Jump to content
banejuga

Priroda, pejzaži. . . (otvoreno za sve)

Recommended Posts

^

I ova, i ona sa kericem su odlicne :)

@wlan

I za tebe kolega samo pohvale :)

@stevann

Kolega ti vec duze vreme kidas sta god da fotkas, a kod ove brvnare visak je ovo stablo u prvom planu, moraces da nabavis nesto sire, 10mm mozda :P

@Elektroničar

Boje fantazija, i kadorvi su dobri... Poslednja je nekako meni najbolja :)

^

Nisam ni smeksao ni ne znam sta, samo komentarisem to sto vidm :)

Svi ovi nasi komentari treba da imaju neki cilj... Sta da kometarisem recimo fotografije kolege @stevann kada je to sto radi u proseku dobro i odlicno, prilicno raznovsno, znaci moze samo da se pohvali, i za mnoge druge se vidi da tacno zanju sta rade pa bi se komntarisanje svelo na licne afinitete a ne na objetivne sugestije... Al recimo nas novi kolega @foto88 onomad je postavio fotografiju portreta koja je losa u odnsu na ovu fotografiju, i to sto je dobro treba pohvaliti, mozda mu pomogne da vremenom napravi bolju selekciju sta je dobro, a sta lose, pocev od kadriranja do resanja u obradi.

Nije da je bas sve sto kroz komentare noko od nas napise najtacnije, i najpametnije, treba i to imati u vidu, al tome valjda sluzu forum, da se dopunjavamo, i ispravaljamo, a sve sa ciljem da to sto radimo bude sve bolje i bolje :)

Ja prestao da komentarisem Stevana i jos poneke, bunicu se ako prestanu da kace.Sto se tice brvnare meni drvo ne smeta, a kome smeta osim sirokih objektiva postoji i testera kao jeftinija opcija ;).

Plitvice su odlicne, a i Vlašić je ok, da se dopunim, sad ti videh panoramu i kučeto, dobre su kao i ona Manjaca sa pticama.

@fototurista

hvala na komentaru, ja bas i nisam toliko zadovoljan ovom fotkom, rekao bih tehnicki solidno i nista vise od toga...

fali mi nesto na nebu, prazno je ...

fotka je nastala u trenucima straha od najezde veselih turista sa dalekog istoka, gdje se drvena staza trese par min., nakon prolaza i prije dolaska grupa/grupica turista.

ekspozicija je bila oko 30 sec., tako da je ovo loto 7..., jer je to trenutak bez turista...,a nebo je takvo kakvo je...

plus sto mi je nebo zadavalo muke, jer nisam znao koliko ce bjelina/pregorenost neba biti uspjesno vracena sa LR-om.

morao sam preeksponirati 2,33EV, pa sto ispadne, jer je bracketing sa nd filterom na plitvicama nemoguca misija...

(turisti, rosulja sa slapova...)

@stevann

bukumirsko jezero je prekrasno, ovo ljeto sam se uvjerio uzivo...

gledam sa tehnicke strane fotku, i nije mi jasno zasto je desna strana fotke mutna/zamagljena!?

lijeva je ok...

malo mi je nebo isprano..., cini mi se da bi sve djelovalo ljepse da je boja neba dublja/zasicenija...

je li ovo mozda hdr?

za fokus sam ja nesto zeznuo, pa sam vjestacki ostrio

nebo je inace bilo blah, oni dosadni oblaci kao prasina i plava boja takodje i ovo je na misice izvuceno

hdr da

ps

45847601532_4acd2555f1_c.jpg

@stevann

slazem se sa @fototuristom za zadnju fotku.

sedlena greda je jako zahvalan motiv za fotkanje.

4/3 format bi u ovom slucaju bio primjereniji od 3:2 formata, zbog nezanimljivog neba.

dodao bih jos da je prednji plan malo prenaglasen, i da je sedlena greda zbog toga u "sjeni" prednjeg plana...

kad sam pogledao fotku u punom formatu vide se necistoce na senzoru,(nebo) paaaa....

inace fotka mi je vrlo dopadljiva, posebno boje...

ispravio sam mrlje na senzoru jbg, tek sad vidim.. Fotkano je inace posle 25ak kilometara ture uzbrdo na 5.2 stepena celzijusa a gola voda sam bio. Nisam imao volje za zivotom, tako da nisam puno ostavio vremena za kadriranje. Cak ni Sedlo nije u punom shape-u s ove strane, al gledao sam da uhvatim ove crvene vrhove od sunset-a.

eo ga, 3:4

3.48fc0295af5fa08f1.jpg