Jump to content

Priroda, pejzaži. . . (otvoreno za sve)

Recommended Posts

• Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Leti se pazi poskoka, ima ih za izvoz, upravo noću izlaze da love. Viđao sam ih redovno po Uvcu, jednom su na nas dva poskoka šištala na onoj stazi oko visećeg mosta... Jedva sam smirio ženu u fazonu

Posted Images

tesko da bi ovde nekog zanimala fluorescentna mikroskopija.

Gresis ^_^

jedno od "onih" jutara...

i 13 sekundi kasnije u LR-u, sa jpg u 800 piksela. Sta mislis da imas raw kako bi tek mogli da se naguraju ovi lepi topli hajlajti? Ne razumem da je tesko da se izdvoji tih par desetina sekundi da se sredi fotka.

forum-P2170508-2.jpg

Gresis ^_^

i 13 sekundi kasnije u LR-u, sa jpg u 800 piksela. Sta mislis da imas raw kako bi tek mogli da se naguraju ovi lepi topli hajlajti? Ne razumem da je tesko da se izdvoji tih par desetina sekundi da se sredi fotka.

forum-P2170508-2.jpg

hej jo!

ovo jest raw, provucen kroz L.R., i max sa moje strane, sto se obrade tice.

scena je dosta dinamicna i jpeg je ovdje mrtav...

fotku sam podeksponirao bas zbog higlightsa, cini mi se za cijelu blendu.

DJI Mavic Air :-) Ne znam zasto ali svaki put kad fotkam dronom imam osecaj kao da varam... Mislim da je vecina dron fotki ljudima privlacna jer daje drugu perspektivu ali ona nije rezultat fotografskog umeca (uglavnom) nego cist proizvod mogucnosti aparature (drona). Mozda gresim.

Mozda gresim.

Pa grešiš :rolleyes:

Nikako to nije varanje već nova mogućnost, ne baš revolucija ali svakako prilična šansa da se dostigne nešto za šta je Zamurović kupovao balon sa motorom, ili zbog čega se plaćaju panoramski letovi tamo kod tebe sa Cesnama i Pajperima.

Dronovi još nisu dostigli stadijum da im nosivost težine recimo jednog FF DSLR-a i midrejndž zuma (tipa sve zajedno 1.5-2kg) budu (za nas ovde) jeftini. Kad se to bude desilo možda ćemo, zapravo sigurno ćemo, svi iz čiste radoznalosti početi da lansiramo svoje setape i pravimo nove perspektive u pejzažnoj i uličnoj fotografiji - mada je trenutno sve to isto već odrađeno ali sa nekim lakšim kamerama. Što se tiče vidoja to već odavno vidimo na cevki koliko moćno može da izgleda, pa čak se možda malo i preteruje u tome. Ko recimo hoće iz hobija petardu mrak 4 i na njoj 24-70 II i još neki grad-filter... moraće ipak malo da sačeka. Jer to trenutno košta otprilike koliko i navedeno telo i objektiv. Msm, potražnja je velika, treba da se uzmu parice. A nema nijednog tehničkog ni komercijalnog razloga zašto EI Niš, kad bi postojao, ne napravi motore i kompletan dron nosivosti 10kg za 500e. Meni svojevremeno na audiju C4 čovek odradio generalnu na motoru za brisače (koji je lakši i jači od tih motora za dronove) za toliko male pare (500din), zamisli šta tek sve može da se odradi sa motorom za brisače od FAP-a koji ima obrtni moment ihaha... Recimo da pola ove zemlje trenutno peče prasiće upravo na navedeni način.

Prvi put vidim da je neko uslikao suncokret otpozadi a da to odlicno izgleda. I kolor je dobar ali moj glas ide za crno belu zbog kompozicije i kontrasta koji je sjajno istakao sve sto je bilo potrebno.

Posto odlicno radis konverziju u crno belo, bilo bi lepo cuti recept.

Jedan od ovdašnjih kolega je objašnjavao kako je šta od fotografija radio i to je verujem mnogima pomoglo, čak i iskusnijima.Neću mu pominjati ime da se ne uobrazi.