Jump to content

PFlow/ RealFlow

okmijun
 Share

Recommended Posts

...malo ozbiljnije, nek baci PM.

Možda će trebati, a možda i neće, ali ako bude da ne pitam onda.

I ne bilo vam zapovedjeno, bilo kakav YT link za neke primere.

I da dopunim i ORGANSKO MODELOVANJE

U pitanju su vene, i mišići...i krv koja teče kroz vene.

Poželjno je 3dsmax/ vray.

Da bi skratili put, u PM napišite i mail, biće brže.

Hvala unapred

Ti trazis profi coveka a takvih izgleda nema, sto se ticie RF :)

Ja sam bio krenuo to da ucim prosle godine, pa video da trebam da imam 64G RAM da bi to funkcionisalo kvalitetno. I tako prodje godinu dana a ja jos nisam uradio upgrade na RAM memoriji.

Ti trazis profi coveka a takvih izgleda nema, sto se ticie RF :)

Ja sam bio krenuo to da ucim prosle godine, pa video da trebam da imam 64G RAM da bi to funkcionisalo kvalitetno. I tako prodje godinu dana a ja jos nisam uradio upgrade na RAM memoriji.

trazis na pogresnom mestu sine...

Dusan Marijanovic

https://vimeo.com/96023685

Igor Zanic

http://www.vimeo.com/igorzanic

i moja malenkost

http://www.vimeo.com/bazuka

64 Gb. rama.... uf dje mi ga ogadiste neljudi jedni :D Jeste, simulacije su igracke za velike decake -_-

@ bazuka, koliko bi resursa pojela jedna skromna simulacija, tipa neki splas ili viskozna tecnost da nekazem med / cokolada?

Dusanove i Zimonjiceve radove sam video, razivaju ljudi, samo ne verujem da su bas dostupni za caskanje.

64 Gb. rama.... uf dje mi ga ogadiste neljudi jedni :D Jeste, simulacije su igracke za velike decake -_-

@ bazuka, koliko bi resursa pojela jedna skromna simulacija, tipa neki splas ili viskozna tecnost da nekazem med / cokolada?

Dusanove i Zimonjiceve radove sam video, razivaju ljudi, samo ne verujem da su bas dostupni za caskanje.

pa uglavnom su simulacije radjene na 2600k sa 32gb rama, od skoro sam se ponovio pa sam pazario 4930k isto sa 32gb rama

sto se tice cokolada, meda, mleka, jogurta, itd imam takodje :)

al su u mom pravom reelu :D

p.s.

eve ti nesto jestivo :)

https://vimeo.com/10440562

... eh nisam video koliko videa imas, ucini mi samo 4, jos mi bilo cudno....

jeste jestivo al sto si kidao petiljke.... odose ti svi vitamini :mellow:

lepo ti je ispalo ono dno sa sve kaustikom ( bogme ce to labicku da treba za onaj rov ) to je animirana textura? Imas bas lepih stvari, Pa, koliko rama zauzima neki skroman ( u krugu porodice ^_^ ) splasic. Nego, slogno sam se kad sam video zauzece od preko 700Gb. diska za onu podmornicu... To mu dodje da si morao da imas jedan terabajtni hard samo za kes :mellow:

... eh nisam video koliko videa imas, ucini mi samo 4, jos mi bilo cudno....

jeste jestivo al sto si kidao petiljke.... odose ti svi vitamini :mellow:

lepo ti je ispalo ono dno sa sve kaustikom ( bogme ce to labicku da treba za onaj rov ) to je animirana textura? Imas bas lepih stvari, Pa, koliko rama zauzima neki skroman ( u krugu porodice ^_^ ) splasic. Nego, slogno sam se kad sam video zauzece od preko 700Gb. diska za onu podmornicu... To mu dodje da si morao da imas jedan terabajtni hard samo za kes :mellow:

tako su ga smislili da odpada skoro sve :), ja sam samo simuliso to sto su mi dali :D

e pa da zaboravi da recem, 6TB hdd za cacheve :) u stripe mode, ili ti za one koji nisu upuceni, fajlovi se dele na 2 dela, jedan deo se pise na jedan hdd a drugi na drugi pa se time dobija na brzini, tako da imam ~350r/w MB/s :)

uh sto se tice splasheva, mislim da sam pisao :) u infu skoro za svaki video, ako se ja dobro secam :)

evo konkretno:

https://vimeo.com/89510132

Info:

