Jump to content
banejuga

Priroda, pejzaži. . . (otvoreno za sve)

Recommended Posts

Stene sa vodom su odlične, ja sam to odmah zamislio snimljeno na filmu velikim formatom, dobilo bi se na kvalitetu pošto bi se pojavili fini detalji stene i mahovina, što ova oprema samo delimično može da pruži.

Oni krovovi sa pticama su takođe sjajni.

Thnx.

Pazi kad sam i ja isto pomislio za stene - snimljeno je na f16 i sigurno je da je difrakcija na kropu učinila svoje. U originalnoj rezoluciji se vidi više detalja ali strah me i da zamislim šta bi bilo kad bi neki velemajstor tamo odneo ovakvu nekakvu kameru.

To je sprava za taj posao.

Probaj da pronađeš bar neki FF sa puno MP i dobrom fiksnom optikom pa uradi ovo ponovo, vredi se cimati, i njime uraditi focus stacking.

Naravno ja sam lenj pa ne bih to radio ali uvek sam spreman da savetujem druge.....

Nije potrebna neka luda kamera. Mislim, može i ona ali nije neophodna. Probaj da priđeš vodi koja se rasprskava bez ND filtera, sa brzom ekspozicijom i CPL-om. Uz dobro svetlo može da se dobije sjajna fotografija kapljica po steni.

Ovoj fotki sa drvetom u zori mi nije leglo to čupanje iz senke u gornjem delu debla.

E da, rekao bih da sam CPL-om uspeo da ubijem dobar deo refleksija po steni. Da sam bio pametniji pa da opalim i jednu sa minimalnim PL efektom, pa da posle u obradi maskiram šta treba... Naknadna pamet je najpametnija.

Lep kadar... Ako nemaš ND a imaš tripod onda možeš desetak fotki sa blendom 22 da složiš u obradi. Efekat nije baš kao dobar ND ali može da posluži.

Lep kadar... Ako nemaš ND a imaš tripod onda možeš desetak fotki sa blendom 22 da složiš u obradi. Efekat nije baš kao dobar ND ali može da posluži.

Imam i ND i tripod. :) Šteta što je mjesto bilo krcato turistima pa nisam mogao to da uhvatim onako kako sam ja zamislio ali i ovim sam zadovoljan.