Jump to content

Ode Softimage

bazuka
 Share

Recommended Posts

• Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nesto se mislim da je to sistemska greska... ono kad uzmes debila da ti vodi firmu, preplatis ga, a on samo sr@nja pravi. Simpaticni su mi oni MaYa lesinarii koji misle da ce se nahraniti strvinom... ali izgleda da nece moci da budne. Maya i maRx tesko da ce moci da prihvate Ice i druge lepe stvari, jerbo bi to zhtevalo ozbiljniji rad ( vise $$$$ ), da bi nesto moglo da se imlementira u debelo zastarele i lose odrzavane programe. Ako nesto i budne, bice lose, bagovito ( u bar narednih 4-5 iteracija ) i sve u svemu bleda senka onoga sto je soft imidz bio. A onda i taj prelazak na pretplatu.... nisam autodestrukt korisnik ali sr@nja koji oni zapocnu prosirice se i na ostale devlopere, "ebi ga.

Kakvi šu..i!!! Jedini program sa full facial rigging sistemom od svih ostalih gov..a, o ICE-u neću ni da pričam... built in IK/FK u kosti... real-time viewport... full multithreaded i 64-bit u svim poljima, od skin-a pa nadalje, jedini u kojem sam vidio perje/dinamike u real-time-u... PA NE MOGU DA VJERUJEM KOJA ĐUBRAAAAAAD LJUUUUDIIIIII!!!!!! :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

Jok... neće moći gospodo... nazad na sjeckanje modela, dupli posao pravljenja slice/proxy mesheva, kilavi skin od 32-bita od prije 15 godina (i ostalo smeće od modifikatora)... evo imate "turn to poly-mesh" (jeste da kur.u ne valja i da uništava morph-targete i bagovit je do Boga).... jedna jezgra od njih 7-8 crkaje dok ostale stoje na 0%.... render engine koji je spor ko puž... ali zato imate PLUGIN-e da kupiiiiteeeee.... pored programa od 4000$ treba vam još 5000$ plugin-a...

Srbija se brani u Kninu...pardon, 3D se branio u Lightscapu...

Sjajno :D

Pa ako budu gasili jos nesto nema sumnje da ce to biti 3dsMax.

Zašto to misliš? Eventualno ako se primi Maya LT, al' opet ostaje Max&Vray Archviz deo retardirane populacije koji brez obzira što nema plaćene licence ipak može da se muze...

Sjajno :D

Zašto to misliš? Eventualno ako se primi Maya LT, al' opet ostaje Max&Vray Archviz deo retardirane populacije koji brez obzira što nema plaćene licence ipak može da se muze...

Ako im je cilj da imaju samo jednu brutalnu applikaciju onda ce defitivno biti Maya. E sad pitanje je da li im je to interes. Ipak 3dsMax ima neuporedivo vise korisnika od XSI tako da mislim da se to nece desiti jos jako dugo. Ubedljvi najvise developera u AD rade na Mayi i mislim da je AD gleda na Mayu kao na glavnu aplikaciju u M&E industriji. Svi znacajni developeri sa XSI su jos pre koju godinu prebaceni na Mayu. Evo ovaj lik sto je radio na driectx shaderu za 3dsMax sada ga razvija za MayuLT. Zasto nisu napravili 3dsMaxLT, ja asm kontao da 3dsMAx pokriva vise game industrije nego Maya? Prosto gledas sta rade i sve nekako ide prema Mayi. 3dsMax ce biti dobar upravo samo Product/ArchViz korisnicima, i mislim da ce AD jedino da ga razvija na tu stranu. Vidim da se mnogi zale kako je animacija totalno zanemarena u 3dsMax-u.

Ne bi me cudilo da prave nesto novo sto se zasniva na Mayi, sugavi AD... srecom sa njima posla vise nemam.

Hudini je u redu, samo ne treba on svakome, neces na trke ici traktorom niti ces u ferari da natovaris metar drva. Ali kako kazu jedini pored maye moze da izdrzi velike projekte. Za sofimidz sam cuo da ga zutaci obozavaju do imbecilnosti :P i da je to jedan od razloga sto su ga odrzavali u zivotu zadnji par godina... samo nesto se mislim da su se zahebali ako misle da ce sada da predju na neki drugi njihov proizvod. Hebi ga zajebu te jednom sto to ne bi ponovili, tako da ce verovatno masu studija gurnuti ka hudiniju. Modo je fin mali program ali mu mnogo toga fali, kao modelar je inferiorniji u odnosu na softimidz iako ima par dobrih trikova, a da li ce i koliko fondry da zasuce rukave videcemo... mada predumljavam da ce prvo da mu dignu cenu ^_^ onako, tek za svaki slucaj.

