Jump to content

Zonerica se vidi u kadru

Mechanic
 Share

Recommended Posts

sta znaci "cvet"? zonerica za 18-55, ko sto metrocop vec rece, je ravna i vrlo plitka, nema onih udubljenja, pretpostavljam da si na to mislio kada si rekao cvet, uostalom evo linka kako izgleda:

http://www.ebay.de/itm/like/390857762681?l...rue&viphx=1

ako nije takva, onda imas pogresnu zonericu :)

i sta znaci univerzalna? mislim da to ne postoji :)

PS A mozda si je i pogresno montirao, oce da udje u kadar ako nije pravilno postavljena ....

Koliko mi je poznato, novom kitu 18-55 IS STM se ne okrece prednji element dok se fokusira, pa zato i moze da koristi "cvet" zonericu, tj. zonericu sa simazoranovog linka. Starom kitu se okrece prednji element i nema svrhe koristiti (a i pojavljuje se u kadru, iz prilozenog problema) bilo sta sto nije ravno kao sa linka druga saleta72.

Znaci, menjaj zonericu i uzmi ravnu (ako ti kit nije STM).

Pozdrav! MrBigJump.gif

Budite oprezni kod zamenskih zonerica.

Nedavno uzeh zamensku za c 28-105 /mislim ew 63 oznake/ i ispostavi se da se ne zabravljuje kako traba. Zub stane a ona nedovoljno rotirana za nekoliko stepeni, taman da ulazi u kadar na jednom cosku. Morala je da radi turpija.

Salu na stranu, na 18-55 stavljati zonericu je pomalo besmisleno. Original je oko 15 evra sto mu dodje trecina cene objektiva. Zamenske ne valjaju nikako, a ako bas fleruje u nekim situacijama to se izbegne urodjenom zonericom zvanom ruka. Jednostavno zaklonis izvor svetla koji ti pravi problem. Ja imam jednu neoriginalnu koju ni turpijom nisam uspeo da nateram da se uzlebi kako treba, tako da ne piskaram vise ni to nema smisla s obzirom o cemu je rec.... :-)

Gagy, evo moje situacije. Bili smo na krstarenju i jednostavno nemas vremena da zaklanjas rukom, pa posle da detaljno pregledas sliku, ako me kapiras :)

A koje su to fotke bez flera lepse nego sa njim :) Isto ko za vinjetiranje, neko to ladno kao ispravlja :)

Ne verujem kakva pitanja :D

Nisam krstario mlaznjakom, ali ako celo vreme buljim u kameru, ne mogu ni minut da uživam, a tamo idem sad pa ko zna kad (možda nikad više)

edit: da, ne volim flare nikako. možda mi, nekad, ispadne interensatno, ali retkost

Molim moderatore da zaključaju temu :D