevedeš exponirano zrno u 1 a ne-exponirano u 0 imaš jedan digitalan zapis. Što će reći i CB film je čru didžital.

a zasto tema u Foto Tehnikama, tj u ovom podforumu? Ovde bas i ne postavljamo fotografije. Ovo bi trebalo u Ostale fotografske teme. Slazete li se da prebacim?

@hellenic hvala ;)

Canonet 28 / Konica Centuria 200 / Bg Elite / kropovano zbog vertikale / Ps po istom sistemu kao prva

Tokom izgradnje poligona za prezentaciju projekta Beograd na vodi. Ispod paravana, krišom par sekundi a onda negodovanje.

Tražio bi on još da je znao koliko na KP vredi taj aparat...

navodi-bg.jpg

Sta li mu je ova bela linija pri vrhu fotke :) ?

Od svih 36 fotografija, ima je samo na 2-3.

Na ovoj sam jedino malo vinjete dodao. Svrbelo me za kontrast... al izdrah muski.

16403383701_3886c7b412_c.jpg

Pogledah malo pazljivije prvu Bambijevu i .... da covek sam napravi ovoliku zgradu... svaka mu cast ;)

Na ovoj sam samo malo promenio WB ( bilo je previse magente) i malo dodao belu:

16312062758_f9144cd3e3_c.jpg

Bled, Yugoslavia

novembar 1987

aparat: Kiev 4M, Gelios 53mm 1:1.8

film: neki sa trafike

skener: Epson Perfection 1670 Photo

16391810090_a2bddf6341_o.jpg

Stanje na Novom groblju.

Yashica Mat-124G + Ilford Delta 100

Inače Yashicu mi je dao StoleKG da probam da je opravim međutim nešto neće, preskače neke brzine, al' najgore od svega je da kad se ne koristi par dana malo zaglavi okidač pa je prvi snimak posle mirovanja eksponiran 1sec...

15891448606_74ca6945fe.jpg

Lost memory of... by Misko78, on Flickr