Jump to content

Recommended Posts

Sada sam pogledao neke tvoje radove na flickru i ima lepih fotki, samo su unistene obradom.

Npr. koja?

Mislim, ima par komada mozda, gde se vide neke stvari i tako to, sto je moglo drugacije, ali generalno, ima dosta dobrih.

dr_kolew, posto plastik fantastik nije macro, bilo bi lepo da objasnis kako si dosao do ovoga, da ne nagadjamo :)

Npr. koja?

Mislim, ima par komada mozda, gde se vide neke stvari i tako to, sto je moglo drugacije, ali generalno, ima dosta dobrih.

dr_kolew, posto plastik fantastik nije macro, bilo bi lepo da objasnis kako si dosao do ovoga, da ne nagadjamo :)

Raynox 250...prilicno dobro radi umesto makro objektiva...narocito za nekog ko po nekad slika Makro.

A voleo bih malo konkretnijeg objasnjena oko "unistenih" fotografija.Da se razumemo ne shvatam gore receno kao nesto negativno nego na protiv kao nesto iz cega treba izvuci pouku..vrlo rado prihvatam dobar savet.

Hvala

Recimo naslovna fotka iz ove teme je obradjena u lajtrumu.I lepo izgleda i detalji su tu.

Pojedine fotografije koje si obradjivao u capture NX izgledaju fino ali su unisteni detalji prekomernim ostrenjem/peglanjem i slicno.

Na ovo mislim:

post-10561-1412766592_thumb.jpg

post-10561-1412766824_thumb.jpg

Ima toga jos ,ali mislim da je dovoljno da se vidi na sta mislim.

Pozdrav

Recimo naslovna fotka iz ove teme je obradjena u lajtrumu.I lepo izgleda i detalji su tu.

Pojedine fotografije koje si obradjivao u capture NX izgledaju fino ali su unisteni detalji prekomernim ostrenjem/peglanjem i slicno.

Na ovo mislim:

post-10561-1412766592_thumb.jpg

post-10561-1412766824_thumb.jpg

Ima toga jos ,ali mislim da je dovoljno da se vidi na sta mislim.

Pozdrav

Slazem se u potpunosti.To su starije fotke gde sam obradu obavljao iskljucivo u NX-u i naravno preterivao sa izostravanjem i sl...

Ne znam gde se nalaze ove dve, uopste ih ne vidim na photostream-u, jedine na kojima sam ja primetio neke anomalije su: cudno nebo (moze se reci upropasceno) na ovoj i to zatamnjenje desno zgrade kao i gornjeg dela Jugoslavije, verovatno je lose implementirao Graduaded filter sto je moglo da se ispravi lako, kao i na ovoj malo vishe rozikaste boje pogotovo na nebu kao i greske dole desno usled loseh Spot Removal-a (heal-ovanja)... zato sam pitao koje su to unistene obradom, jer kako je radashin prvobitno napisao ispalo je da je vecina fotki unistena obradom, a upravo je suprotno :D

Ne znam gde se nalaze ove dve, uopste ih ne vidim na photostream-u, jedine na kojima sam ja primetio neke anomalije su: cudno nebo (moze se reci upropasceno) na ovoj i to zatamnjenje desno zgrade kao i gornjeg dela Jugoslavije, verovatno je lose implementirao Graduaded filter sto je moglo da se ispravi lako, kao i na ovoj malo vishe rozikaste boje pogotovo na nebu kao i greske dole desno usled loseh Spot Removal-a (heal-ovanja)... zato sam pitao koje su to unistene obradom, jer kako je radashin prvobitno napisao ispalo je da je vecina fotki unistena obradom, a upravo je suprotno :D

Prva je ufotkana mobilnim telefonom sa nekim efektom...a druga je zaista upropascena...

Prva nije fotkana mobilnim nego sa RX100! Kada se skine cela fotka onda se vidi ovo o cemu pricam. Druga je sa matorim D70s.

Ista prica.

Obe su obradjene sa capture NX i napucane u obradi.

Skinite pa pogledajte.

Ova ovde fotka, macro, je obradjena u lajtrumu i sasvim je tehnicki dobra.

Ne kazem da je kriv NX nego prejaka obrada :).

Prva nije fotkana mobilnim nego sa RX100! Kada se skine cela fotka onda se vidi ovo o cemu pricam. Druga je sa matorim D70s.

Ista prica.

Obe su obradjene sa capture NX i napucane u obradi.

Skinite pa pogledajte.

Ova ovde fotka, macro, je obradjena u lajtrumu i sasvim je tehnicki dobra.

Ne kazem da je kriv NX nego prejaka obrada :).

naveo sam prvu i drugu misleci na ono sto je rekao Duh sa sekirom...

nemam ,imam samo 1,sto?

Zato sto ove koje je radashin naveo za primer nisam mogao naci na tvom profilu na koji me vodi link s makro fotke kojom je otvorena tema. Posle sam video da je ova 'planinska' isecak jedne tamo a ovaj travnati deo nisam prepoznao odakle je.

PS - Duhovi linkovi mi ne rade ... Ostalima?

... a ovaj travnati deo nisam prepoznao odakle je.

Izvoli klik ,samo skini full res.

I da se razumemo, nisam ja ovo trazio da nadjem da bih kritikovao ,nego mi se dopale fotke kada sam ih video smanjene pa ih skinuo da pogledam u vecoj rezoluciji .

Tada sam video ovo sto sam video i meni se to nikako ne dopada.

Zato sam savetovao to sto sam savetovao :) . Da dobro bude jos bolje :).