Jump to content

Priroda, pejzaži. . . (otvoreno za sve)

banejuga
 Share

Recommended Posts

Poslednja iz serije odlična... Samo jedna sitna zamerka, a lako je za ispraviti. Stene dole levo ne bi bilo loše da budu u fokusu, pošto su takođe kompoziciono bitan deo kadra. Možeš to da rešiš blendom, hiperfokalom, fokus-stekingom - na tebi je izbor :)

Meni je sve to zlopaćenje maltene ritual i uživancija. Postaviš tripod, nađeš kadar, M-mod, fokus, bracketing... Pa onda pomeriš fokus pa bracketing opet... Pa opet... Ako si pušač zapališ i dok izdivaniš jednu posao je gotov.

Sledi PS a tu je pakla malo.

Ako nisi pušač... Pa ne znam, onda je verovatno teže... :huh:

nista meni nije tesko na terenu, najtezi dio posla je u PS-u. Znam da procedura ide tim redosledom (braketing, pa focus stacking), ali to je posao sa minimum 9 fotki (ako je braket od 3 fotke i 3 razlicita fokusa), ili 15 posto najcesce radim sa 5 ekspozicija i ondaaa mi se komp davi, jer je daleko od idealnog za obradu RAW fotki sa d810.

Svakako nije precerano bomba fotka ovog zalaska, pa da joj se covjek posveti toliko detaljno. E, da su u kadru neki zajebani vrhovi Prokletija + sunset + ovako dramaticni oblaci, naravno da bih dao sav trud, a ovo je bilo trceci na putu kuci + borba s komarcima :)

Ovog ljeta planiram kampovanje od minimum 3 dana u "dolini jezera" ili ti buni jezerces pa ce tu biti vremena za detaljan pristup svemu i svacemu :)

• 2 weeks later...

Ja mislim da je Sveti Gral pejzažnog fotografa opaliti fotku tih vodopada (ne baš tog, već onog drugog) na onaj dan u godini kad se zalazeće Sunce poigrava sa vodopadom.

E sad, Stella, malo je drugačije kad si ovde i kad si tamo. Gledano odavde meni može da deluje da si obavezno tamo trebao to da upucaš; međutim da živim umesto tebe tamo preko - verovatno bih mislio u fazonu "ma kakva vatra, kakvi bakrači, kakvo gubljenje vremena".

I tako, fotka ti je cool u suštini, lokacija još više... Mada bih ja pre eksponirao nebo i čupao sve ostalo sa tamne strane histograma :lol: