Jump to content
banejuga

Priroda, pejzaži. . . (otvoreno za sve)

Recommended Posts

Hvala. :)

Evo još par sa iste ture.

1. 37880494086_fa88785a44_o.jpg

2. 37880506796_6f2d81ce9a_o.jpg

3. 37224172164_3b3ba0221c_o.jpg

I jedna sa početka uspona ka Durmituru... Pivsko jezero

4. 37952902421_6605cf2460_o.jpg

Dobar Rtanj.

Da dodam i ja jednu iz mog kraja. :)

Vodopad Skakalo, planina Maljen, pre par dana...

Kad je baš bilo vode, u martu, silazio sam na 50-ak metara od njega, za više nije bilo vremena. Mada, nije loše kad negde ne stigneš u pravo vreme. Ostaje razlog da opet odeš. :)

26271119549_58f72948e5_o.jpg

moracu sad jos malo da se uozbiljim sa d810 i sada jacim laptopom za neke ozbiljnije poduhvate u postprocessingu :lol:

hvala!

edit:

Evo jedna hdr od 3 fotke (iz arhive), ali pre neki dan obradio tek

24367838698_0b5365a45d_b.jpg

Ovo ti je vise nego odlicno. Samo malo ispravi distorziju ako moze, a ne izgleda komplikovano. Barem meni taj parabolicni horizont ne izgleda kako treba.

odradio sam u camera raw onaj lens correction, a za horizont nisam nesto primjetio da se krivi. sad vidim, stvarno minimalno. A i vec odavno trazim bolji ultra wide, ova sigma 12-24mm 4.5-5.6 mi je kantica (za moje kriterijume)

imam vec 100x150mm formatt hitech gradijalni :) ali pravo da ti kazem, nisam ga ukupno 2-3 puta stavio na aparat. Mada nisam jos imao priliku da fotkam nesto sa ravnim, ili priblizno ravnim horizontom..

ali kako savjetuju neki lendskejperi, dok god mogu, bolje da radim bez. jer staklo preko stakla uvijek stvara jos vise flera pa posle muka..

Slažem se. Najbolje je ne stavljati ništa ispred sočiva objektiva (što zbog color cast-a, što zbog refleksija ili smanjivanja detalja ili flera ... pa ma kako oni bili mali). Naravno u današnje vreme kada možeš softverski da manipulišeš slikom/slikama, to je moguće izbeći ali nekada je upotreba filtera za korekciju ekspozicije neba i oblaka, bila obavezan detalj.