Jump to content

Recommended Posts

Cao, hvala za linkove, radovi su ti odlicni. Vidim da ima svasta, slurp! :D

Inace posto sam vec ostao u Srbiji a ne mogu nista da promenim ovde, onda sam resio da se posvetim iskljucivo sebi i stvarima koje me zanimaju: prijateljima, zenama, stripu... U stvari kada covek iskljuci TV i ne cita novine, ostane mu iznenadjujuce divan prostor koji moze da popuni prema svom nahodjenju. Topla preporuka!

Danas nezavisni strip-crtaci objavljuju na svojim blogovima radove i oni sa dobrim idejama mogu sasvim pristojono da zive od toga. Mada sam ja resio taj finansijski momenat, ipak razmisljam o tome da i ja pocnem sa tako necim, pre svega zbog toga sto je to odlican nacin da se rese neki konkretni problemi u crtanju, a i ojaca stil i ruka! Kada dodje trenutak za to, svakako cu obavestiti auditorijum i ovde!

Trenutno sam na Robertu Krambu:

cramb.jpg

Pozdrav i sve najbolje!

ej 'ba

- a koja je ta plava olovka?

di da je kupim? za amatersko skrabanje i malo skiciranja.

fala vi unapred na Re: :)

Superhice.... ti mislis na E-stripove? Pa ne znam koliko bas moze da se zivi od toga..... Velika je guzva, a cak i oni koji skrenu paznju na sebe i imaju dosta poseta ( dobijaju nagrade, bla, bla ) ne vide neku narocitu lovu od toga. Nosio sam se mislju o tako necem ali sam odustao kada sam video kako stvari stoje, barem sam stekao takav utisak.

Ako te strip stvarno interesuje, preporucujem ti da posetis skolu stripa u SKC-u koju vodi Vlada Vesovic. Lik je gotivac, i kod njega se skuplja ono sto je ostalo od stripadzija ovde a i sire. Pa ako imas vremena svrati, mozes da poneses nesto od radova... tamo mozes da procakulas ( uzivo ), sa istomisljenicima, procitas koji strip... tako . Na moju bruku vec koju godinu nisam otisao tamo, sesije su vikendom, prostorije su odmah na ulazu, lako ces naci.

@biser, ne staj mi na muku :huh: ovi novokompovani bizmismeni su pozatvarali sve papirnice, a i ovi sto rade ne narucuju, jerbo su skupe i slabo se prodaju. Jedva sam nasao preko puta studentskog trga u "Tell me" , kohinorove, cena oko 230 kinti. Inace radi se o 0.5 minama za patentaru. Koristim ih jerbo lako mogu da prepravim skicu obicnom grafitnom olovkom ili da tusiram, a da mi se ne igraju veverice pred ocima :lol: Postoji inace i plava olovka koju skener ne vidi, samo barem kod nas ne postoji 0.5 vezija.

@ luka, hvala... uh bog te, nije me bilo preko godinu dana... doduse nije bilo ni drugih...... izgleda da je radnja zatvorena, niko nista ne postavlja.

Ovo sam jutros nacrtao, pa reko aj da malo bumpnem podforum, mozda se neko iznevorzira pa i on postavi nesto.

https://i.imgur.com/XHLi8BQ.jpg

https://i.imgur.com/2kcqIv5.png

https://i.imgur.com/hwKCdJS.png

tusirano-flomasterisano laganim & leprsavim stilom, sto ce reci predvidjeno za kolor, tako covek zamislio :)