Jump to content
banejuga

Priroda, pejzaži. . . (otvoreno za sve)

Recommended Posts

Nema na čemu sesir.gif

Slikaj ovo obavezno, u svim godišnjim dobima (ako imaš mogućnosti). Predeo je krajnje inspirativan i fotogeničan.

To mi je na 35-40 minuta motorčićem.

Nadam se da ću naći vremena da uskoro postavim još fotki nastalih u prethodnih nekoliko godina u okolini brane i sadašnjeg jezera.

Bajkovit prizor :)

Sasvim je korektna i ova minimalistička obrada ali bi slika mogla biti mnogo atraktivnija širokoim masama, uz neku dinamičnu softversku manipulaciju ... baš kao što to rade u svim ekstra popularnim landscape fotografijama.

Mislio sam na prilično jaču obradu. U stilu jednog ovde pominjanog fotografa ali zaboravio sam mu ime, čini mi se da je negde iz Jugoistočne Azije (Tajland, Filipini ili sl.), slike mu uvek izgledaju totalno bajkovito i napucano bojama tj. nadrealno.

Za tajlandsku obradu je poželjna i tajlandska atmosfera (dr Bouz mi imao verovatno da kaže nešto detaljnije na tu temu) gde je vlažnost jedno 140% :lol:

Inače slažem se, ja bih ovo još malo nagazio, ali bez iluzija da ću da dosegnem taj tajlandski šmek. Srećom idu jesenje magle pa Rasta tamo može da ubode još luđi kadar.

Ehej drugari :) Će bude slike, samo nek' je zdravlje ! ;)

Ovu što postavih, i još par sa istog mesta, ubeležih nabrzaka ... anpasan što bi rekli. Aorista mi ! Žurivši za suprugom koja nemaše previše strpljenja za bajkovite svjetlosne uvjete ... :D

U stvari, dok sam ja drugi snimak bio škljocn'o, ona je već bila izgrebala do pola brda pod tvrđavom i pekla se na suncu. Žene.

Glede obrade, naginjem pretežno umereno-kontinentalnoj, po nekad, ali reetko mi prija i suptropska, al' tropska, jok. Štaću. Taki sam. Žena je više akva, ja sam više park :mrgreen:

Evo jedna kolonijalna, heliceralna, da ne bude baš skroz teoretika ...

23936352828_0cd549dc68_c.jpg

mv-2748 by Sasa Rajkovic, on Flickr

Odlicna je ova :)

Mislio sam na prilično jaču obradu. U stilu jednog ovde pominjanog fotografa ali zaboravio sam mu ime, čini mi se da je negde iz Jugoistočne Azije (Tajland, Filipini ili sl.), slike mu uvek izgledaju totalno bajkovito i napucano bojama tj. nadrealno.

Sa Jave? Prakarsa? Sto rece Jagodinac, pozeljna je i ondasnja klima :)

jesenja atmosfera na Biogradskom jezeru (mislim da je ovo bio poslednji vikend ove godine s ovakvim prizorom, pa sam htio ugrabiti):

37845208412_dba171e461_c.jpg

24023848058_7875e543e6_c.jpg

37845263712_6e5d2ed770_c.jpg

Razbio si ga! Što bi rekli sve je po PS-u ("Pravilu službe", pojašnjenje za one koji nisu služili vojsku) :)

bravo.gif bravo.gif bravo.gif

P.S.

Na prvoj slici, da li je ovo Sigma 35mm ART ili neki Nikkor?

A propo ove zadnje : jedne godine tako ja u septembru krenuo s mora da svratim na Durmitor. Sa letnjim gumama. Kao što rekoh, jedne godine i nikad više.