Jump to content
DALIBORCE

Blur efekat

Recommended Posts

Druga i zadnja su lens baby, rekao bih lensbaby 3gpl koji sam prodao dimchetu davno.

Prva i treca mi izgledaju kao neki kristali ispred objektiva ili sta vec...

Drugi i cetvrti su lensbaby, prvi i treci kadar-staklo ispred objektiva koje prelama svetlost u zavisnosti od pozicije, ugla i blizine

objektiva.

Zar ne može sve to da se kasnije napravi na kompu?

Ovakaf efekat, veoma tesko...izvodivo je, naravno, ali izgubio bi mnogo vremena u postprodukciji...

A vreme je, u ovom poslu, ogranicavajuci faktor broj jedan :)

Puno hvala.

Da ne otvaran novu temu :D

Kako da od ovog klipa http://we.tl/NfITj9fySj dobijem ovakav look

Ovo me muci vec duze vreme i nikako da provalim kako da dobijem ovaj skin tone i ovako meku sliku. Ukoliko neko ima vremena neka uradi post. Keky ovo sigurno zna :D

Ovo je priblizno, ali nije to to :D Boja koze je daleko od one u spotu. Slika je preostra, nema tu mekocu, izgleda jeftino. Nadam se da me kapirate na sta mislim.

Ne treba ti ovde nikakvo ostrenje, bar koliko se meni cini. Ako bi jednostavno da postignes nesto sto lici na ovo, onda MagicBullet sa nekim od preseta, ili FilmConvert. Posle mu poradis na obojenosti senki, hajlajta i midova i dobijes nesto ovako. Najmekse na ovom spotu je slow-motion, ova tvoja "scena" ako se uspori 2 ili 3 puta deluje mnogo mekse i tecnije... Takodje, deluje mi kao da ne pazis na shutter koji koristis pri odredjenom fps, a trebalo bi da bude duplo od fps, bas zbog "tecnosti".

:D

obrada je namerno karikirana , poenta je da ako hoces onakvu mekocu treba ti bolji izvorni fajl koji ces moci da razvlacis tamo gde treba, ne mozes da poredis 5Dmk3 raw sa normalnim fajlom..

Dakle , ako stvarno hoces onakvu "mekocu" treba ti , na prvom mestu dobra sminka , dobro kontrolisano svetlo (srebrna ili zlatna zilberica) posle jos to malo rasteglis pri konverziji iz rawa i pola posla odradjeno. Cosmo efekat dodatno ispegla neke stvari , na kraju odradis grading po zelji i to je to :)

Boju koze mozes da doteras naknadno , to su vec grading finese , manje vise isti princip kao i pri obradi fotografije.

Mozda i moze, ali zasto bi?

Sve sto mozes da uradis na snimanju, uradi tada. :)

Zato što kad snimiš "normalan" video, uvek možeš da ga "budžiš" na kompu, a ako ga odmah na snimanju skarabudžiš pa to ne ispadne kako je zamišljeno, ili dođe do promene plana ili neke nove ideje u glavi, sa takvim snimkom možeš da se slikaš.

Konkretno ovaj zadnji video nit je sniman sa 5Dmk3 Raw niti sa nekim flat profilom, vec se u startu podesavalo da se u postu sto manje radi...

5Dmk3 all-i sa landscape i standard profilom (neki kadrovi i u 720p) i GH4 sa Vivid profilom, sve posle toga je ocigledno umece 'director-a/editor-a' u postprodukciji i stvar ukusa sta se kome svidja...

Izabrati idealno vrijeme za snimanje znaci ne u oktobru itd radi visine sunca.Koristi recimo jeftinu zezanciju kao sto je folija za refleksiju sunca (radi korekcije boje) .Nauci da podesis kameru da bi dobio blur u pozadini to je barem jednostavno kao sto je u spotu ...Ako trazis kao efekat blur instaliraj Avid ili FCP i igraj se sa blurom ..ako nemas vremena otidzi na creative COW nacices sto te interesuje....Vidim interesuje te boja znaci kao sto sam reko ranije u FCP i Avid imas strasne mogucnosto korekcije boje.