Jump to content

SAVADA

ericmilos
 Share

Recommended Posts

Pozdrav svima :) ,

moze se reci na brzinu zavrseni projekat kod nas. Radjeni su renderi eksterijera i enterijera celog kompleksa kao i animacija u trajanju manje od 2min zbog TV prostora. Klijent je zeleo nesto moderno i jednostavno ali jedinstveno na nasem trzistu, i bas nam je drago da su bili bas impresionirani :) .

Za enterijer i eksterijer je bio render time oko 20-30min u DR [3-5k px], dok je prosecno vreme po F u animaciji bilo od 15-30min.

Software: Max, Vray, Ae, Ps

LWF + HDRI osvetljenje i za ent i ext

Komentari i sugestije uvek dobrodosli :)

14440148475_5b64857e7b_c.jpg

[Click na sliku za vecu rez]

Juce bilo na Studio B :)

Lokacija gradnje:

14441316494_650c2c4e15_b.jpg

Pozdrav,

Elite 3D Team

Nice one! Kratko i jasno. Super je ispao dof u enterijeru ali je steta sto ga niste koristili i za stilove. Suzdrzavam se samo da ne komentarisem arhitekturu. Sterilno je izgleda u modi.

Daj neki info za renderovanje animacije. Dinamicki GI bake ili fake? :D

Fino, za promenu da vidimo i koje zivuce bice... da se ne setamo vise zonom sumraka.

kao sto rece veleuvazeni @ ddd s, daj malo tehnikalija, Arc je vise komentarisan u vezi projekta nego sa tehnicke strane. Daklem osim pomenutog na cemu ste rendali takve stvari za to vremence, sta ste koristili za populaciju, dosta pristojno izgleda, mislim nije prenapadno i izvestaceno kako sam vidjao kod nekih, itd. its.

PS. jos da prvo nisam procitao svadba :lol:

Hvala momci.

Nema nikakav fake :) Sve cist render. Svetlo kao sto sam napiso LW+VrayCam+Hdri sa Vray Dome. IR+LC pass ENT, LC+BF pass EXT

Optimizacija uvek na ovaj nacin click

Ljudi su iz paketa AXYZ METROPOLY HD, nakaceni BIP-ovi setaca :) Jako zanimljivo je da je Xref file samo sa ljudima oko 1.5gb

Automobili su u Craftu provozani. Sve je proxy. Scena u renderu je vukla oko 12GB.

Sve je renderovano na 16x 2600k i 3930k /32gb, clock je od 4-4,5ghz.

Pusteno sve na render u petak i zavrseno bilo u ponedeljak pre podne (2500+ F) kada je bio i zavrsen i post. Postprodukcije nije bilo nista specijano. Jedino je uvod radjen posebno da bi se adekvatno prikazala lokacija. Mapu smo kupili jer nam je bila potrebna veca rez. Bez oznaka ulica itd. (Necu da reklamiram gde, ako nekom treba PM)

U enterijerima DOF je renderovan, znaci nije post. Prosek isto kao i bez dof-a, znaci nikakva razlika u renderu. Svetlo je HDRI, znaci bez dodatnih plane-ova na prozorima itd. Imaju IS na plafonu ali jako slabi cisto da se izjednaci svetlo napolju i unutra.

Imali smo problem u eksterijeru na 26sec sa krovom, jer je pravio moire effect, ali reseno sa VIDEO FILTEROM. Dobar tip!

Video snimke sam uradio sam, i to usputno u prolazu :) Oprema za to je bio Canon 5dmk2 + macro 100mm f2.8 i prime 200mm f2.8. Nisam imao dobar stativ za VIDEO rec, tako da sam sam nekako prosao sa nekim amaterskim macro stativom.

Bezveze je bilo sto je vreme bilo totalni krs... pljusak je bio posle 10min :(

Dovoljno? :)

Pozdrav

Meni se cini da je bolje odradjen enterijer nego eksterijer. Makar meni deluje realisticnije. Sto se tice arhitekture eksterijera isto s... drugo pakovanje ... enterijer mi se dopada ... nezno, sa ponekim akcentom u zutoj boji, fino. Ne znam zasto fasada nije mogla biti malo zanimljivija ali to vec nije tvoj posao ;). Sve u svemu fino odradjeno, sve cestitke :).