I7 4770k 32gb Ram

part. count: ~23mil

voxel count: ~13mil

mvs: 0.15

calc time: ~2min/frame

file size: ~1GB

hdd: ~250GB

Meni je ovo pojelo ceo RAM, simulacija nije ni zavrsena jer sam ostao bez RAMa :)

Neke viskoznije tecnosti kolko znam mogu da se urade sa dosta manje particles, ali kada radis vodu i spalsh tu imas prve inicijalne particles, na koje se dodaju pena i secondary splash particles. Tu imas stotine kaplica i za njih treba dobra rezolucija da sve to izgleda kako valja. Kad se sve sabere ode RAM za nekoliko sekundi animacije :)

Bazuka hvala za HDD info to nisam znao.

btw ;)

phx je tesko sranje, po meni je prespor za to sto daje, ja ga koristim i testiram, evo nesto sto trenutno niko ne zna, pisu novi flip solver za phx, mislim da trenutno postoji sam za max, neki night builovi, a za mayu ce kasnije :)

poz

Phoenix je bio najavljen kao cudo, bilo je nekih impresivnih demoa, a onda je polako potonuo. Kad pogledam neki rell ili video, bacim oko sta je korisceno od softvera... po navici. Ne secam se da ga je neko koristio, dobro, mozda gledam na pogresnim mestima, u svakom slucaju da se masovno koristi uocio bih ga.

mozda nekog interesuje glede organskog/medicinskog

http://vimeo.com/channels/bestofc4d/101017010

Generate 3D models from OsiriX

i https://www.molecularflipbook.org/

Ja vise to volim da gledam kroz konkretne primere, kao sto su testovi/radovi koji ljudi rade/kace na net...

i ako pogledas u poslednjih par godina sve je manje i manje testova/radova od realflow-a a ne phx ili nekih levih fluid simulatora, recimo kineski Flux koji kurcu ne valja...

Al ako pogledas sve vise i vise ljudi kaci testove i radove radjenih u hudiniju, i onda ti je sve jasno ;) gde je ko na sceni, nije bitan vise GUI nego rezultat

Za one koji ne znaju ScanlineVfx firma koja je napravila Scanline fluid simulator, po mojoj poslednjoj informaciji, nema GUI nego se sve radi/radilo iz cmd line. (Reel cisto da vam bude jasno http://www.scanlinevfx.com/la/en/reels.html)

poz

Za one koji ne znaju ScanlineVfx firma koja je napravila Scanline fluid simulator, po mojoj poslednjoj informaciji, nema GUI nego se sve radi/radilo iz cmd line. (Reel cisto da vam bude jasno http://www.scanlinevfx.com/la/en/reels.html)

Flowline ima gui, u mpc-u sam ga koristio, jedini studio koji pored Scanline ima licencu za flowline. Morali su da napisu posebno plugin za maju, posto je flowline napisan za max.

Poprilicno je mocan program, bilo to eksplozije ili simulacije vode. Kolicinu partikla koju mozes da simuliras sa njim je maltene neogranicen, i ima odlicnu sparse voxel strukturu, nesto kao openvdb za cuvanje fluida, tako da mozes da nabijes giga/tera voxele.

Interfejs mi se uopste nije svideo, posto ne radim u maxu.Mozda ljudima koji su upoznati sa maxom bi imao vise smisla, ali meni je bio previse konfuzan, i nedostatak dokumentacije zna da te zeza ponekada. Inace ceo gui je node based, kao houdini i ima gomilu nodova sa kojima imas punu kontrolu nad fluidom.

