Jump to content

Majce E-team

metrocop
 Share

Recommended Posts

Prednja strana: bez logotipa.

Zadnja strana: bez aviona, sa logotipom smanjenim na jedno osam santimetara u sirinu.

Na taj nacin bi sa istim ovim elementima dobio nesto sto je bar malo zanimljivije i za sta bi moglo da se kaze "pa dobro, nista posebno, ali korektno".

Nisam ja ni rekao da bi te izmene bile revolucionarne, vec samo korektne. Da bi napravio nesto zanimljivo, nesvakidasnje, morao bi puno vise da se zaigras i da sebi podignes kriterijume. Ne bi trebao da se zadovoljavas prostim redjanjem elemenata. Ovo ovako, slozice ti bilo koji radnik u stampariji za pola minuta.

Ivuletic mislim da ne gledamo isto na stvari. Jer ja ovde ne vidim sta je tu prenatrpano. Svodi se na to da se i sa prednje i zadnje strane prepozna koja je "smena" u pitanju i kom sektoru radnik pripada. Znaci da li ga neko video spreda ili od pozadi da zna u kojoj je sredini i cime se bavi. U Jat Tehnici postoje i cistacice, varioci, limari, elektronicari, alatnicari, etaloneri i da ne nabrajam vise...sve te sluzbe ne rade direkno na avionu...

Iskreno, meni ta silueta aviona uopšte ne leži. Čovek treba da se zagleda da bi shvatio šta je u pitanju. Takođe, linije krila su dosta tanke, to će se vrlo brzo iskrzati tokom nošenja. Razmisli o tome da nađeš neku drugu siluetu koja će biti prepoznatljiva na prvu loptu.

Pozdrav.

Ko se bavi avijacijom zna da je Airbus :) Salim se :) Ali svakom slucaju to i nije toliko bitno koji je tip vazduhoplova... dovoljno je da govori da je avion...jer mi radimo dosta tipova pa nisam hteo da vezujem ni za jedan konkretno.

Nisam ja ni rekao da bi te izmene bile revolucionarne, vec samo korektne. Da bi napravio nesto zanimljivo, nesvakidasnje, morao bi puno vise da se zaigras i da sebi podignes kriterijume. Ne bi trebao da se zadovoljavas prostim redjanjem elemenata. Ovo ovako, slozice ti bilo koji radnik u stampariji za pola minuta.

A ja bi voleo da ti nesto slozis...pa da svi mozemo da vidimo kako to rade profesionalci... Posto vidim da nemas ni jednu otvorenu temu, sto znaci da nemas ni jedan rad izlozen. Pa me zanima na osnovu cega iznosis svoju kritiku? Ja znam sta je dobronamerna kritika...i bilo ih je dosta u mojim temama. Ali kritike tipa "ovo je lose i ovo bi "Pera" sklepao za pola minuta" mi nisu dobronamerne! Ako iskreno ne zelis da pomognes nekome onda bolje i da ne ostavljas nikakav komentar.

Ja znam da su moji radovi daleko od idealnih i bas iz tog razloga ih i postavljam kako bi dobio upotrebljive savete. Da znam da su mi radovi idealni ne bi se puno zamarao kacenjem po forumima nego bi uzimao pare za njih.

^ Lagano nema razloga da se okomis na bilo koga. To sto se neko slozio sa "+1" nije nista lose.

Nije dobra praksa da koristis sve elemente na obe strane majce. Van balansa su potpuno avion i logo na obe strane. Znaci obrati paznju na proporcije, balans i prazan prostor. Postoji takodje i izraz koji se koristi u dizajnu, obicno za web dizajn vise u zadnje vreme, ali vazi za sve pa i print, a to je "scream". U tvom dizajnu shape aviona je "scream".

Scream = Tesko je na srpskom objasniti ali kad nesto odskace jako, upada u oci ili bolje "bode oci" toliko da smeta

Ako sad budes pitao sta je balans, 'scream', proporcije i prazan prostor shvaticu da se nisi ni potrudio da 'prelistas' to po internetu.

Toliko i lagano samo bez tenzija, ako se i neko nasali malo nije smak sveta. :)

@metrocop

Moja kritika je bila iskrena, dobronamerna i pre svega konkretna, da konkretnija ne moze da bude. U santimetar sam bio konkretan. Zaista mi je zao sto je nisi shvatio na paravi nacin. Pominjanjem radnika u stampariji nisam imao nameru da vredjam ni tebe ni radnike po stamparijama, niti da te poredim sa istima, vec naprotiv da podvucem razliku izmedju dva zanimanja i da te motivisem na koji korak ka dizajnu.

Sto se tice kacenja slika po forumu i zasto ih ne postavljam, voleo bih da mogu da kazem da si i sam dao odgovor na to u svojoj poslednjoj recenici, ali pravi razlog je sto ne umem to da radim, a previse sam veliki lenjivac da trazim i citam uputstva.