Jump to content

Brisanje dijela obojenog predmeta u Corelu

Recommended Posts

Pitanje je uopšteno, sliku u prilogu koristim kao primjer.

Znači, kako da dobijem donju sliku od ove dvije. Ja sam je napravio tako što sam žutim splash vektorom obojio smeđi pravougaonik, a koristio istu boju kao i što je i pozadina...ali mi treba da je on na tom mjestu proziran, a ne žut. Znači, treba da obrišem pravougaonik na ovim tačkama...ali ne znam kako se to radi u Corel-u.

Pomoć?

post-23423-1407143613_thumb.jpg

Za ovo "dosadno" ;)

V

Na prvom mestu, ako je pravougaonik crtan Rectangle tool-om, konvertuj ga u krive (desni klik na oblik pa Convert to Curves).

Odredi tačke i dodaj čvoriće koji definišu linije koje želiš da obrišeš (Shape tool/Add).

Da liniju odvojiš uradi Break apart desnim klikom na sve čvoriće linija koje želiš da brišeš (u tvom slučaju 4).

Nakon toga opet Shape tool-om pomeriš i/ili obrišeš liniju (brisanjem jedne tačke koja je formira), dva klika ili desni klik/Delete.

Za ovo "dosadno" ;)

V

Na prvom mestu, ako je pravougaonik crtan Rectangle tool-om, konvertuj ga u krive (desni klik na oblik pa Convert to Curves).

Odredi tačke i dodaj čvoriće koji definišu linije koje želiš da obrišeš (Shape tool/Add).

Da liniju odvojiš uradi Break apart desnim klikom na sve čvoriće linija koje želiš da brišeš (u tvom slučaju 4).

Nakon toga opet Shape tool-om pomeriš i/ili obrišeš liniju (brisanjem jedne tačke koja je formira), dva klika ili desni klik/Delete.

Super, to je to.

Selektuj samo flekice koje su u preklopu sa pravougaonikom, pa onda "Combine"

To jeste rjesenje, ali evo pola sata brisem tackice koje se ne preklapaju sa logom koji je u pozadini i nisam jos ni na pola...ima ih stotine... :(

Mora da ima jos neko rjesenje...

• 4 weeks later...