Jump to content

Recommended Posts

Kad nesto nista ne valja, najbolje je reci "Ne svidja mi se", jer se time autoru kaze da kritika predstavlja samo licni stav posmatraca, a to, opet, ostavlja nadu da je "kriticar" duduk bez trunke ukusa i znanja, te da je rad jos uvek potincijalno dobar, cak mozda i odlican.

Ne svidja mi se.

^

Uz saglasnost sa kolegom @lukeruk iznecu i svoj sud o "licnom logotipu"

1. ocajno neuredan

2. nije apsolutno besmislen al je jako blizu toga

3. dobro je sto se nisi potrudio oko prezentacije

Jednacina je prosta

1+2+3= NE SVIDJA MI SE

Kad se sagledaju ove tri poruke cele, taj logo je još i najbolji deo. Lubenicin pristup, forumu, ne logotipu - dno. Lukeruk - lepo objašnjen prvi deo poruke. Sa drugim se ne slažem. brandnew odgovor - dno dna.

Logo je daleko od savršenog ali uopšte nije toliko loš. Nemam konkretan savet osim da ti kažem da uradiš još 30 varijacija ispisa ta dva slova, za drugo i dalje nisam siguran da li je g.. pa onda da vidimo kuda dalje.

@Lubeniica

A sa cime se ti bavis, sta hoces da ti logo prezentuje? To sebi treba da odgovoris pre nego sto krenes da radis logo. Iz tvog primera vidimo samo dva slova sto mogu biti bilo ciji inicijali, nema originalnosti, ne znam jel kapiras na sta mislim?

Kad se sagledaju ove tri poruke cele, taj logo je još i najbolji deo. Lubenicin pristup, forumu, ne logotipu - dno. Lukeruk - lepo objašnjen prvi deo poruke. Sa drugim se ne slažem. brandnew odgovor - dno dna.

Logo je daleko od savršenog ali uopšte nije toliko loš. Nemam konkretan savet osim da ti kažem da uradiš još 30 varijacija ispisa ta dva slova, za drugo i dalje nisam siguran da li je g.. pa onda da vidimo kuda dalje.

Iako inace dok citam forum mi dodje slabo od prepotentnih odgovora brandnew-a :D u ovom slucaju ja neznam dal vi vidite nesto sto ja ne vidim ali logo izgleda kao da ga je 8godišnje dijete nacrtalo u paintu...

Kao sto dzoni kaze. Uradi jos par varijacija na tu temu i videces da ce ti za svaku sledecu doci neka nova inspiracija. Za svaku sledecu eksperimentisi sa drugim bojama i fontom i pokusaj da taj logotip malo vise kaze ljudima o tebi, osim inicijala.

Za pocetak izbaci crnu pozadinu jer pozadina kod Logotipa treba da bude transparentna. Ne koristi nikada vise od 2 boje. trudi se da te dve boje budu srodne. Na internetu se mogu naci primeri srodnih boja (Klik).

Sledeca stvar...Logotip mora da bude jasan. Na tvom logotipu je font dosta necitljiv...odnosno necitak i ukrivo postavljen sto zbunjuje posmatraca.

Logotip na neki nacin treba da govori nesto o firmi ili pojedincu kojeg predstavlja. Dakle ono cime se firma ili pojedinac bavi. Da li je to fotografija ili proizvodnja tolet papira apsolutno je nebitno...ali je bitno da nam Logo kaze nesto. To se moze ostvariti na vise nacina. Da li tako sto ce u nazivu Loga stajati "Foto" ili tako sto ce deo loga biti neki fotoaparat, stativ ili nesto slicno sto ce posmatraca asocirati na fotografiju. Dakle masti na volju.

Slobodno baci pogled na neka resenja drugih ljudi...tako ces dosta nauciti a mozda dobijes i inspiraciju. I samo jos jedan savet...Logotipe radi iskljucivo u CoralDraw-u!