Jump to content

Ptice u prirodi

hellenic

Recommended Posts

• Replies 287
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Odličan momenat i svetlo. Jel imaš još neku, po mogućstvu bez ovog patka desno?

Btw, jedan od najinteresantnijih momenata meni lično u ptičarenju je bila mama patka i gomila pačića na Uvcu, ali je problem bio što sam tamo poneo, ponet neiskustvom, neki drljavi manuelni Pentakon 200 sa idejom da je to f4 i da će dati bolje rezultate nego 55-250IS. Rezultat: fotka strešena i fokus omašen. Nikad više nisam to staklo nakon toga nizašta upotrebio.

Eto, a mogla je da bude lepa fotka (nemamo temu moj lični epic_fail):

u5w.jpg

Ne treba reći da bi C55-250IS ovaj kadar otresao kao mače muškatlu u svakom smislu.

On 2/9/2022 at 1:09 PM, yagodinac said:

Odličan momenat i svetlo. Jel imaš još neku, po mogućstvu bez ovog patka desno?

Btw, jedan od najinteresantnijih momenata meni lično u ptičarenju je bila mama patka i gomila pačića na Uvcu, ali je problem bio što sam tamo poneo, ponet neiskustvom, neki drljavi manuelni Pentakon 200 sa idejom da je to f4 i da će dati bolje rezultate nego 55-250IS. Rezultat: fotka strešena i fokus omašen. Nikad više nisam to staklo nakon toga nizašta upotrebio.

Eto, a mogla je da bude lepa fotka (nemamo temu moj lični epic_fail):

u5w.jpg

Ne treba reći da bi C55-250IS ovaj kadar otresao kao mače muškatlu u svakom smislu.

Hvala. Mislim da je nemam, a i kako je vidio da prilazim odmah je krenuo ka njima da ih stiti 😉

Tako sam i ja s pocetka radio, tako da sad nigdje nema polaska bez manjeg i veceg objektiva.

Bas steta za ovu sliku sto nisi imao veci objektiv! (Ćubasti gnjurac) 😉 

• 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 year later...

Jes da ovo nije u prirodi, već u gradu (da ne podižem temu iz 2016. god.), ali završiće posao, da pokaže kako radi Tamronče na 400mm.

Jedna svraka je rešila da lepo pozira od ranog jutra

53024214312_266c4f22dd_c.jpg

(ništa umetnički, čisto kao tehnička demonstracija objektiva, klik na sliku za pregled u originalnoj rezoluciji, samo je kropovana tj. odbačen suvišni okolni prostor):

U pravu si, oštrenje je bilo vrlo tanušno (i to u PS-u, ovo je 99% JPEG iz aparata ... LR mi je za sada nepoznata teritorija 🙂, npr. ošrenje u LR je "sr@nje" u odnosu na moju tehniku oštrenja u PS-u).

Na žalost (koliko vidim), nema za Canon, samo E-mount https://www.tamron.com/global/consumer/lenses/a067/

Za Canon imaju objektive samo za DSLR EF mount: 100-400mm F/4.5-6.3 Di VC USD i SP 150-600mm F/5-6.3 Di VC USD.

• Like 1

Hvala za objašnjenje, nisam ništa u vezi to znao (do sada 👍), a sto puta sam čuo za izraz "Bela Vrana" i nikada se nisam zapitao da li možda takva ptica i stvarno postoji, ili je samo jezička fraza sa posebnim značenjem.