Jump to content

Početnik u Macro fotografiji

Recommended Posts

Hvala na savetu ovog stršljena sam uhvatio na brzaka u dvorištu i dok sam otrčao po aparat nisam razmišljao o mogućnostima pripreme, podešavanja i fokusiranja. Pre neki dan jedva sam pobegao od jednog u ćaletovoj kući jer sam budala pokušao da priđem mobilnim telefonom dok je pikirao neke cvetove. Jedno vreme sam poštovao to pravio, pre kiše, posle kiše, jutro, predvečerje, nogari... sve dok sam šetao moju kućnu ljubimicu. Sad ne idem u šetnju jer je otišla na onaj svet a ja izgubio volju za šetnju. Trenutno mi je u fokusu moto trke ali uvek ostaje želja za macro fotografiju.

• Replies 129
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Za moto trke isto monopod, ali nemoj da hladis vozace u frizideru. :mrgreen:

Na zadnjoj trci polomio štipaljku što priteže nogar od monopoda. Uzmem super lepak i zalepim prste. Onda đubre bacim u kantu. Treba da uzmem nešto pristojno. Sa tim monopodom imam najveće šanse da ulovim kacigu u fokusu... U zamenu dok ne nabavim monopod koristim nogare Culmanove iz sedamdesetih godina prošlog veka.

Ne pomaže stolica, probao sam mora da se prati objekat, znam da znaš da nije to baš tako jednostavno. Nekad moraš refleksno da reaguješ kad poleti kamenje, nekad da potrčiš ka zanimljivim dešavanjima. Smeta publika koja voli da se nacrts baš na najatraktivnijim mestima. U boksevima juriš zanimljive detalje, stalno u pokretu. Obično na kraju ovako izgledam...

_20180922_220435.jpg