Jump to content

Ptice u prirodi

hellenic
 Share

Recommended Posts

Pozdrav za drustvo na temi, da pohvalim radove, trebalo je volje i strpljenja za ove fotke i pitanje za hellenic-a, sta je sa wb na zadnjoj seriji jel ok ili me oko vara? Vidim da je neki izlazak/zalazak pa predpostavljam da ti se svetlo menjalo, ako moze neko objasnjenje. Hvala i svako dobro!

• Replies 282
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

WB kao i ostalo je dosta chackano u Lightroom-u :) , mada je pozadina na slikama dosta razlicita, od slike do slike. Ide od tamnih delova i senki nekog drveca, pa do sirokih sneznih otvora. Meni se inace takve refleksije svidjaju jer kao da daju neku dinamiku fotografiji... ;)

Sorry Metabo, video sam pitanje ali sam bio odsutan pa i zaboravih da odgovorim :).

Pa ono... otopio se sneg u nizim delovima ali ga ima dosta po planinama. Uglavnom je stiglo, jer vec vidim po neke pupoljke na drvecu, mada jos nije uzelo maha, ali kad uzme.... priroda bukvalno poludi, nemosh se dise od kiseonika i svakojakih mirisa :).

Kao sto pokusah da prenesem malo od zime u onoj mrgudovoj temi, pokusacu nesto i sa prolecem, samo cekam da mrgud otvori pogodnu temu o prolecu... :D.

@Jo pa i nisi daleko od istine, cim sve na brzaka uzbuja, eto i leta. Kazu ovde stariji da je klima nacisto shebana i ovde. Pre nego sto stigne sneg da se otopi, pocinju neke jake kise sto izazove poplave i jos gore, ogromna klizista.