Jump to content

Recommended Posts

Dakle, kao iz naslova nekoliko sa ovim "modelom".

Prednost jurenja leptira i buba na planini je u tome što je jutarnja temperetura 9 a najviša dnevna 15 stepeni, a sunce (ako se pojavi) obasjava livadu tek posle 11 sati prepodne dok izmigolji iza brda,leptiri su uglavnom ultra mirni.

Sve je prirodno svetlo, a od opreme Olympus E M5 i 60/2.8 macro :)

14823906193_5bdf09ef4b_c.jpg

14805362884_cf03d13393_c.jpg

14621213977_374aba06e0_c.jpg

14617128669_e300c05d6a_c.jpg

14823625373_aa562f0dd2_c.jpg

Super serija :)

Sve fotke su lepe, mozda prva najvise, ali meni smeta drugi leptir koji je van fokusa. Cela serija ima prelepo svetlo i boje. Poslednja je po meni imala najveci potencijal samo da je moglo da se leptiru pridje pod drugim uglom (na pr. kao kod leptira #4). Samo autor zna da li je to bilo moguce u praksi na terenu. Ja uvek nosim ostre makazice sa ostalom opremom da posecem travke koje smetaju u pozadini ili ispred insekta, to godi i biljkama pa bolje rastu :)

Meni se najvise svidja fotka #4 jer je ceo leptir u fokusu. Malo smeta pozadina, ali se ona moze lako srediti u fotosopu.

Ja sam ovo uradio za nekoliko minuta. Fotka je male rezolucije pa je lako, u punoj velicini treba vise vremena (mislim da se isplati trud).

lep_zps0c52051b.jpg

Hvala svima na komentarima :)

@DeVil79

hvali ti na komentarima, veruj mi da i ja nosim sa sobom i hirurške makazice i još 300 čuda, međutim ovde se radi o velikoj livadi sa travom koja je visine od 50cm do jednog metra, sve je međusobno isprepletano,ne postoje staze ili putići kuda bi mogao da šetaš, pa kad ugledaš nešto interesantno zastaneš, nego je tehnika da kad ugledaš nešto interesantno na 2m od interesantnog klekneš i polako se prišunjaš. Desilo mi se 100x da čak i u takvom pristupu nehotice drmnem neku dugačku travku koja mi otera modela.

Sve ovo napisah da se opravdam da nisam mogao bolje kadrove od ovoga :)

Većina postavljenih slika su sa blendom 2.8, delom zbog konstantno tmurnog vremena a delom zbog mog nekog tripa, nešto sam u fazi 2.8 :) zato je ovaj vertikalni kadar leptira skoro ceo oštar...

Neuporedivo je mirnija i lepša pozadina u tvojoj obradi, bacaš me u posao, hvala na ideji ...