Jump to content
bocca

Nikon 70-200 2.8 vr2 - problem

Recommended Posts

nije problem isključiti stabilizaciju, vec je problem iskljuciti aparat.

i ne samo sa VR objektivima već sa svim objektivima I karticama ... Čitate li vi išta ili samo udarate na "brz odgovor"

Decentriran objektiv (škiljav na desno oko). Bojim se da nema lijeka osim servisa. U Austriji i C i N tabor imaju jake servise koji mogu da odrade ovakav zahvat, pa bih tamo probao, ako ovi domaci nece. Zapravo ne mislim da nece, vec prosto ne mogu.

Nije... samo ja koristim moju opremu

Mislio sam da je Nikon imun od ovakvih stvari bar kad su high end objektivi u pitanju, ali ocigledno da furaju slicnu politiku kao i Canon. Ako ce ti biti za utjehu, moj nov novcati 70-200 2.8L IS je takodje bio skiljav na desno oko. Sreca u nesreci je sto sam ubrzo nakon njegove kupovine uzeo i 5D, pa sam tu desnu petinu kadra primjetio dok je objektiv bio u garantnom roku. Na 10D se nije vidjelo skoro nista zbog krop faktora. Jos tuzniji detalj. U tom trenutku u Beogradu su kod raznih prodavaca bila tri primjerka ovog stakla, i sva tri su bila defektna. Dva skiljava, a jedan je uzasno sporo fokusirao. Cetvrti, cije sam uzorke gledao na testu jedne domace prodavnice takodje je bio skiljav, ali na lijevo oko. Istina, mnogo manje nego ova dva.

Dobro, bre, u redu je... svi znaju da treba da se gasi aparat i "safe remove" fles. Niko nije pao s kruske.

Ko hoce da radi nek' radi, ko nece - ne mora. Moze li se nekako pomoci coveku?

Nego, ako kazu ljudi (mada uzimajuci u obzir njihovu strucnost...) da se radi o udarcu...

Razmisli dobro da li postoji opcija da ti je neko (devojka/zena/dete/kolega) dok nisi gledao "pipnuo" objektiv pa "zaboravio" da ti kaze.

I drugo, ali nisi kupio nov objektiv, vec polovan, mozda je bio vec udaren, pa je radio poslednjim snagama.

U svakom slucaju, mislim da ima neki nezvanicni servis u Segedinu. Kao da sam tako nesto davno cuo. A sigurno postoji zvanicni u Budimpesti, pa ako neko ide na tu stranu mozes da pitas da ponese. Tesko da ce ti ista reci bilo ko preko telefona/mejla. Ja bih rek'o da ce u zvanicnom cena biti tu negde, osim ako nasi nisu debelo omasili u cemu je problem.

Sto se tice vadjenja kartica, aparat se svejedno sam ugasi kada otvoris vratanca (bar na MKIII, cini mi se i na MKII), kapiram da je tako kod vecine, sigurno da su malo razmislili o tome i predupredili.

Za stabilizaciju je problem jer joj treba vremena da se zaustavi i parkira to staklo, i tu nastaje problem ako odvrnes objektiv a nije parkiran. U najboljem slucaju videces labavo staklo koje mlati po objektivu, a ovo mi lici na najgori slucaj kada taj sistem rikne, znam za gomilu slicnih primera...

Guru, to ima i mark I, i sva ostala tela. Postoji mali prekidac i kod vrata od baterije i vrata card slota, dok su vrata pritisnuta tj zatvorena pritisnut je i taj prekidac. Kad se otvore, aparat se gasi.

A kojom magijom stabilizacija radi onda??

paaaaaaa recimo da je veoma moguće da je VR stakalce ostalo u nekom veoma čudnom položaju i iz tog položaja nastavlja da fercera stabilizacija, odnosno ostalo decentrirano a VR sistem kao sistem nije pandrknuo.

Smatram da je tu najveći problem što servisi nisu opremljeni da takve, nazovi gluposti oprave na nivou elementa, već na nivou sklopa. Mjenjanje kompletnog sklopa po meni nije rješenje.

Guru, to ima i mark I, i sva ostala tela. Postoji mali prekidac i kod vrata od baterije i vrata card slota, dok su vrata pritisnuta tj zatvorena pritisnut je i taj prekidac. Kad se otvore, aparat se gasi.

D300, D800 nemaju prekidač koji gasi aparat kada se otvore vratanca... Toliko o tome ...

Nisu oni rekli da menjaju sistem VR-a! Ouuu nou djuf. Tekli su da menjaju kompletan sistem sociva. Pa tako mogu da uzmem nov objektiv

Cek, to stvarno? Nisam radio sa Nikonima "kao svojim" niti sam posedovao neki da bih to proveravao.... Ozbiljno ne gasi aparat kada se otvore vrata? WTF?