Ne znam u poslednjih 2 god kako se gui promenio, nadam se na bolje. Retko ko van te dve kompanije ce moci da koristi program, posto sumnjam da ce scanline da ga pretvori u komercijalan softver jer im daje prednost nad drugim kompanijama.

eto odgovora iz prve/druge ruke ;)

ja nesto sto sam znao je bas bilo odavno, jos od gospodara prstenova, da su bile price da se malo radi i iz cmd-a, izgubio sam korak s njim jer je inhouse i to nikad necemo videti, a koristiti mozda nekad neko :)

kao sto rekoh vise nije bitan GUI nego ono sto sama app izbacuje kao rezultat, jebes fensi RF gui kad sve sto sam u poslednjih god dana video je njesra...

al da se ne ponavljam :)

ja koristim max TP i fume, sve vise i vise se koristi u industriji, bar mi tako deluje..a nisu neozbilljni alati:)

Nisu to neozbiljni alati uopste, ali sto se vfx industrije tice, i vecih studija, niko od njih ne koristi Win kao primatni OS za fx. Tako da max momentalno ispada iz igre.

Max koliko sam ja video, se koristi u vecim studijima za env i bg projection mapping, tako je barem bilo u ILMu.

Postoje studiji koji traze bas max korisnike, jel im je pajplajn win, ali nisam siguran da su to studiji koji bi ti sredjivali radne vize i placali let, tj obicno traze lokalce.

Najveci problem je taj sto ako zelis da se bavis fx, moraces da razumes tehnicke aspekte malo vise, skripting i generalno programiranje, kao i malo matematike se obicno trazi kao preduslov za intervju u vecim studijima. Ja koliko sam upoznat sa maxom, zbog kolicine "user friendly" pluginova, gubis fleksibilnost da resavas probleme koji bi se u produkciji pojavili, posto je plugin kao zatvorena kutija.

Dobra strana je ta da ne moras da budes Fx TD, vec mozes da budes Fx Animator, i brzo dobijes fine rezultate. Problem nastaje kada reziser ili supervizor pozeli nesto sto ti plugin ne daje, i onda moras da ili juris neki drugi plugin koji je specijalizovan za takav efekat ili ako imas RnD ekipu, oni napisu plugin, ili sam improvizujes. A veruj mi, kada su u pitanju fx izazovi i problemi, tesko sta moze da izazove toliku glavobolju sto se vfx tice. Kolicinu podataka obicno fx najvise pravi na farmi, terabajti su odredjeni samo za fx, kao i posebne masine na farmi. I to je obicno samo za kes fajlove, masine koje to simuliraju su obicno pune rama, min 48gb, i Xeon procesora sa ko zna koliko jezgra. A kada sve to treba da se izrenda, tek onda krecu problemi, ako si tehnicke probleme simulacije uspeo da resis, i da simuliras gigavoxele i milione partikla.

Tada mozes da ubijes masine, napunis ram i swap i onda tek treba da krenes da optimiziras, bilo shader ili renderer, i sve to zavisi od alata koji koristis. Koliko je fleksibilan i otvoren.

Houdini je za to savrsen. Ako ti je cilj da radis fx, ne postoji alat koji ce bolje da te natera da naucis kako fx funkcionise, i kako mozes da sam modifikujes postojece sisteme da bi napravio nesto sto reziser zeli. Takodje mana je sto lako mozes da se izgubis ako nemas iskustva i da mnogo duze vremena provedes praveci nesto sto bi mogao lakse da uradis u maxu ili maji.

Ali fleksibilnost definitivno ima prednost, barem je moje iskustvo takvo, mnogo komplikovanije efekte ces moci sa sigurnoscu da izvedes, znajuci da ako bude bilo problema, uvek postoji dovoljno opcija da mozes da ih resis.

Lepo covek "ubo srz" problematike. :)

Max dobar za brze rezultate , ali ogranicen.

Houdini otvoren program , koji moze da bude naporan ako nemas iskustva ili tehnickog znanja , ali ako imas , jednostavno ne zelis da koristis bilo sta drugo.