Jump to content
Sign in to follow this  
lvuletic

FLipnuo mi Fotošop

Recommended Posts

E ovo je Marfi već. Uopšte ne znam šta se desilo sa levels alatom, gde sam kliknuo, šta sam pomerio, šta sam podesio ili razdesio. Uopšte nemam ideju.

Očekivano radi samo sa Enhance brightness and contrast

l1_zps1413906b.jpg

Sa svim ostalima iskompresuje histogram na 1/3 i nagura ga ka tamnom delu. Ovako:

l3_zpsff485d21.jpg

l2_zps40d926c7.jpg

l4_zpsac09c99d.jpg

Šta je sad zbrljano?

Ma pre ili kasnije svi ce preci :)

Ovo ne mora da znaci da je Photoshop, moze i Windows da zabrlja. Uradi restart i ima da se popravi :):)

Ma jok, obrisao Adobe Photoshop CS6 Prefs.psp, prilikom starta PS-a generisan novi, podesio šta sam kako navikao i normalno sve radi.

AL baš me zanima šta mu se desilo :D

EDIT: nisam ni morao da brišem prefs, da sam lepo gledao šta je sa shadows, highlights i mids bilo bi mi jasno :D

Potpuno logicno ponasanje histograma s' obzirom da su ti flipovani Midtones i Highlights. E sad, kako si to izveo, to samo ti mozes da znas. Mozda si slucajno pogresno pickovao.

Pa rekoh ja već

EDIT: nisam ni morao da brišem prefs, da sam lepo gledao šta je sa shadows, highlights i mids bilo bi mi jasno :D

:)

Ma pre ili kasnije svi ce preci :)

Ne mislim da započinjem flame, ali izgleda da će dizajneri polako prelaziti na Windows, a ne na Mac. Mercury Engine na Mac-u sve više i više zaostaje za Windows-om. U Ps-u i video aplikacijama je razlika već osetna, a Mercury u Illy-ju je, za sad, dostupan samo na Windows-u, i ne zna se kad će biti dostupan na Mac-u...

Pozdrav.