Jump to content
bocca

Nikon 70-200 2.8 vr2 - problem

Recommended Posts

Da li je neko nosio staklo/stakla u SS digit? Ovi iz Refot-a nisu ni pogledali objektiv, ubedjen sam u to. Ali ne bih voleo da neko ko ne zna bas sta radi otvara jednu ovako kompleksnu spravu.

Guru, jel ti mozda palo na pamet da ta 3 stakla rade "u paru" te da nije moguce zameniti samo jedno, obzirom da su pravljena kao triplet? Sa jedne strane brojimo piksele na 100% a sa druge strane trazimo da nam oprema bude takva da moze metalo-strugar da je stegne u mengele i izudara macolom i to sve da se popravi. Pa nece da moze. Optika modernih zum objektiva sa po 15-20 elemenata je uber-uber zajebana i jaaaako jaaako je tesko sve to uvesti "u fazu" tj. centrirati sve po PS-u. Za to su cesto potrebni i alati (opticki stolovi, specijalni alati i softveri) ali i skill.

Pod uslovom da imaju opticki sto i VR sto, trebalo bi da mogu da to urade. Sa druge strane, prica da je potrebna zamena celog sistema sociva mi uopste ne zvuci ubedljivo, pogotovo nakon sto sam cekirao ovo sto je postovao istankov. Tacnije, zvuci mi potpuno nebulozno, osim ako seka koja je Boccu obavestila nije bas najbolje obavestena pa je "uprostila" defektazu.

'bemliga... nesum pametan <_<

Upravo u ruci drzim ta tri stakla i bez alata sam jedno skinuo, vidi se lepo navoj gde se moze odvrnuti i sigurno zameniti svako staklo pojedinacno, a takodje i plasticni nosac, sve je modularno. To je samo pitanje skilla, alata i uslova, sto ocekujem da svaki servis ima i garantujem da bilo koji ljudski servis preko radi, dok kod nas standardno drzi servis onaj ko je imao kombinaciju, ne ko najbolje zna taj posao, i jos ako drzi monopol, kao kod nas svaki servis, nista me ne cudi odgovor od Refota, jednostavno ih zabole da se zezaju....

Zanimljivo, ali no hard feelings, ... nekome čiji je radni sto ovakav ne bih baš dao objektiv od 2000...

Čova je genije sigurno, ali radni prostor ne obecava... Ko shvata razume me

Slazem se za radni sto,i meni upao u oko,ali kad se setis kakve su cene kod ovih u bg sto su im stolovi tip-top...jbmliga,nisam pametan. :(

Mislim da treba pozvati i porazgovarati s njima...ko zna :)