Jump to content
banejuga

Priroda, pejzaži. . . (otvoreno za sve)

Recommended Posts

@yagodinac

svidja mi se stablo, fina atmosfera ga okruzuje... :P

slap iz ovoga kuta je iznimno tesko kadrirati, mislim da ti je u potpunosti uspjelo, jer prisutna je virtualna vrtoglavica!

zasto si odabrao c/b?

@work

napokon "argumenti"! :)

ja bih kod prve malo spustio objektiv, ili ako imas "mesa" drukcije crop-ao... inace vrlo prijatna!

druga, meni vec "vidjena"...a ko zna koliko puta, turisticka..., pomalo dosadnjikava.

sa tehnicke strane solidna.

i da, f 2 je f 2 na svim sistemima! :lol:

evo jos jedna c/b

P2170653aa.jpg

Langbathsee; iz gornjeg jezera voda se uliva u donje i, usput, pravi lepe brzake

47°50'0" N 13°39'33" E

31266058027_ce23ccb16e_c.jpg

4s, f5.6, 10mm, m43

Moje dve pare:

Kilo gvođa i kilo zlata mu dođe isto. Uopšte ne pričamo šta više vredi.

@yagodinac

svidja mi se stablo, fina atmosfera ga okruzuje... :P

slap iz ovoga kuta je iznimno tesko kadrirati, mislim da ti je u potpunosti uspjelo, jer prisutna je virtualna vrtoglavica!

zasto si odabrao c/b?

@work

napokon "argumenti"! :)

ja bih kod prve malo spustio objektiv, ili ako imas "mesa" drukcije crop-ao... inace vrlo prijatna!

druga, meni vec "vidjena"...a ko zna koliko puta, turisticka..., pomalo dosadnjikava.

sa tehnicke strane solidna.

i da, f 2 je f 2 na svim sistemima! :lol:

evo jos jedna c/b

P2170653aa.jpg

ispod za @work-a

moj 70-200 mm, 135 grama, velicinu vidis, opticki stabiliziran... mogu ti reci, i prilicno ostar!

nije vrh, ali nije ni smece od stakla, ocjena vrlo dobar.

toliko o tome da su stakla na ff-u i m 43 slicne ili iste tezine i velicine...

znam da nije mjesto na ovoj temi postati ovakve fotke, ali nadam se da ce vecina forumasa razumjeti zasto jesam...

174243.jpg

@wlan: nije problem tako kadrirati, problem je ne pasti pritom. Jednom sam pao na Gostiljskim vodopadima, srećom zadržao sam se, nije bila neka visina (nekoliko metara), ali je moglo da bude ćao_zdra'o neka koščica minimum. U principu vlažna stena je nešto najklizavije što postoji, i to svaki planinar zna (ili nauči vremenom).

@Work: bravo, to su već argumenti :)

@work

Moze neke dve mngooo bolje od ovoga, ovo nije na nivou nekoga ko tako dobro poznaje hardver...

Izmiksati ove nijanse plave prosarane plavo ljubicastim detaljima sa ovom 0 dinamicnom zelenom, sve zeleno, i kamen, i voda, i drvo, i sve :P Pa ovo ne rade ni apstraktni umetnici :lol: Salim se malo al stvarno je tako...

Inace zeleno plava kombinacija boja ako dominiraju na fotografiji slici, veoma je iritantna, neskladna, beskarakterna, kao i bilo koja takva kombinacija susednih boja u krugu boja, al na ovoj fotki taj nesklad definisan naukom o bojama bas odlazi do izrazaja onako u full-u. Kadar jedanko los kao i sve ostalo sto sam naveo.

Druga je ok, kadar, obrada mora mnogo bolje, ne moze ova dinamicana eksplozija boja u zalasku sunca sa ovako hladnim prvim palnom i 0 dinamike u prvom planu, kontrast koji sadrzajem nije opravdan. Ili malo smanji ovo ludilo na nebu i vodi ili nesto uradi sa prvim planom da se to dovde u neki sklad.

