Jump to content

Yosemite

Recommended Posts

Ne znam...

Meni bilo lepo i pre...sad jos vise flet...

Treba mi vremena da se naviknem ko sa ios 7 verovatno...

Sad te jos vise teraju da koristis safari, njhoov mejl etc...

Bem li ga...

Vi?

Ps. Pozivi rade, odlazni dolazni kao i sms...al numem da ga nateram da i ja saljem sms ...baca me stalno na imessage?

pff...

na primer za sada nisam izvalio kako da saljem fajl sa telefona preko airdropa na mac...

sa telefona na drugi iTelefon sljaka...i sa meka na telefon sljaka...

onda...bluetooth ne mogu da povezem...hteo sam da probam hands off foru... ali jednostavno odbija povezivanje..

Unread, ako imaš 4S kao ja na njemu Handsoff ne radi, samo iPhone 5 i gore.

Meni je Yosemite kul. Isprava mi se nije sviđao preterano izgled ali sam se mnogo brže navikao nego na iOS 7. Ne sviđa mi se što je default za zeleni traffic light sada full screen jer za neke aplikacije mi jednostavno nema smisla. Za sve ostalo nemam nekih zamerki.

Imam petardu... Al me ebe bluetooth povezivanje nesto...

Handsoff jednostavno ne zeli da radi ili ja nesto debelo ne kapiram...

U sustini mi je skroz kul kako sad sve radi i izgleda...(ostalo)...

Cak sam danas obavio prvih par razgovora preko meka dok je telefon daleko u spavacoj sobi ;)

Nove karafeke su mi bile vrlo dovoljne da vec prebacim Safari za defaultni pretrazivac. Sad jos samo da stigne ajfonski uredjaj za puni dozivljaj.

Ostaje donijeti odluku koji cloud servis izabrati za godisnju doplatu, dosta patnje, koristimo momenat za cjelovitu integraciju sistema; dropbox ili iCloud. Naginjem prvom ali eto mozda neko ima nesto dodati i na tu temu.

Oba imaju prednosti i mane...

Mozda kombinacija :)

iC je fino integrisan i u ios i osx...glatko radi i ako si vec u jabucarskom klanu a hoces da finansiras samo jednu stranu, onda bi mozda uzeo cloud-a jos...

Mada, jedan je dropbox, sa druge strane :)

Muci se malo !

^ Vec neko vreme razmisljam koji cloud servis da placam. iCloud za $4 dobijes 500gb, na dropboxu jedina pro opcija je 1TB za $9,90, dok na Google Drive mozes da dobijes 100gb za $2. Na dropboxu sam vec dogurao do limita, a 1tb mi realno ne treba, mada bih voleo da imaju manji paket. Na GDrive bih voleo da imaju makar nesto izmedju 100gb i 1tb. Tako da za sada najbolje izgleda 500gb na Icloudu, koje bih koristio kao backup.

Inace ne znam da li se varam, ali imam utisak da Yosemite radi nekako bolje nego Mavericks (2011 iMac). Ocekivao sam da ce biti bezveze na non-retina displeju ali izgleda prilicno korektno. Kao i kada je izasao iOS 7, stari sistem mi sada izgleda zastarelo. Cak mi Helvetica umesto Lucide ne izgleda lose, koliko mi se cinilo nemastovito kada su ga predstavili.

Jos nisam povezao sa ajfonom, jer razmisljam da li da instaliram ios8 na 4s. Cekam cene u Telenoru sutra pa cemo da vidimo.

Ajfon stigao, sve fino radi kao mlijeko osim sto ne radi sve fino. HandOFF nikako da uštimam, kad hocu da prozovem sa Macbooka izbaci mi poruku da moram biti prijavljen na oba uredjaja sa istim accountom na FaceTime i na iMessages, sto sam jasno i uradio. Nece.

Probao sam resetovati Network Settings, ponovo se ulogovati u Facetime, iCloud, iMessages itd. no nista.

Na Ajfonu kad udjem u Facetime i iMessages samo pise WAITING FOR ACTIVATION

Sta, kako i gdje da ga aktiviram, nece pa nece :(

P.S.

Apple mi je inace za placanje registrovan na Hrvatsku buduci da BiH nema na listi, sve ostalo uredno radi oduvijek, placanje aplikacija, iCloud i ostalo.

Znam znam, sve je ukljuceno, sve se sjaji :D

Dobre vijesti, od zadnji put kad sam čačk'o svoj Apple account doslo je do izvjesne promjene, neko se sjetio da ubaci BeiHa na spisak. Sad postojimo. I sad nam radi Handoff :D

...barem je maloprije radio, odo' jos jednom :D

P.S.

U Facetime-u jos stoji ono "waiting for activation" ali haman da mu to ne smeta.

P.P.S.

Sad sam tek potpuno zadovoljan ajfonskim uredjajem :D

P.P.P.S. :D

Pozive primam na sve uredjaje, no kad zelim iz Contact-a tj. s Mac-a da nazovem nekog i dalje me pegla istom porukom, znaci to nece, benliga.

Hmmm... A vidis meni to radi jos i pre 8.1 ios-a

Mada sve se tripujem da jednom kad mi vreme dozvoli...raskinem sve veze i vezice, napravim nov acc i svuda ga ubacim

Imam jedno par komada...par acc za icloud...i vise ne znam koji di bije...

A u pitanju je trougao tj treesome gangbang u smislu ipad itelefon imac..a po nekad se i pc ugura...

Ne sviđa mi se što je default za zeleni traffic light sada full screen jer za neke aplikacije mi jednostavno nema smisla. Za sve ostalo nemam nekih zamerki.

Ako drzis option + click onda je staro ponasanje, pojavi se + umesto ona dva glupava full screen trouglica.

Takodje radi i sa shift + option + click, kao pre sto je shift + click radio zoom i horizontalno i vertikalno (aka windows maximize)

• 1 month later...