Ljudi su iz paketa AXYZ METROPOLY HD, nakaceni BIP-ovi setaca :) Jako zanimljivo je da je Xref file samo sa ljudima oko 1.5gb

Koristi sledeci put point cash modifier za animirane ljude, file size je i do 10 puta manji. Point cashe ti je kao proxy za BIPove sto se takodje oslikava i u interaktivnosti scene- animirani ljudi sa point casheom mozes da vidis kako se krecu kad pustis play u viewportu.

Enterijeri su ti ispali mnogo bolje nego exterijeri... mada si mogao da koristis neki manje skup namestaj - ne mogu da vidim da neko u srbiji kupuje forest chairs za 800 funti po komadu :)

Cestitke jos jednom- tacno znam kakvo je ludilo da se zavrsi ovoliki broj enterijera.

Čestitke na dobro odrađenoj prezentaciji.

Slažem se sa većinom da je enterijer bolji nego eksterijer, uz opasku da je i eksterijer mogao biti bolji, da se još malo vremena potrošilo na teksture ulica, trotoara, pa i samih fasadnih delova, na primer lexan - ograda terasa. Čini mi se da upravo te velike površine sa flat teksturama na žalost umanjuju vizuelni utisak o eksterijeru. E sad da li bi to značajno usporilo render ne znam ?

U svakom slučaju bravo !

Super je ovo... tacno znam koja je muka sve ovo isterati...

Ja bih izbacio leptira na pocetku a ubacio malo vise ptica.. :)

Nedostaju saobracajni znakovi ali ih na ovoliki projekat uz verovatno kratak rok ni ja ne bi stavljao $#@@@%$# :D

Izvucen maximum iz zadatog... <_<

pa, ako oces drugu vrstu komentara sledeci put nemojte da ga spicanite :mrgreen:

Vidi se da ste bili u frci, osim saobracajnih ometala, ciji nedostatak pozdravljam, na stilovima nijedan covek, zena, dijete nema senku... sitnica, u vezi sa tim, skoro sam naleteo na ovo, mene to ne zanima u nekom prakticnom smislu, cisto me teoretski interesuje da li ste probali nesto na taj fazon i kakva su iskustva. Ubacivati 3D likove i renderovati je verovatno picvajz.

https://cmivfx.com/store/42-fusion+crowd+replication

• 2 weeks later...

ja bi dao par zamerki :)

1. Ovi PS ljudi strce, izbodose mi oci, lose uklopljeni, jel :)

2. Ne znam koja budala je smisljala urbanisticki plan, al odakle mu ideja da stavi decije igraliste pored puta???

3. Interijeri, mislim da je uzaludno paljenje lustera i ostalih lampi po danu (nema efekta), bolje da su uradjeni neki nocni renderi (interijera) :)

sve u svemu, ostalo je super :)

poz

@svetla po danu

I meni su u pocetku bila odvratna, al sad sam se navuko na njih. Ali ljudi su mi u bilo kojoj cg-arh prezentaciji, a sve ih arhitekte vole. uvek su vestacki.

Svetla po danu i nemaju svrhu, ali bolje objasnjavaju prostor, i mesta za rasvetu, tako da i imaju svrhu. I daju dubinu ponekad.

@svetla po danu

I meni su u pocetku bila odvratna, al sad sam se navuko na njih. Ali ljudi su mi u bilo kojoj cg-arh prezentaciji, a sve ih arhitekte vole. uvek su vestacki.

Svetla po danu i nemaju svrhu, ali bolje objasnjavaju prostor, i mesta za rasvetu, tako da i imaju svrhu. I daju dubinu ponekad.

ih bre sine, a zamisli jedan nocni render kako bi mu jebo kevu sa upaljenim svetlima, prava erotika :)