Jump to content

Sigma 35 i 50mm ART

Recommended Posts

35icu imam više od pola godine, nisam je skidao neko vreme pa sam pokušao par meseci da sve slikam sa 24-70/2.8 mrak 2 i sad sam se opet vratio Sigmi. Vrhunsko staklo, predobar boketo (okačio sam par primera na boketo temi) i oštra ko đavo na svakoj blendi. Na 5dmrak3 sam dvaput namešta MFA, jednom +5 i posle na +4. Izrada nikad bolja. Bukvalno vredi svaki krvavi cent.

• 2 weeks later...
35icu imam više od pola godine, nisam je skidao neko vreme pa sam pokušao par meseci da sve slikam sa 24-70/2.8 mrak 2 i sad sam se opet vratio Sigmi. Vrhunsko staklo, predobar boketo (okačio sam par primera na boketo temi) i oštra ko đavo na svakoj blendi. Na 5dmrak3 sam dvaput namešta MFA, jednom +5 i posle na +4. Izrada nikad bolja. Bukvalno vredi svaki krvavi cent.

NJS jos jednom hvala na odgovoru.

Moram ovde da pitam zbog glupe restrikcije za privatne poruke.

Vidim da imas i 24-70/2.8 mrak 2 pa me interesuje kako bi poredio ova dva stakla, odnostno ima li smisla kupovati ovu sigmu ako se poseduje 24-70/2.8 mrak 2.

poz i hvala

Zavisi sta snimas.Ja imam taj 24-70 a do skora sam imao i 35/1.4L i povremeno mi nedostaje, kada radim sa blendama oko 2.8 ili mi treba jos otvorenija blenda.Mada oba spomenuta C daju lepse boje (direktno iz aparata) Sigma 35/1.4 je ostra vec od punog otvora i prakticno bez CA, uz pogadjanje fokusa bez greske na mom 5dmkII cak i u vrlo nezgodnim kontra svetlima(C 35/1.4 mi je cesto gresio na mkII dok na MKIII radi bez greske).Nisam puno koristio tu Sigmu ali mi je bilo dovoljno da vidim da je izuzetna optika u pitanju, i licno mi se vise svidja od 35L.Ali, ako radis blendom 4 ili zatvorenijom neka smisla uzimati ovu 35-ticu.

Meni je, Ramone, 35mm hleb nasušni žižna tako da nisam možda adekvatna osoba da ti dam odgovor - imam bar 5-6 35ica u različitim navojima i ta sigma mi je broj 1 pored stare MC Minolte. Mislim da je vredi imati pored 24-70 mrak 2 kad padne mrak jer je više nego upotrebljiva na punom otvoru, da L ima stabilizaciju možda bi drugačije bilo. Meni Sigma ta ima lepše premaze od L zuma i izrada mi je ubedljivija. Ti sad bolje znaš koliko bi ti to staklo trebalo.

Meni je, Ramone, 35mm hleb nasušni žižna tako da nisam možda adekvatna osoba da ti dam odgovor - imam bar 5-6 35ica u različitim navojima i ta sigma mi je broj 1 pored stare MC Minolte. Mislim da je vredi imati pored 24-70 mrak 2 kad padne mrak jer je više nego upotrebljiva na punom otvoru, da L ima stabilizaciju možda bi drugačije bilo. Meni Sigma ta ima lepše premaze od L zuma i izrada mi je ubedljivija. Ti sad bolje znaš koliko bi ti to staklo trebalo.

Thanks,

u sustini sam bio na korak od kupovine L-a, no svi testovi su me iznenadili, mozda sam najvise skeptican upravo zbog cinjenice da je u pitanju Sigma, no izgleda se vremena menjaju :)

Hvala, pozdrav.

ps.

Da nisi probao i njihovu novi 50icu?

What I learned from the many hours (actually extended into days) spent shooting and analyzing thousands of images is that the 50 Art lens' AF cannot be completely counted on. Sometimes, most images are properly focused and when my shots counted, this lens delivered. But sometimes, more images are out of focus than I am comfortable with.

A second copy of this lens shows similar inconsistent performance. Both this camera and the lens (via the dock) can be focus calibrated, but you cannot calibrate for inconsistency.

Link