Jump to content
Sign in to follow this  
hak1

Rhino 3D

Recommended Posts

Imam model koji je van centra , da li postoji funkcija u Rhino da sam dovede selektovani objekat u centar.

pozzz

Спасибо Redox,

Mene treba komanda kao u ArtCAM-u taster F9

я должен командовать, как в ArtCAM кнопка F9

Привет.

Спасибо Redox,

Mene treba komanda kao u ArtCAM-u taster F9

я должен командовать, как в ArtCAM кнопка F9

Привет.

F9 в Арткаме - center in page, в rhino нет такого понятия " страница" ("page"), любое окно (viewport) бесконечно.

Можно поместить начало координат в центр объекта с помощью команды Set CPlane origin с включенной привязкой к центру

(center object snap). Если объект неправильной формы, найти центр объекта можно командой _VolumeCentroid (analyze - mass properties - volume centroid).

Video

post-33358-1397662450_thumb.jpg

Ovako, početnnik sam što se tiče ovog programa.

Moj problem je sledeći (računajte da znam neke osnovne cake), uzela sam da radim neki proizvod u obliku kaljice je. E sad on treba da budeo obao i naravno 3D ali ja to ne umem da izvedem jer ne znam koju alatku trebam da koristim, jer preko extrud-a bukvalno dobijem izdignut tlocrt, pokušala sam i preko sweep-a ali ne ide... na yt ne znam kako da tražim tutrojal jer ne znam koja mi alatka tačno treba.

Ako me je neko razumeo i voljan je da pomogne, bila bih mu jako zahvalna :)

Recimo ovako nešto

drop_590x590.jpg27663f5d-b77f-4a49-bab3-7dff93861a24Large.jpg

S tim što bi sam vrh kapljice bio povijen u desnu stranu(za nekih 75 stepeni) pošto planiram da pravim ručni mikser

Ovo što je pomenuo labicko, sam uradila slično ali u maya, ali džabe kada nam se na faxu traži rhino tao da se tek upoznajem sa njim.

Hvala vam momci :)

Kada se vec pominje Rhino mene zanima koji je najbolji nacin da se prebaci iz Rhina model u 3ds max a da se zadrzi podela po materijalima ili po ID.

Ja mislim da to je najbolje podeliti u delove, po materijalima i onda eksport. Dugo nisam koristio Rhino, godinama, mislim da obj to nece sacuvati, a da 3ds isuvise limitira, fbx nemam pojma kako radi. Da probas NURBS Pro ili kako se vec zvase?

@Galja Tu formu manipulisuci control points-ima pretvoris u ono sto ti treba, otprilike.

http://cl.ly/image/370D1k1t3M3n

Razume se, f10 odradio svoje :D

Samo bih još da razmenim mišljenje na temu rendera ko je raspoložen, da li je bolje raditi sa nekim internim ili eksternim renderom?

Ja trenutno imam samo KeyShot i nisam zadovoljna jer ne mogu da podesim senku,moram da jurim ugao da bi to učinila i model ne izgleda toliko realistično. V ray sam koristila za SketchUp i smučio mi se, ne znam da li je isto tako složen i za Rhino

Vray u svakom programu ima ista podesavanja vise manje, ako ti je bio slozen u skechapu, bice ti slozen i u rhino-u.

Naravno, samo sam mislila u kontekstu toga što model koji se radi u rhino i sketchupu ne može da se poredi, tako da predpostavljam da bi i sam render bio kvalitetniji ? U tom slučaju uzela bih da to svladam . Vidim i da je hvaljen maxwell, pa se još lomim

Naravno, samo sam mislila u kontekstu toga što model koji se radi u rhino i sketchupu ne može da se poredi, tako da predpostavljam da bi i sam render bio kvalitetniji ? U tom slučaju uzela bih da to svladam . Vidim i da je hvaljen maxwell, pa se još lomim

Model je model. Da li je radjen u belnderu, maxu, maji ili skechapu je nebitno krajnje, ako je dobro izmodelovan. Prednost rhino-a je sto je kompleksniji program i ima vise mogucnosti. Ali to nema veze sa renderom direktno.

Na primer, ako namodelujes nesto u rhino-u, i uspes da ubacis u skechap bez nekih ostecenja geometrije... mocices da izrenderuejs i u skechapovom vrayu i u rhinovom vray isto.

Ok, stekla sam takav utisak jer je sketchup dosta limitiran što se tiče nekih funkcija, rendere koje sam radila pre u sketchupu ne mogu da poredim sa onim odrađenim u rhinu koji izgleda mnogo realnije.

Ne bih exportovala iz jednog programa u drugi jer sam još nevešta da dobro sačuvam kvalitet modela, tako da ako vray funk. po manje više istom principu u oba programa ukačiću lakše :D

Hvala još jednom svima :)

Jel moguće da samo ja pišem na ovom pdf-u? :o :D

Trebam da sredim jedan model koji je importovan iz ko zna kog programa. Geometrija nije ostala sačuvana tako da kada uključim analyze, pojavljuje mi se brdo grešaka (odnosno naked edges) koje je nemoguće srediti jer su explodirani i ivice i površine i linije.

Na tutorijalima ne mogu da nađem ono što mi treba, jer se javlja višak linija ili linije koje uopšte ne mogu da se spoje. Jel se neko susreo sa modelom koji je kompleksniji i importovan i da treba da sredi ivice? Zanima me kako je uspeo da reši problem :blush:

Shvatila sam i ja da je to jedina opcija :D

Imam još jedno pitanje.

Koji god model da exportujem u Rhino, javlja se isto problem na pojedinim sa naked edge. Vodim računa da model koji exportujem bude dobro sačuvan ali ne znam da li je neminovno da se kod pojedinih delova izgubi geometrija ili ja napravim neki propust prilikom modelovanja.

Da li neko ima sličan problem prilikom importovanja modela u Rhino?

Hvala, meni treba iz solida.

Svakako ću probati ovako kako si rekao

EDIT Solid nema obj export B)

Ništa, ostaje mi da nešto smućkam sa STL i STEPom