Ne zelom da te uvredim, i ne bi trebalo da se uvredis jer samo kazem ono sto mislim na osnovu onog sto vidim, al ako su ti sve fotke ovog kvaliteta kao ove dve, dzaba ti sve ovo sto znas o hardveru.

Aj postavi jos nesto, mozda mozemo da ti pomognemo malo da unapredis fotografski rad, likovno pre svega, da ovo makar bude lepo. Meni je dosta puta bilo od koristi mnogo toga sto sam procita od tebe na temu hardvera, verujem i drugima, pa da se oduzimo na neki nacin :)

@yagodinac

Zemo pa ti danas kacis samo odlicne fotke :)

@wlan

Dobra je kolega, malo ovo drvce po sredin previse skrece paznj na sebe, polozajem u kadru i odnosom tamno svetlo, previse je tamno na svetloj pozadini, al sve u svemu lepo kadrirano atmosvericno :)

Nemam bolje, ove su mi najbolje. Doduse na poslu imam ako ne bolje, ono svakako vrednije fotografije, ali tesko da bi ovde nekog zanimala fluorescentna mikroskopija. Meni je poznavanje optickog hardvera, barem onoliko malo koliko znam, posao. Zato cu drage volje svet umetnosti prepustiti vama umetnicima.

@wlan odakle ti ovaj 70-200, jel lodzitekov, a ne, vidim ms, ovaj drugi ti je 35-100 to mi je jasno.

drago mi je da sam pokrenuo konstruktivnu raspravu, nadam se da ce se pozitivno odraziti i na pejzaze, sad ocekujemo za klasu bolje :lol:

@work

:lol: :D

@foto turista

jep, slazem se... kad malo bolje pogledam u pravu si. B)

dok sam gledao fotku u L.R.-u na tamno sivoj podlozi, skroooz drugi dozivljaj/fotka..., ovako na bijeloj bas dreci!

i ne samo ova... podosta njih.

mozda umisljam ili je samo navika, ali fotke (ne samo moje) mi nekako najbolje izgledaju na tamno sivoj...?! ;)

@stevann

ma da je i 5% ja zadovoljan! :P

jedno od "onih" jutara...

forum-P2170508.jpgpic sharing

hmm, fluorescentna i jeste svetlosna mikroskopija, ako si to mislio (umesto opticka), nije elektronska. Pa imam naravno, al jos nisam sreo ni jedan pejzaz na predmetnom staklu.

Nema u Srbiji para za burzujske boje, sve smo spiskali na hardver.

Videcu nesto da iskopam za vikend, uglavnom mi je sve na poslu.

@work

:lol: :D

@foto turista

jep, slazem se... kad malo bolje pogledam u pravu si. B)

dok sam gledao fotku u L.R.-u na tamno sivoj podlozi, skroooz drugi dozivljaj/fotka..., ovako na bijeloj bas dreci!

i ne samo ova... podosta njih.

mozda umisljam ili je samo navika, ali fotke (ne samo moje) mi nekako najbolje izgledaju na tamno sivoj...?! ;)

@stevann

ma da je i 5% ja zadovoljan! :P

jedno od "onih" jutara...

forum-P2170508.jpgpic sharing

Juuu, sto ne pridje tamo do ivice desno, pa da vise uhvatis ovih boja sunca?

Juuu, sto ne pridje tamo do ivice desno, pa da vise uhvatis ovih boja sunca?

dobro pitanje. :)

zato sto je carolija trajala mozda minutu/dvije u prekidima, kad sam dosao u bolju poziciju, carolija se rasplinula... :(

Đe je rakija? Postavio si sa klekom novi standard.

Šalu na stranu, standardno dobro posebno druga i treća zbog svetla.Mogao bi malo da počneš da koristiš i teletinu, ova brda u pozadini na trećoj bi sigurno bila zanimljiva sa 200-300 mm.