Jump to content

Kontragrad

Share

Recommended Posts

1.

16185647441_6f540f8db4_b.jpgAlone by Vladimir Krzalic, on Flickr

2.

16000105428_1c6f7743a3_b.jpg_MG_3639.jpg by Vladimir Krzalic, on Flickr

3.

16001534789_09ab2fa470_b.jpg_MG_3641.jpg by Vladimir Krzalic, on Flickr

4.

15565235064_95a61a5d1a_b.jpg_MG_3642.jpg by Vladimir Krzalic, on Flickr

5.

16000214518_78f4dc56d4_b.jpg_MG_3676.jpg by Vladimir Krzalic, on Flickr

6.

16186927102_a90db9934a_b.jpg_MG_3678.jpg by Vladimir Krzalic, on Flickr

7.

16161921726_f8688dbf0d_b.jpg_MG_3694.jpg by Vladimir Krzalic, on Flickr

i tako...

hvala na utiscima.

na 3 je moja senka namerno :)

Gatto, vec sam mislio da niko nece primetiti koliko je 1 dobra fotka, ali eto.. ima nade. :lol:

Steta pa se ne vidi, tj mali je format.... ovaj cika na klupi je jedino ljudsko bice u kadru, a to na ovom mestu nije bas uobicajeno.

Inace, fotke nisu ni namenjene kao serija,tj. nema tu nekog specijalnog narativa... vise kaao tehnicka razbribriga tj. da vidim kako radi dual-iso, ali usput napravih nekoliko koje su mi fine pa reko da vidim sta veli ostaatak populacije..

pa ono.. ulica je zajebana rabota, a istina nisam davno fotkao po ulici, tako da moguce da sam malo zardjao. Ponekad mora da ti se "namesti" pre nego da sad izadjes napolje i kazes "E danas cu d'ufotkam odlicnu ulicnu fotografiju".

Na prvoj jeste taj park i da, Adobe RBG je na aparatu, kasnije u obradi prilikom razvijanja RAW-a bi trebalo da ide u Profoto a na eksportu se pretvara u sRGB, ako negde nisam zejabo usput :)

Vidim ja Vlado da se stari polako... Od tebe sam "očekivao" fotografije iz neke ledare, iz neke nedođije, iz neke opasnosti, a ti šetaš ovom našom varoši... Po meni autoportretna fotka je ponajbolja, prva ima ritma i ako ti kažeš daje odlična onda verujem; zapravo ovo je tipičan primer fotografije koja traži ogroman format, na papiru npr kraća strana 1m.

Vidim ja Vlado da se stari polako... Od tebe sam "očekivao" fotografije iz neke ledare, iz neke nedođije, iz neke opasnosti, a ti šetaš ovom našom varoši... Po meni autoportretna fotka je ponajbolja, prva ima ritma i ako ti kažeš daje odlična onda verujem; zapravo ovo je tipičan primer fotografije koja traži ogroman format, na papiru npr kraća strana 1m.

Ahahah.. polako.. bice... :)

U pravu si za format. To je bila prva pomisao - steta sto ovo ne moze da se vidi odmah u veeelikom formatu, a bas bi leglo

metaboo, iako je ideja bila tu, realizacija je trajala 2 sekunde i jedan klik. Vremena nije bilo previse za probu, tako da je oo najbolje sto sam upeo da uradim iz tog jednog klika. Moglo je da se saceka da se nesto zanimljivo stvori i u levom delu fotografije, ali jbg...

moguce da su blago podeksponirane (preko mog standarnog nivoa podeksponiranosti, jelte). Na laptopu to je par cm gore-dole.. jbg :)

prvu nisam ni probao da secem upravo zbog tog mnostva klupa jer mi se u tom slucaju gubi osnovna zamisao fotke a to je izolovanost. E sad... sto nemamo svi 27" monitore - to je druga prica..

Prva dobra, ostalo standardno i "onako", trojka koja se većini sviđa je meni ka-ta-stro-fa. Možda grešim dušu, ali meni zaista deluje "kao jao vidi... e jebi ga, senka u kadru... ma ko ga jebe, ću da kažem da sam to namerno".

Oni koji su ispucali par stotina hiljada znaju o čemu goovrim.

Ma ajd senka manje više, nego što sve toliko nedorađeno? Mislim, em krivo, em deluje bez obrade, ponešto isprano. Deluje mi da si se samo oko prve i možda još pokoje malo potrudio, a da je ostalo bilo "evo vam, znate kako radim, pa sad zamišljajte kako bi to bilo da je odrađeno do kraja". Kao kad istreseš karticu pa nemaš vremena već moraš dalje, a urednik ili kolega će da odabere jednu uspravnu, jednu položenu i jednu "koja može u kvadrat" da ti obradi.

Najozbiljnije ovo pitam, nisam u fazonu da se konfrontiram (to jednom kad sednem pijan za komp :D ). Baš imam utisak da si ih spičio direkt sa kartice. Volim ja to, ali ovima fali rada.

Ma ajd senka manje više, nego što sve toliko nedorađeno? Mislim, em krivo, em deluje bez obrade, ponešto isprano. --

Ne mislim da se konfrontiram, jel :D Još nisi ni legao, a već si ustao na levu nogu?

Ali, ovi argumenti ne deluju ubedljivo, govoriš o tehničkoj "strani" fotografije, a to nije dobro, pogotovo kada se radi o "uličarki". Kada bi zabranili uličarke (na fotografije mislim) ja bih se bavio drugim hobijem. Dakle: ova vrsta fotografije ne treba da pazi na: krivine, obradu i druge tehničke trice. Ali, treba da bude, pre svega, autentična, što ova jeste. I tako... ako su potrebna dodatna objašnjenja, spreman sam bez konfrontacije, naravno...

Ja zaista ne znam gde si ti video moju želju za konfrontacijom ili ustajanje na levu nogu, nadrkanost, ili bilo šta slično. Samo komentarišem iz svog ugla, a to bi svi trebalo da radimo.

Suština uličarki nije da budu tehnički savršene, ali trebalo bi da su korektne. Ako ti je svaka druga kriva kao da te nešto uplašilo, treba da poradiš na tehnici držanja aparata. Znam da autoru iste ne manjka, zato je opšti utisak da su postavljene uz prilične bolove ispod pojasa.

Ali, treba da bude, pre svega, autentična, što ova jeste. I tako... ako su potrebna dodatna objašnjenja, spreman sam bez konfrontacije, naravno...

Da jeste možda bih prevideo ostalo, ali nit su autentične, nit bilo šta osim da su, po meni, ispodprosečne, osim dve. Izvinjavam se Jou, ovo nije priča koju treba voditi sa nekim trećim.