A koliko je besmisleno povezivati rec "misliti' sa glavonjama iz AD :

Alias Wavefront was sold by SGI in 2004 to a pension fund in Canada, for 57 millions. They bought the next year in 2005 by Autodesk for 143 millions. How stupid is that, they could have bought it 2004 for 57 millions, instead they wait for a year to buy it at almost 3 times the price. Those old timers really had a great year when they sold the company to Autodesk. Somehow the management of Autodesk is not very bright.

PS. https://www.change.org/petitions/autodesk-save-softimage cak celih 1500 korisnika... kanda smo ceo svet zarazili sa onim zabole me za sve :mrgreen:

Foundry je ponudio 50% off za kupivnu MODO-a za sve korisnike sa XSI mailing liste.

Nije da Houdini nije user friendly jenostavno je drugaciji koncept. Ono sve aplikacije imaju slican koncetp, imas veiwport i tu drljas 90% vremena. Dok kod Houdinija 70% drljas u operatorima, i ponekad kliknes na viewport. E sad za character modeling, zaboravi Houdini. Ali zato je Houdini brutalna pipeline aplikacija, veoma lako je uvezes sa bio cime, i veoma dobro to radi. I zato sto Houdini sve referencuje mogucnosti su ogromne. Pazi kad ti Undo u Houdiniju uopste i ne treba. Mislim da u mesec dana rada dva puta kliknem na undo.

... al' opet ostaje Max&Vray Archviz deo retardirane populacije koji brez obzira što nema plaćene licence ipak može da se muze...

Ovo smatram kao licnu uvredu... Izvini, sto sam ja (ili bilo ko drugi) retariran ako radim Arhviz, svega ti??

Nije bas iz prve, prve ruke, ali plan AD-a je da (sto vec svi i znate) gura Mayu maksimalno, a max ce se jos malo okrenuti ka tipa autocad-u (mada vec isuvise lici na autocad). Nece ga gasiti sigurno, barem ne u skorije vreme, ali nece ni raditi na njemu sa te strane sto se i vidi poslednje 2 godine unazad.

Che che ne žesti se, nisi retardiran jer radiš Archviz, to da l' si retard isključivo ovisi od načina na koji to radiš, ako razumeš šta hoću da kažem ;)

Nego, beše oko Max-a 5 se pojavila osiromašena verzija istog samo za game dev. al' nezažive - doduše, tad je bilo drugo vreme... A Maya-u guraju, istina, al' nekako mi se čini da je guraju u pravcu Max look&feel. Čudi me da nisu kupili Vray do sad - al' opet, ako će da gase i koji će im antrax (ili treba da se uključi kalkulator za ovu mogućnost).

e, de si naso te podatke? Mada, ko ga zna... softver je alat, upotrebna stvar a ne ajfon koji se baca cim izadje novi model. Sta bi oni 'teli, da ljudi kupuju novu licencu svake godine, normalno je da prihodi ne rastu (drasticno). Zato su izmislili sve one subskripsne, extendove i statijaznam da izmuzu koju kintu vise.

Cela ta prica o troskovima, velikim programerskim timovima itd. meni ne pije vodu ( a ni pifo ), jer kad uzmes neki softver koji postoji vec godinama za njegovo odrzavanje i regularna poboljsanja ne treba vise od desetak ljudi ( softimidz je imao 8 ), uz mozda povremeno uzimanje ljudi sa strane. A tih desetak ljudi je program, a ona bulumenta koja se vodi na platnom spisku ne radi nista... da i' sve tramvaj zgazi nova Maya, maRx , Mudbox bi izasli kao i obicno, verovatno nesto pre roka, sa mnogo manje bagova :mrgreen: Ma to su ti bizmismeni do bola, ima toga i kod nas...

Buducnos 3D-eja za siroke narodne mase nije ni Maya ni modo ni Hudini..... Na vise sajtova mogu se procitati slogani tipa kako prave program za sve, jednostavan da ga svaki idiot moze koristiti pod odma, nikakva obuka ni talenat nisu potrebni itd. its. tako da se nesto mislim da je buducnost 123D ili nesto slicno tome. Stvari ce se polarizovati na VELIKE i one ostale, tako ce se napraviti pun krug ka vremenima kad je raja prckala po Amigi a baje po SGI. A ondak ce doci virtuelna stvarnost, po receptu V. Gibsona :mellow: