Jump to content

Kopija ideje?! 99 designs! Vazno!

Milisav
 Share

Recommended Posts

Desava mi se vec drugi put na 99 designs, da mi ''anonimni juzer'' salje poruku da je moj rad kopija nekakve (njegove) ideje i kao prilog tome salje mi listu (verovatno svojih) radova koji bi trebalo da znace da sam od njega iskopirao rad.

Ne samo da nisam kopirao bilo ciji rad, vec su primeri koji mi se navode kao navodno plagiranje, skoro neuporedivi po izgledu ali i po kvalitetu.

Upozorenje koje mi stize sa 99 designs je:

da ili obrisem svoj rad - sto ja necu da uradim makar me iskljucili,

ili da challengujem izvestaj pa ce oni da ga razmotre... (preti mi eventualno iskljucenje!!!)

Sta da radim?

Kako taj izvestaj treba da izgleda?

(Napominjem da se sa radom nalazim u finalu.)

Ukoliko ti rad nije kopija ne preti ti iskljucenje ali ukoliko te on tako samo cima - mozes ti njega da prijavis pa ce njega iskljuciti jer to ne sme da radi :)

Uh! Opasno sam se iznervirao jer je to drugi u zadnjih nekoliko dana koji je prepoznao ''plagijat''. E sad, da li ce sada ovi sa 99 designsa da uvide da nema slicnosti videcemo... jer, u medjuvremenu sam im ipak poslao mejl u kojem sam poslao svoj rad koji ima karakteristicno K i bezbroj slova K na koje anonimni juzer upucuje da su mi sposluzili kao ''inspiracija''...

Nego... sumnjam da je anonimac ''kolega'' koji je jedini samnom u finalu... :blink:

Ipak, ako neko ima savet neka mi kaze kako da otklonim ovaj problem jer se plasim da ostanem bez clanstva u 99 u kome sam odnedavno, ali i 200 i neki dolar koji mmi se smese... :mellow:

Uh! Opasno sam se iznervirao jer je to drugi u zadnjih nekoliko dana koji je prepoznao ''plagijat''. E sad, da li ce sada ovi sa 99 designsa da uvide da nema slicnosti videcemo... jer, u medjuvremenu sam im ipak poslao mejl u kojem sam poslao svoj rad koji ima karakteristicno K i bezbroj slova K na koje anonimni juzer upucuje da su mi sposluzili kao ''inspiracija''...

Nego... sumnjam da je anonimac ''kolega'' koji je jedini samnom u finalu... :blink:

Ipak, ako neko ima savet neka mi kaze kako da otklonim ovaj problem jer se plasim da ostanem bez clanstva u 99 u kome sam odnedavno, ali i 200 i neki dolar koji mmi se smese... :mellow:

Bori se za sebe. Objasnjavaj, uporedjuj, stavi njegovo pored tvog i posalji im primer slicice sa objasnjenjima... Ako budes ubedljiv - sve ce biti ok.

Dobio sam poruku od 99d posle izvestaja koji sam morao da im posaljem zbog prijave koju mi je pljusnuo neki dusebriznik da mi je logo kopija.

Hi .....

We've reviewed the reports against your design as well as your response and found that your design does not breach our code of conduct and is an acceptable entry.

Here's why we approved the design:

This concept is extremely common and cannot be claimed as original by any one party. The overall implementation of each design is sufficiently different.

Lepo od njih.