Jump to content

Common Garden Katydid

Recommended Posts

Na trecoj si uhvatio interesantan momenat kada cisti antenu, od broja 6 pa do kraja mogu da prodju mada vidim da na nekima nije fokus na oku. Ostale za brisanje (osim one sa najsirim kadrom).

Ono na sta treba da obratis paznju kada fotografises je da je insekt gleda ka objektivu (da ga ne fotografise od pozadine ka glavi mada ce se on uvek truditi da okrene glavu od objektiva), da fokus bude strogo na ocima i da se fotografise u ravni insekta, nikako odozgore.

Hvala na sugestijama, to se traži! Ovaj primerak je bio jaaaaaaako spor, ne znam da li je to njegova odlika ili ne, no, nisam se usuđivao da previše prilazim da ga ne oteram. A zavukao se među lišće muškatle, te sam ga slikao u raznim pozama, kako se ukazivao na "čistini".

Pozz,

S.

Znam da fali svetlosti na slikama - nemam eksterni blic, koristim samo onaj ugrađeni na 300D.

Da li bi nabavka O-Ring blica drastično popravila osvetljenje - nisam imao prilike da se uživo susretnem sa tim dodatkom?

Znam da fali svetlosti na slikama - nemam eksterni blic, koristim samo onaj ugrađeni na 300D.

Da li bi nabavka O-Ring blica drastično popravila osvetljenje - nisam imao prilike da se uživo susretnem sa tim dodatkom?

-Ne bi dobio pravu stvar. Ne valja cak ni ring blic. Najbolje je da skupis novce za eksterni blic i posle napravis neki difuzer i uzivas :)

Oki, hvala na sugestijama :)

Novo telo svakako planiram u narednom periodu (najverovatnije 700D), a videću i za eksterne bliceve šta izabrati...

Videću u međuvremenu da testiram alu-foliju oko blica, smisliću nešto već :)