Jump to content

Foto torba/ruksak

Recommended Posts

pa odradjuju. Jedni kinezi, ovi sto rade za Lowepro, rade, a ovi drugi odradjuju. Budi ubedjen da je kvalitet materijala losiji, da su kopce losije, da je pitanje kolika je vodo-nepropunost... Nisam siguran da li bih zeleo da smestim 2K eur opreme u cheapo ranac samo da bih ustedeo koliko.. ispod 50e? 'bo car vajdu, sto kaze nas narod.

She, video sam i probao Rover. Kao ranac nije los (mada u toj cenovnoj klasi itekako ima boljih ai 45l je meni licno jako diskutabilna zapremina jer je previse sa akciju kada ostavljas u baznom kampu stvari, a opet premalo da bi sluzio kao primarni ranac). Sve to lepo izgleda na promo filmu ali da vidim tog junaka koji u 45l uspe da smesti sve, ukljucujuci i vrecu, stator, podlosku, rez. odecu, hranu, vodu i opremu. No way. Treba ti bar 60l.

Takodje, potpuno retardno resen ICU i prilazak istom. Ako mi treba isto vremena da izvucem aparat iz ranca kao i u obicnom, gde je onda njegova prednost? Na sve to, ICU nije osiguran, sto znaci da imas samo jos jedan komad o kom moras da mislis da li ce da se otkotrlja niz padinu... presive cimanja za prevelike pare. Ne mozes da izvadis opremu bez skidanja ranca sa ledja (?!), posto je prilaz ili odozgo, ili sa prednje strane - bas one koja ti je najdalje od ledja.

Prosto neverovatno da se niko nije setio da napravi neko "popularno" resenje, imajuci u vidu ekspanziju jeftinih dslr aparata u poslednjih par godina, isto kao sto je evidentno da niko nije prisao tom problemu na pravi nacin posto gomila ljudi kuka na istu stvar. Prozivodjaci za to vreme smisljaju raznorazne gluposti, ne slusajuci sta im pricaju ljudi koji actually koriste njihove proizvode (zapanjujuca je slicnost sa proizvodjacima foto-opreme, zar ne?).

Znaci hocu veeejiki ranac od 65-80l koji ima prilazak sa zadnje strane, u cijoj donjoj 1/4 se nalazi ugradjeno mesto za ICU koja stoji "na kant" tako da kad se otvori poklopac, prilazi se direktno opremi, bez otvaranja dodatnog poklopca (koji moze da postoji ali ne mora). Ranac koji moze da ponese i jos nesto osim flajkice vode od 1/2l, mape i kljuceva. Ranac koji je u svemu identican kao i ostali planinarski rancevi, samo sto na zadnjoj strani ima taj poklopac i resen sistem kacenja ICU-a. Pricali smo vec na tu temu a izgleda kao da smo pricali o naucnoj fantastici...

a zar to ne bi trebalo i moglo da se radi sa raznoraznim "džepovima" (pouches)?

Mislim da svi proizvodjači imaju tregere (da ne kažem oprtače) a većina objektiva dolazi u svojim kutijama koji se kače na kaiše, tako da brza zamena nije neki pretjerano veliki problem.

Evo jednog zanimljivog rešenja:

http://www.kata-bags.com/revolver-8-pl-rev...lenses-ktpl-r-8

pa odradjuju. Jedni kinezi, ovi sto rade za Lowepro, rade, a ovi drugi odradjuju. Budi ubedjen da je kvalitet materijala losiji, da su kopce losije, da je pitanje kolika je vodo-nepropunost...

Uz rizik da ispadnem naivan, ali zar ebay nema instrumente da spreči ovako nešto, tj. otvoreno uvaljivanje lažnjaka? Lik u navedenom oglasu sa ebay-a je prodao više od 500 komada, zar je moguće da su svi kupci naseli na prevaru?

Bogami i ne odradjuju, meni je stigao flipside 400 pre neki dan i evo je postoji uspesno u vremenu i prostoru kao i svaka druga.

Pre toga sam porucio bio isto Lowepro torbu sa ebay i bas smo je Bouz i ja zagledali i to je bilo - to (uz naznaku da to - kazem samo ja, bez doktora) ;)

Predlog za razmišljanje. Kada idem negde gde mi zaista treba ranac, onda ponesem jedan toploader i drugi objektiv u torbici za objektiv i sve to stavim u ranac. Ako je neka lagana deonica onda mi je toploader o ramenu i spreman za dejstvo. Kad je frka stavim ga u ranac.

Dodatno imam i grudni pojas za nošenje spreda, što sam koristio na skijanju, mogu brzo da reagujem a slobodne ruke i fiksirana torba (ranac je na leđima).

Mnogo nezahvalna kombinacija bajs i DSLR sa par objektiva. Uglavnom sve naguram u Nova 1AW (odlična premda matora, tvrd zid, možeš da sedneš na nju da se odmoriš) a nju u neki srednji ranac, ja imam ovo, ali je mana što u 1AW ne može ništa sa gripom.

Za grip i tri objektiva sve naguram u Nova 190AW i opet (jedva) u ranac. Po potrebi uzmem veći ranac (70l) ali to je već smešno za bajs, samo kraće ture sa tripodom i to paziš da te vetar ne obori. Ponekad to radim ako treba da se probijam samo nekoliko km kroz teren gde nije za auto.

Pritom, stavljati pretešku opremu na leđa i sesti na bajs iziskuje kasnije upotrebu leka Analgin. Što bi ameri rekli "pain in dee azz".

ja za stvari tipa bajs ili motor, pa i grad imam Flipside sport AW 10 l (mali), u njega stane D800, 300 mm (na telu) i jos dva objektiva u mom slucaju 28 mm i 85 mm. vrsi posao i to dobro.

mozda sam trebao da uzmem 15 l ali sada je kasno, ako bih nekome prodao mozda...

• 4 months later...

Naruči od kineza sa eBaya i uživaj... siguran sam da nije duplo gori od domaćeg "originala" a jeste duplo jeftiniji - prošlo mi je kroz ruke 10ak Lowepro kineza, i sve su sasvim korektne (400AW, Passport, Flipside350).

Edit:

Sry, nisam odgovorio na tvoje pitanje, ali ovo je bio iskren savet... ne zameri što te "skrećem sa teme" :)

Pozz!

Na žalost, ne umem da ti pomognem oko toga. Zdrava logika mi kaže da i naše prodavnice valjaju kineze (ako je u prodavnici kod nas 125Eur, a na zvaničnom sajtu 200USD (~150Eur) - teško da je u prodavnici kod nas jeftinije)