Jump to content
zelena

Adobe Acrobat pro - Plugin

Recommended Posts

Poštovane kolege,

imam skeniranu knjigu dve strane na jednom listu.

Potrebno mi je da što brže i lakše napravim fajl koji bi bio složen sa po jednom stranom u PDFu i sortiran valjano, da bi u štampi moglo da se štampa obostrano jedna strana na jednom listu.

Probala sam da kropujem even i odd pages i napravim odvojene foldere: Parni i Neparni. Zatim da te fajlove opcijom Combine u Adobe Acrobatu nekako sklopim, ali program ne može da me posluša, nego slaže strane po principu 1-1,10-10,100-100..2-2,20-20,200-200... itd.

Najliži rešenju je program Briss-0.9, ali mi se tu gube po par strana..tipa 3-4, pa opet negde 55-56..random ih gubi.

Da li ste se susretali već sa ovakvim problemom i kako ste ga rešili.

Guglam već dva dana, sve mi se čini da se vrtim u krug, čak sam skinula i neke plaginove za Acrobat i neke samostalne programe ali negde uvek zapnem. Nej da fercera, zapela sam kod 99 stepenika.

Hvala unapred.

Z

Dva brza predloga:

- posle odabira fajlova kod opcije Combine mozes rucno da menjas redosled fajlova u listi pre nego sto kliknes na combine.

- jednocifrenim i dvocifrenim nazivima fajlova mozes da dodas nule ispred kako bi svi nazivi fajlova bili trocifreni i tada ce ih acrobat pravilno sloziti. u total commanderu imas multi rename tool sa kojim mozes brzo da menjas imena veceg broja fajlova.

edit:

verovatno je najjednostvnije da uradis posebno Combine za jednocifrene, dvocifrene i trocifrene fajlove, pa onda combine ta tri fajla.

ma to se sve u print setupu uradi, tako sto se "printa" na "adobe pdf" stampac gde je velicina strane duplo uza od skenirane (landscape) strane.

zatim se od dobijenog pdfa radi sta hoces.

(sve ovo pod uslovom da sam ispravno razumeo zadatak) :)