^

To mi nešto miriše kao da su hteli da te otkače, ne znam baš koliko se kreće polovan u dobrom stanju pa je onda diskutabilna cela računica. Mada, posle servisa bi to bilo praktično novo staklo... Jbg, baš zajebana situacija.

Cek, to stvarno? Nisam radio sa Nikonima "kao svojim" niti sam posedovao neki da bih to proveravao.... Ozbiljno ne gasi aparat kada se otvore vrata? WTF?

Verovatno zbog toga što znaju da njihovi korisnici nisu rasejane umetničke duše... :P

^

To mi nešto miriše kao da su hteli da te otkače, ne znam baš koliko se kreće polovan u dobrom stanju pa je onda diskutabilna cela računica. Mada, posle servisa bi to bilo praktično novo staklo... Jbg, baš zajebana situacija.

Odneo sam im staklo prethodni dan u 16:30, rekli su mi da me zovu za nedelju dana i pozvali su me sledeci dan u 10 ujutru

U principu ne kosta te mnogo da cimnes neku od prodavnica iz HU i pitas za servis, pa poshaljes postom...

Nisu oni rekli da menjaju sistem VR-a! Ouuu nou djuf. Tekli su da menjaju kompletan sistem sociva. Pa tako mogu da uzmem nov objektiv

WTF?!?!? čekaj zamena kompletnog sistema sočiva? šta u staro kućište prepakuju novu srču?

Jesam li dobro razumeo?

Što bi to radili uopšte?

Ako je to krajnji domet servisera optike ... mislm čudno zar ne?

Pa meni su zbog ogrebotine na prednjem staklu menjali 3 stakla od 350e :)

Za zamenu jednog stakla u sred objektiva su ocigledno potrebni posebni uslovi i skill sto nasi serviseri ne poseduju, i meni to uopste nije neverovatno.

WTF?!?!? čekaj zamena kompletnog sistema sočiva? šta u staro kućište prepakuju novu srču?

Jesam li dobro razumeo?

Što bi to radili uopšte?

Ako je to krajnji domet servisera optike ... mislm čudno zar ne?

Upravo tako sam i ja razumeo, jer mi je tim recima saopsteno.

Ak oima neko u HU ili SI da odradi ima da sednem na motor i idem tamo, jebo slanje

Pa meni su zbog ogrebotine na prednjem staklu menjali 3 stakla od 350e :)

Za zamenu jednog stakla u sred objektiva su ocigledno potrebni posebni uslovi i skill sto nasi serviseri ne poseduju, i meni to uopste nije neverovatno.

Guru, jel ti mozda palo na pamet da ta 3 stakla rade "u paru" te da nije moguce zameniti samo jedno, obzirom da su pravljena kao triplet? Sa jedne strane brojimo piksele na 100% a sa druge strane trazimo da nam oprema bude takva da moze metalo-strugar da je stegne u mengele i izudara macolom i to sve da se popravi. Pa nece da moze. Optika modernih zum objektiva sa po 15-20 elemenata je uber-uber zajebana i jaaaako jaaako je tesko sve to uvesti "u fazu" tj. centrirati sve po PS-u. Za to su cesto potrebni i alati (opticki stolovi, specijalni alati i softveri) ali i skill.

Pod uslovom da imaju opticki sto i VR sto, trebalo bi da mogu da to urade. Sa druge strane, prica da je potrebna zamena celog sistema sociva mi uopste ne zvuci ubedljivo, pogotovo nakon sto sam cekirao ovo sto je postovao istankov. Tacnije, zvuci mi potpuno nebulozno, osim ako seka koja je Boccu obavestila nije bas najbolje obavestena pa je "uprostila" defektazu.

'bemliga... nesum pametan <_>

JA sam praktivno dobio isti odgovor od druagra iz gorepomenutog servisa kad sam odneo 24-70 na proveru.

U fazonu su da oni zamene sve unutra sem mehanike i to te brale kosta 85k dinara... Ja ih lepo pitao sto menjaju stakla kad je najverovatnije deo helikoida ostecen, mda to nisu potvrdili uospte, oni kazu da je to praksa. Inace imaju i optickis to i elektroniku za podesavanjae AF modula...

Us ustini mislimd a je to generalna politika NIkona, da prave module, i kad gekne nesto oni samo zamene ceo modul sa gomiom pratecih kokazraka...

Meni se to ne dopada, ali ej tako...

Inace kdo 24-70, ceo drugi sklop stakala je ejdan tubus koi ima neko interno kretanje dok su spoljna stakla fiksna, a onda se na sve to cela ta druga grupa krece po spojnom helikoidu u zavisnosti od zizne daljine...